Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki konnyukent, akar alomszule...

Aki konnyukent, akar alomszuleskent elte meg a szulest, a terhesseg alatt is vegig biztos volt magaban?

Figyelt kérdés

Igazabol arra vagyok kivancsi, hogy mennyire dol el agyban, mi szamit jonak. Szoval jellemzoen vajon azok elik meg nagyon jonak a szulest, akik mar a terhesseg alatt is pozitivan alltak hozza es (az egeszseges izgulast leszamitva) biztosak voltak benne, hogy minden rendben lesz?

Vagy lehet olyannak is jo elmenye, aki elore nagyon felt, rettegett es gorcsolt a szulesen?


2016. szept. 28. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rettegtem a szüléstől. Az orvosom szerint nem volt a praxisában olyan kismama, aki ennyire félt. Javasolta, hogy keressek fel pszichológust, de nem volt hozzá erőm. Mondjuk én egy sima vizsgalattol is rettegek és simán panikrohamom lesz tőle. Ennek ellenére egy nagyon gyors és könnyű szülésem volt mindenféle komplikáció nélkül. A szülőágyon a gátmetszés varrása közben már azt mondtam, hogy jöhet a második gyerek.
2016. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem azt írnám, hogy biztos voltam magamban, egyszerűen csak alapból rettentő nyugodt természetű vagyok, és egyáltalán nem féltem a szüléstől. Az első 12 hétben viszont sokat beszéltem a babához, hogy minden rendben legyen. Én csak simán vártam, hogy beinduljon, kíváncsi voltam mi vár rám, úgy gondoltam más is megcsinálta már én is túl leszek rajta, ennyi fájdalmat el kell bírjak, ami ezzel jár. De a lényeg, hogy tényleg nem féltem az egésztől :)
2016. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugodt, határozott jellem vagyok, várandóság alatt is amondó voltam, hogy ott fog kijönni a gyerek, ahol bement, és legalább olyan jól fogom érezni magam. :D Imádtam a terhesség minden percét, egyedül a szívhang megjelenéséig izgultam, onnantól kezdve tudtam, hogy minden rendben lesz. Egyszer sem volt hányingerem, nem vizesedtem, nem keltem éjjel pisilni. Vajúdás első 8 órája könnyű volt, fájdogált, de szinte semmit nem tágultam. Aztán a vége eléggé megviselt, 1,5 óra alatt teljesen eltűnt a méhszáj, az piszok nehéz volt. Ezután a pár perces kitolás meg se kottyant. Mázlistának érzem magam a tökéletes 9 hónap miatt, és örülök, hogy mindenféle beavatkozás, fájdalomcsillapítás, akármi nélkül szülhettem.
2016. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Detto, mint a 2-3#, nem vagyok egy szorongó tìpus. Kicsit izgultam, de tudtam hogy minden rendben lesz és sokat beszélgettem a gyerekeimmel, hogy nemsokàra talàlkozunk meg menni fog és gyorsan bújjanak ki.

Persze sokat szàmìt a hozzàállàs, de sok minden màs is.

2016. szept. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhességem rémálom volt. Minden nap hányás, szagundor, alváigény, hiszti, vérvételtől való rettegés, nst hogy jó legyen. A szülés gyors, könnyű minden nélkül (oxitocin,eda, beöntés).

Első szülésem 5 óra mindennel együtt, 2 szülés 1,5 óra.

Szerintem ez a szülés ez genetika is. Nálunk a családban általában mindenki gyorsan szült minden nagyobb baj nélkül.

Most a 3. szüléstől félek pedig tudom mire számoljak. Nem érzek magamba erőt elfáradt a testem, úgy érzem. Nem vagyok rosszul, nem vagyok fáradt, kicsi hányinger can reggelente. Nincs még pocakom mert 6+3 napos vagyok. Még a rizikós 12 hét se telt le.

2016. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alkattól függ, milyen a szülés és ki hogyan éli meg.


Nyilván a szorongás és a lelki alkat között van összefüggés, de nem szabad túlértékelni. Én pl. egy darabig be voltam sz@rva, aztán már csak túl akartam esni rajta, majd a végén egy tök jó, gyors szülésem volt.


Az ami segít az inkább az, ha az ember nem veszti ez az önkontrollt. Pl. nem kell első fájásra a kórházba rohanni pánikolva, hanem lehet nyugodtan otthon is vajúdni, sokáig, kellemesen, kádban ücsörögve, filmet nézve, sétálgatva.


Én terhesség alatt is igyekeztem sokat mozogni, sétálni, ellipszis trénereztem, hogy legyen erőnlétem és a mozgás is segíti a tágulást, a csípő alakulását és a baba helyezkedését. Mikor elkezdődtek a fájások akkor még másfél napig itthon voltam, aludtam, ettem, filmet néztem. Tudtam, hogy nemsokára szülni fogok, de csak akkor mentem mikor már nagyon fájt.


Ha így vesszük, akkor már nem görcsöltem a szülésen, de ettől függetlenül sajnos merülhetnek fel mindig komplikációk, ami megterheli az embert.

2016. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 nünü87 ***** válasza:
Bennem volt egy kis egészségrs félelem de igyekeztem nem túlbonyolítani. Fejben azt mondogattam magamnak hogy bemegyünk ha itt az idő gyorsan megszülök és kész. Nekem nem voltak fájások eleinte mert magzatvíz elfolyással indult a szülőszobán kaptam oxitocint az beindította a fájásokat úgy hogy szinte már egymás után jöttek és végül hat óra vajúdás után császárral lett meg a baba mert nem tágultam. Ennek ellenére pozítív élményem van mert a vajúdás kibírható bolt a műtét nem fájt nem éreztem semmit utána sem fájt semmim a sebem se csak kicsit nehezebben mozogtam mikor hazajöttünk mindenki azt mondta olyan vagyok mintha nem is műtöttek volna.
2016. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk ez a genetika dolog maximálisan nem igaz, anyukám nehezen szülte a nővéremet, velem pedig majdnem ottmaradt... Nővérem sürgősségi császárral szült. 3-as voltam.
2016. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen
2016. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően szorongó alkat vagyok, a terhességem mégis e nélkül telt. Boldog voltam és felszabadult, békés. A szülésre, mint beavatásra készültem, tudatosan. Beavatkozás nem volt, és legszebb álmaimat is túlszárnyalta jócskán a szülés élménye. Katartikus volt.

Minden percét élveztem. Azóta is arra vágyom, hogy újra szüljek.

2016. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!