Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek az emberek...

Miért szülnek az emberek újabb és újabb gyermekeket mikor tele vannak az árvaházak árva gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 15:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Én azért szültem mert sajátot szerettem volna..nem tudom mért te eddig mennyit fogadtál örökbe?
2016. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem egeszen ugyan az sajat gyereket szulni es hazavinni egyet az arvahazbol.
2016. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon nincs árvaház, gyermekotthon átmeneti befogadó otthon és nevelő szülők vannak. Akik ilyen helyen vannak attól függetlenül vannak szüleik és nem mind mond le a gyerekről. Az örökbefogadó szülőnek pedig nem mindegy milyen gyereket fogad örökbe. Értem itt a korra esetleg bőrszínre és beteg gyereket sem akarnak nagyon örökbefogadni.
2016. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy Te nevelnéd más gyermekét, én nem szívesen, csak ha tudnám, hogy nem lehet gyerekem. De van szerencsére egy lányom.
2016. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 nünü87 ***** válasza:
95%
Hogy lehet ilyet kérdezni????? Normális ember azért szül mert minden vágya hogy gyereke legyen.
2016. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Mert saját gyereket szeretnének.

Egyébként akinek nem lehet és szeretne örökbe fogadni, annak is hosszú, fájdalmas, több éves, 5-10 éves procedúra.

Talán valakinek nem érdeke, hogy örökbe adják a gyerekeket. Akkor kevesebb pénz jutna bizonyos intézményeknek.

2016. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Hol vannak tele az arvahazak arva gyerekekkel? A filmekben?

Nalunk egyaltalan szoba sem jott az orokbefogadas. Hiszen lehet sajat gyerekunk 9 honap alatt. Akkor miert varjak eveket es feleljek meg mindenfele kriteriumnak?

Micsoda baromsag ez a kerdes.. Nem is ertem, mi lehet a te fejedben.

2016. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Magam nevében kijelenthetem hogy képtelen lennék más gyerekét nevelni. Ugyanazt a szeretetet, odaadást nem tudnám megadni, pedig az a gyerek is ugyanúgy megérdemelné. Akkor meg miért kínozzuk egymást? Bár, ha nem lehetne gyerekem, akkor biztosan elgondolkodtam volna az örökbefogadáson. Akkor valószínűleg a gyermek utáni vágy felülírta volna a vérségi kötelék jelentőségét.
2016. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
91%

Az emberek általában szívesebben neveleik a saját gyermeküket. Hiszen ő belőlük lett, a szerelmük megkoronázásaként jött létre az a kis csoda.

Emellett van aki nevelőszülő, vagy örökbefogad gyermeket, de nem mindenki szeretné más gyermekét nevelni.

Ez olyan, mint hogy miért vesznek az emberek drága pénzért kutyát ahelyett, hogy elhoznák a menhelyről vagy befogadnák az utcáról. Sok embernek még a házikedvencnél is fontos, hogy a "sajátja" legyen, ne pedig másét vigye haza. Pedig a kutyus azért nem hasonlítható egy gyerkőchöz.

2016. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Nincsenek is árvaházak!!!
2016. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!