Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez már lehet a szülés indulása?

Ez már lehet a szülés indulása?

Figyelt kérdés
Tegnap este elment a nyákdugóm, utána semmi, most 10 percenként begörcsöl lent a hasam, de csak nagyon enyhén és viszonylag röviden, jóslófájás szerűen, az igazi fájásokról azt olvastam, az nagyon erős fájdalommal jár és 30-40 másodpercig tart. Nem szeretnék 1-2 napig a kórházban vajúdni, tényleg csak akkor mennék, mikor pár óra van hátra és addig a páromat sem szeretném elrángatni a munkahelyéről. Tapasztalatok? Egyébként holnaputánra vagyok kiírva és holnap reggel kell visszamennem dokihoz, legutóbb még teljesen zárt voltam.
2010. ápr. 27. 08:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
ha eltávozik a nyákdugó, az nem azt jelenti, hogy eldördült a startpisztoly?:)
2010. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ááá, sajna nem. :( Van olyan, akinek hetekkel korábban elmegy és vlaaki észre sem veszi. Sajna ez a legbizonytalanabb jel.
2010. ápr. 27. 08:37
 3/31 A kérdező kommentje:
Ja, én itt olvastam ezt tegnap: [link]
2010. ápr. 27. 08:38
 4/31 anonim ***** válasza:
A fájások nem erősek eleinte! Nekem rögtön 5 percesek voltak, de nem voltak erősebbek az enyhe mensis görcsöknél. Ha szabályos időközönként érzed, akkor valószínűleg szülni fogsz!!! Feküdj le kis időre, ha 15-20 perc után se múlnak el, akkor valószínűleg vajúdás.... A másik lehetőség, hogy meggyőződj, mi is ez, hogy beállsz a zuhany alá, kellemes, meleg vízzel. Ha erősödik, akkor lassan indulhatsz.. Minden jót! Könnyű szülést!!!!
2010. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
első vagyok. sztem ha szülsz, akkor ne kockáztass. inkább menj be. majd írd meg, mi volt!
2010. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 36. hét közepén ment el a nyákdugó, 1 hétig voltak jósló fájásaim, a 38. hét elején született meg a kislányunk. A szülés napján reggel 8tól éreztem az összehúzódásokat, eleinte fél óránként, aztán délután 2kor már negyed óránként, este 9 körül már 10 percesek voltak, majd fél 10 körül elkezdett szivárogni a magzatvíz, akkor összepakoltunk, 8 perces fájásokkal (amelyek már 1 percig is eltartottak, de nem fájt annyira, csak mintha a menzi első napján lettem volna) 10kor beértünk a kórházba, éjjel fél 12kor megszületett a babánk, császárral.

Mivel Te már az utolsó hétben jársz és nem vagyunk egyformák - megindulhat a szülés, akár ma is. Nemrég olvastam itt olyan kérdést, ahol azt írták páran, hogy teljesen fájdalommentesen szülték meg a babájukat, csak az összehúzódásokat érezték. Az sem jelent semmit, hogy legutóbb még zárt volt a méhszáj. Vannak nagyon gyors lefolyású szülések.

Azért mérd a fájások közti időt és a fájás hosszát is.

Könnyű szülést!

2010. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, arik vagytok, mérem az időket, egyelőre maradtam a 10 perceknél, de még minding nem hosszabbak, mint kb 10-15 másodpercesek. Ja, nem tudok zuhizni, dolgozom. :) De ha erősödik, hazahúzok, 5 percre lakok.
2010. ápr. 27. 08:49
 8/31 anonim ***** válasza:

Nekem nem is a fájások jelezték, hanem furcsán kezdtem szuszogni, elvileg ahogy levegőt kell venni szülés közben, és előtte nem gyakoroltam, mikor kicsit fájt a pocakom. Jól esett feküdni az oldalamon, és furcsán jókedvű lettem.

Babó pedig nagyon lelassult, mikor rugott nem akart kiszakadni a hasam, olyan volt mint egy simogatás.

A fájásközök is hasonlóan alakultak mint nálad.

Nekem aznap reggel ment el a nyákdugóm:D hajnali 6kor, a fájdogálások is akkor kezdődtek, amik csak éppen fájtak, pedig a jóslóimtól a szemem majdkiugrott úgy görcsöltem, 11kor a magzatvíz is elkezdett szivárogni 11:30ra a kórházban voltam, sajnos éjjel 0:40ig kellett várnom, hogy kibújjon a kicsi:( fájásgyengeség miatt:(

Ami a teljesen zártságot illeti, nagyon nem számít. Egyik pillanatról a másikra kinyílhatsz, indulhat a szülés, pláne, hogy 2napod van hátra.

Könnyű, szép szülést:)

2010. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

hát én mennék, inkább vaklárma, mint hogy a munkahelyen szüljek :-)

nekem az ilyen után váltott fél percesekre :-)

2010. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj,írd fel milyen időközönként fáj, a fájás hosszát tojd már le:DLátom ez zavar:D A lényeg nem ez hanem ha szabályos időközönként fáj:)ha 5 percre van a kórház szerintem elég 5 percesnél elindulni:)Aztán sok szerencsét:))))
2010. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!