Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Program császár előtt-után...

Program császár előtt-után meddig nem lehet enni?

Figyelt kérdés

Azt gondoltam, hogy előtte azért ne marhapörköltet vacsorázzak nokedlivel, de most olvastam, hogy aznap a műtét után sem lehet enni, csak másnap. Ez valóban így van? mert akkor tulajdonképp 1,5 napig kb semmi szilárdat nem viszünk a szervezetbe, csak vizet? Vagy marhaság, utána lehet már enni?

Én előtte nap egyáltalán nem tervezem, max levest, mert nem szeretnék beöntést, de ha utána nap sem lehet, akkor nem biztos, hogy ez kivitelezhető...


2016. aug. 31. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy előző nap még vacsorázzak, éjfélig lehet vizet is inni, utána már semmit. Reggel 7kkor készítettek elő, de csak 10 után kerültem a műtőbe (sürgősségi volt előttem). 11:30kor már az őrzőbe voltam, 4 üveg infuzió ment le. Kb. 2-3 óra múlva lehetett inni, de azt rengeteget (nagyon jó, ha fél literes üvegekben van melletted víz, mert azt nem kell pohárba öntözgetni, és nem nehéz, hogy ne bírd emelni). Este 6 felé lehetett már enni pár falat kekszet.

Másnap reggel kaptunk egy szelet kenyeret reggelire.


Ez volt a 2. császárom, az első sürgősségi volt, de akkor sem és most sem kaptam beöntést.

2016. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
inni miért tilos, ha úgyis van katéter? nyilván nem litereket, de félóránként 1-2 kortyot mondjuk? Ha nem iszok szédülök, ájultam is már el ilyen miatt
2016. aug. 31. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ivás nem a pisilés miatt nem lehet. Más az oka. Kockázati tényező. De majd egy okosabb megmagyarázza. Én este még vacsoráztam. Műtét napján ledig babapiskótát ettem. Azt szabad volt enni.
2016. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az anesztes, hogy gondot okozhat műtét közben, ha bármi van a gyomorban, legyen az akár 1-2 korty víz is. Nekem is volt hányingerem közben, de szerencsére elmúlt a szédüléssel együtt, de durva lett volna műtét közben hányni...

1. voltam

2016. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
édes istenem, ezeknek az orvosoknak minden gondot okoz? nem lényeg, ha a kismama összehányja magát, elájul, bármi, csak neki legyen kényelmes... gondolom a súlyos autóbaleseti sérülteknél is megvárják, hogy kiürüljön a gyomor... bocs, csak moat már kezd nagyon felmenni a pumpa bennem, jövő héten császároznak, és mást nem hallani/olvasni, mint hogy mit miért és miért úgy csináljunk, ahogy, hogy a DOKINAK könnyebb legyen.. eszem megáll...
2016. aug. 31. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ebben lehet igazad van. Az első császárom sürgősségi volt és nem várták meg, míg teljesen kiürül a gyomrom... Kutya nem foglalkozott vele. És igen, azért az durva, hogy éjféltől már nem is ihat a kismama. Ez nekem is nagyon kellemetlen volt, de azért kibírható. Nyugi! Te is ki fogod bírni. Ez legyen a legkellemetlenebb az egészben.
2016. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!