Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj a gátsebem! Meddig...

Nagyon fáj a gátsebem! Meddig fog ez tartani? Elmúlik az aranyér, ami a szülés alatt jött ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 napja szültem (oktober 4en) es nagyon faj a gatvarratom. Nemtudom hany varratom van de kb 20 percig varrt. Az tovabb tartott, mint a kitolasi szakasz:/ megse mertem kerdezni mennyi lehet. Ülni alig birok... Szinte semennyire. Max féloldalosan. Aranyerem is lett :( nagyon ronda, elötte soha nem volt. Elmúlik? Mivel kenegessem? Szerencsere varrat szedesem nem lesz mert felszivodik a kulso is. Ennek orulok nagyon. Viszont ez a sajgó, égö erzes borzalmas.

Nektek mennyire gyógyult be a heg meg minden? Annyira faj 😢


2016. okt. 6. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

2 nap utàn ne vàrj csodàt.


Nekem semmi gondom nem volt meg kb 2öltésem. De a többiek ülőpàrnàt,jeges tasakot, meg spray-t kenőcsöt hasznàltak rà.


Aranyerem viszont hajajj.mekkora lett. Reparont hasznàltam. Màsodikkal màr terhesség alatt kijött :-( akkor is reparont hasznàltam szülés utàn. Minden wc-zés utàn kell hasznàlni,nekem ez jött be. De 2tubus kellett. Kb 3-4 hét alatt múlt el.

De dìcsérik a spertit is. Meg ha a patikàban megkérdezed vagy a pàrod/férjed tuti van egy csomó féle még.

Jó babàzàst.

2016. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A wc-re a pisilést is értettem,bocsi. És belsőleg is kell kenni,nem csak a külső részt,ez is fontos.
2016. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az első szulesem után nagyon sokáig, hetekig fájt. Nagyon sok varrásom, hosszú vágásom volt. Eleinte ülni is alig tudtam, nagyon sokat szenvedtem vele.

Anyukám kb 6 hetes korban véletlenül meglátott zuhanyzas után, es sírva fakadt, mert még mindig tiszta veralafutas voltam.

Aztán rendbe jött, és jobb, mint új korában :))

Most várom a negyedik babát.

Sajnos ezt ki kell birnode,de jobb lesz.

2016. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is szülés után. Néhány hét volt, mire rendbe jöttem, de a gátsebem is teljesen begyógyult, mintha sose lett volna, meg az aranyér is elmúlt. :) Reparont használtam én is.
2016. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Tudom ez nem nyugtat meg de szinte a 6 hét gyermekágy alatt fájt a gátsebem.
2016. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Első szülés után kb. 1 órán át varrt a doki (kívül-belül), utána kerekesszékben vittek le a kórterembe, kb. 2 hétig szenvedtem az üléssel, utána rohamosan jobb lett. Most a másodiknál az előző gátseb szakadt kicsit, kb. 15 perc volt a varrás. Saját lábon mentem kórterembe, másnap már viszonylag jól mozogtam. Azóta eltelt másfél hét, egyáltalán nem fáj.

Nekem a dokim azt mondta, hogy ne kenjem/fújjam semmivel. Sima vízzel mosakodjak csak, sétálgassak, vegyek erőt magamon és üljek rá, "gyötörjem"...igaza lett.

Aranyerem nekem szerencsére nem lett durva, kicsit jött ki, arra nekem is "jóváhagyta" a dokim a Reparont.

2016. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát a gátseb gyötrését én nem javaslom.
2016. okt. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3 és fél hete szültem! Varrtak kívül belül sokáig és nagyon fájt... Nekem már a kórházban mondta anyósom hogy milyen szépen ülök, itthon a védőnő is megemlitette. Nekem is kijott az aranyerem, de tudtam WC-re is menni szerencsére. Szerintem nekem az jobban fájt mint a gatseb. Itthon megneztem magam, hát en sokkal rosszabbra számítottam. Szóval szerintem ember függő (vagy doki, hogyan vág és mikor, hogyan varr)
2016. okt. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mármint a varrás tartott sokáig és az fájt nagyon
2016. okt. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Gyötörjem" = üljek rá (ne speckó párnákon), sétálgassak....ezzel szerinted 7-es mi a gond?

A dokim sem azt mondta, hogy essek neki sodrófával. :-)

6-os válaszoló voltam ismét.

2016. okt. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!