Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki a közelmúltban...

Szült valaki a közelmúltban Szegeden a női klinikán?

Figyelt kérdés
Decemberre vagyok kiírva a kisfiammal és a szegedi női klinikán fogok szülni. Kérdésem az lenne, hogy mi az amit nekem kell vinnem? Van, ahol adnak hálóinget meg naponta egy bizonyos mennyiségű betétet.. Picúrnak mi az amit vinnem kell be!? Saját ruhában lehet születése után vagy ott adnak neki szabvány ruhát? Pelenkát mennyit érdemes bevinni neki!? Ilyen apróbb dolgok, mint pl. popsitörlő, popsikrém, fürdetőkrém, babatörülköző kellenek!? Esetleg ha írnátok listákat, hogy kinek mi vált be, mi volt hasznos, azt nagyon megköszönném. 😊😊😊

2016. okt. 2. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én kicsit több mint másfél éve szültem, de szerintem ezek nem nagyon változnak :)

Hálóing szülésnél kórházi, az osztályon már kérdezték van-e saját vagy adjanak ottanit. Betétet abszolút nem adnak, szóval azt neked kell vinni. Babának ruhát ők adnak, pelusozáshoz érdemese elrakni a cuccokat mert minden baba változó, én lánykám mindig akkor rakta tele a pelust, mikor benn volt a nővérkéknél, így nekem nem kellett plusz. Fürdetőcucc nem kell, ők fürdetik vagyis öblítik le csap alatt :)Szal csak hazahozós ruha kell neki. Magadnak minden kell ami egy kórházba kell. (Papucs, fürdős cuccok, hálóing, betét stb.) Ha van még kérdésed írj nyugodtan :D

2016. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! Most hirtelen nem jut eszembe semmi, de ha mégis, akkor írhatnék esetleg privát üzenetet? 🙂
2016. okt. 3. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, egeszen nyugodtan :)
2016. okt. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Tavaly decemberben szultem ott csaszarral a babomat.En elotte mar bemt fekudtem 4 napig,tehat kicsivel tobb cuccom volt,de igy is-ugy is sok feleslegeset pakoltam.Peldaul raktam a babanak is mindent ,de nem volt ra szukseg.A babanak par pelus,1 popsitorlo,es popsikrem ,ha te pelenkaznad.En csak hazajovetelkor pelenkaztam,tehat nem volt ra szukseg,mindig megkerdeztem es pelusoztak,(" furdetik" is)ugyh nem bontogattam a polyat feleslegesen,feltem h megfazik,mikozben benazom.

Magamnak ,ami jol jott mindig,kulon

-wc-s kis,mini-neszeszer ,wcre ulokepapir,nedves wcpapir/torlokendo,1betet ,mini folyekony szappan)ezt belegyomoszolve mindig hurcolasztam magammal +a wcpapirt,esetleg mini torolkozo

-rendes neszeszer (tusf,intim mosakodo,golyos dez,1betet,1bugyi,v tenabugyi,fogkefe,fogkrem)

-torolkozo 2 nagy sotetebb,amit nem sajnalsz

-papucs (2t vittem ,jol tettem mert a tusolos gumipacskerem vegig vizes volt)

Kozben ott ugyis "utantoltod a beteteket,bugyikat stb.

-1 pizsit,2 vittem,de csaszaros voltam,orultem ha a haloinget fel tudtam venni,es abbol is inkabb kertem +ottanit.A sajatomat csak ha latogatok jottek vettem fel kontossel.

-ruhabol vigyel be sztem 1!!! melegitot mondjuk ,ha fel akarnal oltozni,es keszits inkabb mindenbol a parodnak otthonra,ha ugy erezned kell.En tul sok bugyit vittem (vegig halosban voltam)

-zoknik,hajgumi

-wc papir (elsore 2 mondjuk)

-nasifele,tolto,asv viz,szopitea,szopiparna (bar en nem hasznaltam,a baba ala tettem a rendes nagyparnat)viszont jol jott a kisparna itthonrol,mellszivo,ha kell tartalek cumisuveg majd visznek be neked szinten

-kes (NEM KENOS :) villa,kanal,muanyag tanyer,bogre

Ja es kulon szuloszobas csomi (pl hatizsaknyi furdocsomag,papucs,torolkozo,viz,kaja)

Kulon a benti borond/sporttaska.Vekony kontost vigyel,mert nagyon meleg van bent.Irj nyugodtan,ha gondolod.tyhu ,irtam am :) tudnek meg :)

2016. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*mmint egy pizsit ,2 haloinget vittem.

Mindent osszevetve utolag 1 napra pakolnek (kiveve a betetek,bugyik) ,mert egy nap tobbszor vittek-hoztak a cuccaimat.

2016. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én novemberre vagyok kiírva és a védőnő a 30. Het körül leadta a listát, hogy mi fog kelleni nekem és a gyereknek külön.

Ha esetleg tudja valaki, akkor megírná, hogy a ctg időpontot a kórház vagy a fogadott orvos adja? Kérném kéne a női klinikára, de nem emlékszem mit mondtak.

Koszi

2016. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
En a Vasasba jarok ctgre es oda ott adnak idopontot. Szerintem kerdezz ra a fogadott dokidnal. :)
2016. okt. 10. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!