Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indokolt lehet a 38. héten...

Indokolt lehet a 38. héten befeküdni a kórházba, ha minden vizsgálat eredménye - a babáé és a mamáé is - maximálisan jó?

Figyelt kérdés

A dokim a 38. héten kórházba akar küldeni, pedig minden vizsgálat (vér, vizelet, vérnyomás, stb.) eredménye tökéletes, a lepény nincs elöregedve (II. fokozat), a baba szívhangja, keringése, stb. teljesen jó, a méhszáj zárt, a víz nem szivárog, fájásaim nincsenek. A bébi ugyan nagyobb az átlagosnál, de úgy tudom ez önmagában nem tragédia. Az orvos csak annyit mondott, jobb az óvatosság, de nem értem, mitől kellene félni ilyen eredmények mellett. Tartok tőle, hogy a kórházi környezet és az ottani állandó vizsgálgatás többet árt majd.

Egy "bestresszelt" kismama


2008. okt. 3. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Befeküdni???Ezért???Szerintem ez baromság!Jó hogy nem akkor akarják már az anyukákat befektetni,amikor teherbeesnek,mert jó az óvatosság.Nekem nem egy doki mondta,h ez az UHs mérés nem pontos.Barátnőmet is meg engem is riogattak,h nagy baba lesz,és miénk volt a két legkisebb baba a szülészeten,pedig még 4-4 napot túl is hordtuk.Mondd meg a dokinak kerek peres,h nem akarsz befeküdni,és indokolja meg rendesen,h miért is kellene.Ha nem túl meggyőző,akkor kérd ki egy másik orvos véleményét is.

Én már azon háborogtam,h két nap túlhordással befektettek,és ezért nem ért be a párom a szülésre.

2008. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gond, felesleges, hogy befeküdj! Tényleg csak rontja az ember közérzetét. Mondd meg a dokidnak nyugodtan, hogy te otthon akarsz maradni, mert ott kényelmesebben tudsz pihenni és nyugodtabb vagy.

Az UH méretek pedig tényleg csalókák, nekem végig azt mondták, hogy jó ha eléri a babó a 3 kg-ot, végül megszületett a fiam 3600 grammal. :)

2008. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sem értem. Mára vagyok kiírva, de eddig eszébe sem jutott a dokinak, hogy befektessen, ugyan már mindennap járok vizsgálatra. Pedig a méhlepényem hetek óta 3. fokban van, de az NST és az flowmetria is jó. Ja, és az én babám is jó nagyra nőtt.

Esetleg nem vidékről jársz be a kórházba? Még ez lehet ok, bár a 38. héten még ez sem.

Mondd meg a dokinak, hogy magyarázza meg, miért kellene befeküdnöd.

2008. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a 40. hetemet töltöm, hétfőn kellene érkezni a babámnak. Semmi előjele, hogy ki akarna bújni. Nekem is jók az eredmények, jó az NST-m is. Ha be akarna fektetni a dokim, kizárólag megfelelő indoklással tudna meggyőzni, ha tényleg gondban lennénk. Szerintem sokkal jobb itthon várnia a baba jelzéseit az érkezésre, meghitt családi környezetben, a párommal együtt. Én amúgy is a természetes szülés híve vagyok, itthon vajudni, és 5 perces fájásoknál bemenni a kórházba. Amúgy az én babám is nagy, de szerintem ez nem ok arra, hogy rideg kórházi falak közt töltsétek a babáddal az utolsó kettesben tölthető napokat. Ez az idő csak a tiétek, a tiéd, és a babádé. Közöld a dokival, hogy így szeretnéd, befekszel ha kell, vagy ha baj van. Könnyű szülést!
2008. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a mai napra vagyok kiirva, és 7 nap múlva kell befeküdnöm. Tehát egy hete még ráhuzat a dokim itthon.
2008. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még sosem hallottam ilyet, hogy ezért befektetnének ilyen korán. Majd ha túlhordod, akkor is az indítás előtt egy nappal. Mi gond lehetne? Attól, hogy nagy a baba, még nem lesz semmi baj.

Szerintem sem hagyd magad:-)

2008. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is csak a 41. betöltött hétre rendelt be a dokim a kórházba, de már azért, hogy megindítsa a szülést. (amúgy oké volt minden). Mire eljött az a bizonyos nap, már előző éjjel elkezdődtek a fájásaim és a baba már jönni akart. Nem értem, ha minden rendben, miért kellene már a 38. héten befeküdni. Én még a szülés előtti napon is csak bementem magzatvízvizsgálatra, NST-re és mehettem haza. Másnap reggel meg vissza szülni.:) Könnyű szülést és jó egészséget kívánok! És ne stresszelj! 5 hós kisfiú anyukája
2008. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

nagyon köszönöm a válaszokat. Megerősítettek abban, hogy érthetőek az ellenérzéseim a dologgal kapcsolatban. Nem a hiszti vagy a félelem miatt gondolkodom így.

Szép szülést, jó babázást mindannyiótoknak :)

2008. okt. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!