Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor a család jön a "nem is...

Mikor a család jön a "nem is rendesen szültél" dumával?

Figyelt kérdés

császárom lesz, már most mondogatják, hogy az nem is rendes szülés, meg megúszom, meg nem is olyan, ráadásul ilyen félvállról, mintha az egy cseppet se fájna, mit mondotok? Engem már most dühít, pedig csak most fogok szülni... ráadásul annak a legnagyobb a szája, akinek a gyereke elakadt, fogóval vették ki, tiszta csúcsos szerencsétlen gyerek feje még most is (14 évesen...)

Mi frappánsat lehet ilyenkor mondani? Nem akarom megsérteni se őket, de mi közük hozzá, miért szólnak bele?


2016. szept. 2. 14:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Jaj annyira elegem van már az emberekből. Hihetetlen, hogy ennyi hülye van. Mégis miért kell minden marhaságot kimondani, ami az ember eszébe jut? Még ha ezt is gondolja, miért kell mondogatni ilyeneket. A falra mászom már, hogy mindenki osztogatja a "jótanácsokat", meg belepofázik mindenbe, hogy miért ott szülsz, miért fogadsz orvost, miért nem veszel használt ruhákat, miért így miért úgy..."Úristen mekkora hasad van, te jóó ég, hát ez hatalmas baba lesz, nem is fog kiférni" Mégis mi a fene van az emberekkel? Senki nem tud normálisan viselkedni? Nem akarod megsérteni őket? Miért nem? Őket érdekli, hogy megbántanak téged? Nem, nagyívben leszarják.. Én eddig bírtam, innentől kezdve az ilyen okoskodásokra vissza fogok szólni. Szerintem nyugodtan mondhatod nekik, hogy ez neked nagyon szarul esik és fejezzék be az efajta dumákat..
2016. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy köteles eltűrni még a saját családodtól se az ilyen szavakat. Engem nem érdekelne hogy megbántok-e valakit a válaszommal hiszen engem is bántanak ezzel a hozzáállással. Gondolom nem viccből döntött az orvosod a prog császár mellett. Pont ezt mondanám, semmi közötök hozzá, aki meg ez után is erősködik azt elküldeném a csába.
2016. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, kicsit kifakadtam, de engem is most akasztottak ki végleg a hülyeségekkel..32 hkm
2016. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Snorri ***** válasza:
80%

Meg sem fogom érezni? Jaj, de jó! Pedig már úgy féltem, hogy egy kicsit fájni fog, amikor 6-8 órával az után, hogy felvágtak a méhemig, kinyomták-húzták belőlem a kicsikémet, és összevarrtak fel kell állnom az ágyamból, és elmennem mosakodni.....akkor biztosan csak hisztizett az, aki, miután megúszta a szülést egy kis császárral azt állította, hogy leizzadt, mikor másnap reggel tisztába tette a 3,5 kg-os kisbabáját. (ez én voltam) :))

De azt is megkérdezheted, hogy változna-e a véleményük, ha felvágnák a hasukat, kirángatnák az egyik belső szervüket, kicsit tologatnának bennük ezt-azt (belső szervek), aztán pár órára rá közölnék, hogy akkor most lehet felkelni, menni mosakodni, aztán kis házimunkát is végezzen már, ha már úgy is állnak. :)

2016. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Katasztrófális, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak. Nekem is az első sürgősségi császár volt (romló szívhang miatt), hányszor végighallgattam ezt a sok tudatlantól. Ilyenkor mindig azt mondtam, tök mindegy hol jön ki a gyerek, csak éljen és legyen egészséges.


Most meg ikreket várok, hát mi az első kérdése mindenkinek? " Ugye lombik volt?"


Hát megáll az eszem! Sok ember mintha agyhalott lenne...Már nem is szeretek beszélni a terhességemről.

2016. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg: "úgy kevésbé fogjátok szeretni a babát, ha császárral születik?"
2016. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
De tényleg ezek a kérdések is, hogy "terveztétek, vagy becsúszott?" "és nem vagy nagyon szomorú, hogy nem lány lett? én csak kislányt tudok hozzád elképzelni" "a férjed örül neki?" "nem félsz a szüléstől?" Én komolyan mondom, hogy az emberek hülyék..
2016. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

hú köszi, akkor nem csak belőlem vált ki ilyen indulatokat :)


a legjobb volt, mikor mondtam egy épen köszönőviszonyban lévő ismerősnek, aki valami városi programot magyarázott, hogy menjünk el, hogy nem fogok ráérni, kórházban leszek (igen, már tudom, ezt nem kellett volna..) és akkor jött az indítják? Császár??? MIÉÉÉRT?? kérdések... és még ő volt megsértődve, hogy nem mondom meg... meg jött, hogy nem tudom, mire vállalkoztam, bele fogok halni, stb.. (ez pont egy ellenpélda, ő ijesztgetni akart..) mondjuk pont nem érdekelt, hogy mi a véleménye, így egyből megkérdeztem, miért, te talán tudod?? szültél már császárral? mert ha nem akkor köszönöm de nem vagyok kíváncsi a jajongásodra - és otthagytam. De párom rokonait mégse küldhetem el így, mert ha elpattanok, tudok cifrábbat is mondani, azt meg nem akarom... :/

2016. szept. 2. 15:37
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a megfelelési kényszert sürgősen engedd el magadban, mert most még "csak" a császár miatt izélgetnek, de ha megszületik a baba, mindenki jobban fogja nálad tudni, hogyan kell etetni, pelusozni, öltöztetni, nevelni, ráadásul megsértődnek, hogy nem úgy csinálod, ahogy ők mondják és nem őket kérdezed meg, ha tanácstalan van valamiben.
2016. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Biztos megjegyezném, hogy "Bocs, hogy nem halok bele a szülésbe, csak hogy neked imponáljak".

Nekem az első természetes szülés volt, második császár. Van összehasonlítási alapom. A sima kutyafüle a császáros szüléshez képest! Pedig nem volt könnyű az se.

2016. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!