Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes vinni tápszert a...

Érdemes vinni tápszert a kórházba?

Figyelt kérdés

Tervezek szoptatni, de ha esetleg nem menne, nem szeretném, hogy ott sírjon szegény 3 napig, mert esetleg nem adnak a nővérek...

ha érdemes, milyet vigyek?


2016. júl. 31. 18:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell vinni. Van ott és adnak neki. Remélem te sem gondoltad komolyan, hogy erre nincsenek felkészülve a csecsemősök.:) Nyilván egyből senkinek nincs teje, vagy annyi, hogy tudjon egész nap szoptatni, arról nem beszélve, hogy pl. egy altatásos császármetszés után én másfél napig az őrzőben feküdtem. Szép is lett volna, ha addig hagyják éhezni.:)
2016. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Ne vigyél, ha kell, adnak. Nálunk (Szegeden) Nestlè Beba HA-t adnak minden újszülöttnek, ha nem eszik eleget. De leginkább azért, hogy ne csökkenjen sokat a súlya és haza lehessen adni 72 óra után... :/ Egyszerűbb nekik, mint segítséget adni a szoptatáshoz. :(
2016. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Adnak, ha kell. Nálunk a szobában volt aki vitt be és kellett is pótlás egy napig de adtak a nővérek. Az elején egyébként kell a gyakori szoptatás a tejtermelés miatt is, meg a baba pocakja nagyon nagyon pici, sűrűn kér enni, de elég neki az a pár csepp előtej.
2016. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell vinni tápszert, mert ha úgy alakul,adnak pótlást. Te nem tudsz újszülöttnek való tápszert csak úgy venni valahol,előre.
2016. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
amennyire én tudom, a pécsi klinika túlzottan szoptatáspárti ebből a szempontból, egy barátnőm, valamint sógornőm szobatársa is úgy járt, hogy nem akart megindulni a teje, pótlást nem adtak, esett a baba súlya, bnőmnek emiatt 7 napig benn kellett lennie (másikat nem tudom, meddig, mert sógornőm előbb eljött, de 4 nap tuti neki is megvolt, addig együtt voltak). Na most én nem akarok ez miatt 'beköltözni' a kórházba...
2016. júl. 31. 19:05
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt a pocak tele van, amikor érkezik a kicsi, ők jól elvannak akár egy napig is kaja nélkül.

Másrészt pont ez miatt elég az egy csepp kolosztrum, ami az első két napban jön és tele van olyan anyaggal, ami fél évre képes feltankolni a babát mindenféle ellenanyaggal.

Harmadsorban pedig olyan, de olyan pici a baba gyomra hogy az a két csepp is telíti.

2016. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
ezt értem, de akkor az miért van, hogy esik a súlya, hiába tette mellre bnőm is szinte egész nap, s emiatt kempingeztették benn őket? amúgy ott a kicsi végleg tápszeres lett
2016. júl. 31. 19:58
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

#2-es vagyok, most azért lettem lepontozva, mert nekem nem segítettek a szoptatásban és inkább tömik a babákat tápszerrel????????? Tehát az én válaszom NULLA, mert Szegeden szarul állnak hozzá a szoptatáshoz, mellesleg én is ugyan azt írtam, hogy FÖLÖSLEGES vinni.


Kérdező: azért csökken a súlya, mert szülés után párologtat, amit addig nem és nem kap folyamatosan utánpótlást a köldökzsinórból, illetve nem issza vissza folyamatosan a magzatvizet, amit a szülésig megtett. De az első napokban ez normális, valóban elegendő a cseresznyényi gyomorba az a pár ml kolosztrum.

2016. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%
Én a mai eszemmel vinnék. Váltáskor, azaz reggel és este 5 és 7 óra között nem adtak a csecsemősök tápszert, mondván nem érnek rá, váltás van. Volt, hogy szegény kisfiam fél 6 körül megéhezett, másfél órát visított, mire adtak neki. Nagyon sajnáltam. Nem árt egy doboz tápszer a táskádba, legfeljebb nem bontod fel.
2016. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Minden babáé csökken... Itt nálunk anyatejet adnak nekik,mert van anyatejgyüjtö állomás.
2016. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!