Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettentően félek az egész...

Rettentően félek az egész szüléstől pedig még nagyon az elején vagyok. Félek az orvosoktol amugy is, félek a komplikácioktol hogy nem élem túl, es a fájdalomtol. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 22 hetes kismama. Az elején nagyon paráztam az első orvosi vizsgálatoknál még gyomoridegem volt annyira féltem az orvosoktól meg mindentől. Aztán már alakultak a dolgok maguktól és azt vettem észre, hogy tök nyugodtan megyek a dokihoz.

A szüléstől is nagyon félek, de remélem, hogy ott is sodródni fogok és a mai világban már nem nagyon halnak bele a szülésbe, szóval túl fogjuk élni. :)

2016. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2016. szept. 7. 15:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát, akkor is lehet nagyon sok bajod, ha nem vagy terhes. Erre nem ad senki biztositékot, betegség, baleset bármikor előfordulhat, szerintem egy durva rák sokkal kiszolgáltatottabbá tesz, mint egy szülés, ami teljesen természetes dolog és a végén van egy gyereked. Szerintem azok szoktak ennyire félni, mint te, akik vagy fiatalok, vagy volt akkora szerencséjük, hogy eü. intézmény közelébe se kellett menniük eddig, vagy mindkettő egyszerre. A 20-as éveim elején én is így be voltam parázva. Idővel majd jobb lesz. A szülés pedig sokkal kevésbé veszélyes már, mint akár 60-70 évvel ezelőtt. 200 éve meg igazi bátorság kellett hozzá és ennek ellenére minden nő egyfolytában szülte a gyerekeket. Szerintem örülhetünk, hogy nem abban a korban élünk. Ma már alig van veszélye a terhességnek, szülésnek.
2016. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha komplikáció van, az orvosok tudják mit kell tenni. Belehalni biztos, hogy nem fogsz. Ne os gondolj ilyenekre. Én a terhesség eleje óta rettegtem a szüléstől, de az utolsó 3 hétben már tényleg tehernek éreztem a nagy pocakot és már úgy voltam vele, hogy semmi nem fog érdekelni. A szülőszobában meg csak arra tudtam gondolni, hogy bújjon már ki végre. Gondolj arra, hogy nem maradhat bent és utána milyen jó lesz. A fájdalomra egy idő után nem fogsz emlékezni. Kitartás!
2016. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

Egy kicsit több alázattal érdemes viseltetni az élet iránt... A terhesség, a szülés a női lét teljesen természetes velejárója, mióta világ a világ. Számtalan nő túlélte és túl is éli, napjainkban a halálos komplikációk száma a fejlettebb országokban jóval kisebb, mint az autóbaleseté. Attól nem félsz?

A gyermeket nem adják ingyen, meg kell érte dolgozni. A fájdalom jó, mert minden fájással közelebb kerül hozzád a gyermeked. Jó, mert amiért küzdesz, az iránt elköteleződsz. Egy gyermekkel, egy emberélettel rengeteg nehézség van. A szülés csak az indulás. Ha itt helyt állsz, könnyebben helyt állsz később is. Vedd úgy ezt, mint egy beavatást. Ősanyáink, dédanyáink, nagyanyáink, édesanyáink is végig csinálták, te is végig fogod.

Félsz a haláltól? Mindenki fél, minden élőlény. Ezért élünk még:) A szülés önmagában is egy kis meghalás. Meghal benned a lány, viszont megszületik az édesanya. A lány és az édesanya teljesen különbözik?:)

Meghalás a szülés kicsit, mert ott nem teljesen te irányítasz. Legalább is a tudatos éned.:) De kérdem én, a tudatalatti nem hozzád tartozik?:)

Az orvosoktól félsz, vagy a kontroll vesztéstől? Az orvostól, vagy a hatalomtól?

2016. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolso,mindentol :(
2016. szept. 8. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!