Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig normális ha szülés...

Meddig normális ha szülés után fáj a szex? Nektek mikor lett minden olyan mint a terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos a lányom, a 6 hetes kontroll után hetente/kéthetente egyszer voltunk együtt és bár minden együttlét után a következő kevésbé fájt, még így is iszonyatos nagy fájdalmat jelent a szeretkezés. Természetes úton szültem,gátmetszés volt. Megyek orvoshoz, de érdekelne mások tapasztalata is, nektek meddig fájt? Mikor lett minden olyan mint a terhesség előtt?

2016. szept. 6. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Iszonyatos fájdalmaz szerencsére nem éreztem sosem, de kb 4 hónapig volt kellemetelen.
2016. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem elég sokára, kb 6-7 hónap. Irigyeltem azokat akik már a 6 hetes kontrollt is alig tudták kivárni...bár igazából azokat jobban irigyeltem akik 3 hónap után végre tudtak normálisan fájdalom nélkül ülni :)
2016. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
6 hetes kontroll után ott folytattuk, ahol abbahagytuk, semmi nem fájt. Bár tegyük hozzá, hogy a kitolásnál problémák adódtak, ezért végül császároztak.
2016. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos felírt lidokain-kenöcsöt, akkor nem éreztem fájdalmat, és emiatt nem alakult ki rossz reflex, hogy a szex fájdalmas. Egy ideig - pár hónap - kellett, utána már nem.
2016. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem igazi trancsírozós szülésem volt, a végén műtőben rakták össze a vaginámat, mert repedt tokától bokáig minden, plusz a méhemet is ki kellett pucolni.


Gondolom egyéni anatómia és a sebész ügyessége együtt, de bár 3 hétig ülni, állni se tudtam, az alvázam lila és duzzadt volt, a 6 hetes kontroll után semmi fájdalmat nem éreztem. Tágabb volt, de az pár hónap alatt visszaállt.

2016. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fadalom megszunt par honap utan, viszont nekem ujra igazan jo a szex csak akkor lett, amikor ujra visszaallt normalisra a hormonhaztartasom (=3lkezdtem ujra menstrualni). Addig nem volt rossz, csak epp igazan jo sem.

Az elso gyereknel teljesen ketsegbeestem emiatt, hogy sosem fogom tudni ujra igazan elvezni, a masodiknal mar elore szamitottam ra, igy konnyebben atveszeltem ezt az idoszakot.

Nekem majdnem 1 evvel szules utan jott meg ujra mindket alkalommal, szoval a turelemre szukseg volt 😕 De utana tenyleg ugyan olyan jo lett 😉

2016. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Seggbekuki!
2016. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első alkalom 6 héttel a szülés után volt, hát eléggé kellemetlen volt azt hittem be se megy...meg tök száraz voltam. Utána egyre jobb lett. Most lesz 1 hét múlva 3 hónapos a kicsi és most érzem azt h rendben van minden ott lenn. Már nem fáj, sőt meg merem kockáztatni h valamivel még jobb is lett. Érdekes, akkor kezdett el jobban javulni a helyzet amikor elkezdett apadni a tejem. Lehet van összefüggés. Te szoptatsz még?
2017. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, még szoptatok, ráadásul úgy érzem egyre többet :) A Kicsi már lassan 8 hónapos de a szex nem jött helyre. Az orvos szerint a gát rendben, viszont valamiért kevés ösztrogén jutott arra a területre, ez okozhatja a gondot. Viszont amíg szoptatok nem valószínű a javulás :(
2017. jan. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!