Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes kipróbálni a hüvelyi...

Érdemes kipróbálni a hüvelyi szülést? Van olyan, hogy nem fáj egyáltalán az egész?

Figyelt kérdés

Választott programcsászárom volt, és mivel nagyon jól felépültem és rendben ment minden, arra gondoltam, a következőt megpróbálnám vbac-cal megszülni hüvelyi úton (nem vagyok terhes). Az orvosom nyitott rá.


Kíváncsi vagyok, milyen volt nektek a hüvelyi szülés. Az EDA vagy más fájdalomcsillapítás ellenére valamit érez az ember szüléskor? Van olyan, hogy semmit se érzek közben?


2016. jún. 21. 15:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
55%
Lyézus....
2016. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem gondolhatod komolyan... Vagy csak provokálni akarsz??
2016. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Ahol én fogok szülni,ott nincs mód a fájdalomcsillapításra,legalábbis 9éve azt mondtak,ott "nem divat"fájt,de kibírtam.gondolom sok pénzért meg lehet oldani,de ha akkor kibírtam,most is kifogom.nem tudom hogy császár előtt mennyire fáj,de én inkább a fájdalmat választom,mint a császárt.hamarabb beindul a tej,hamarabb fel3pül az ember a hüvelyi szülés után
2016. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

2: olvastam ezt egy weboldalon: "Epidurális érzéstelenítés / EDA. Nagyon hatékony, szinte teljes fájdalommentességet biztosít a szülés egész idejére, sőt szükség esetén még akár azt követően is."


Persze az interneten sok hülyeséget írnak össze. Ezért kérnék tapasztalatokat:)

2016. jún. 21. 15:30
 5/41 anonim ***** válasza:
48%

Nem tidom miert akadtatok ki. En pl kaptam epidulart, amit 20 percenkent egy gomb lenyomasaval kellett volna adagolni, csak errol elfelejtettek szolni, ugyhogy azon kivul, hogy elzsibbadt a labam mindent ereztem a problemamentes huvelyi szulesbol.


A baratnom utanam szult 2 honappal, ot vakumoztak, vagtak, es vegul fogoval szedtek ki a babat. Amikor megkerdeztem, hogy nem fajt-e, azt mondta, hogy "semmit nem ereztem az epidulartol".

2016. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
Ha kozben semmit se akarsz erezni, akkor szulj csaszarral altatasban. A huvelyi szules bizony elegge faj. Az edarol en nem tudok nyilatkozni, mert nem kaptam.
2016. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
52%
Programozott császár pusztán önös érdekből? Jó ég, hová süllyednek még a nők. Próbáld EDA-val, bár nem tudom milyen lehet. A nagyobbik gyerekemnél semmit nem kaptam, kicsinél néhány szippantás gázt, valamicskét segített de nem sokat.
2016. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
77%
A kérdés stílusán akadtunk ki, kedves 5-ös. Érdemes-e kipróbálni??? Mintha valamilyen kalandparki élmény lenne. És ha nem jön be, akkor mit csinálsz? Félúton abbahagyod, vagy mi?
2016. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Direkt nem kértetek edát vagy nem adtak? Kérésre se adnak? Érdekes a barátnős sztori, akkor van olyan, hogy tényleg nem érzi valaki.


Nem akarok megint császárt és altatást meg szintén nem. Óriási élmény volt a szülésem egyébként (nem altattak), a férjemmel mikor megláttuk a gyereket, imádtuk!:) Segédkezhetett a szülésnél is a kispapa, az is jó volt. Gondolom, hüvelyi szülésnél még nagyobb élmény.

2016. jún. 21. 15:38
 10/41 anonim ***** válasza:
73%
Kipróbálni?? Atyám! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! Mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül is ki lehet bírni, hidd el!
2016. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!