Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is volt olyan, hogy...

Másnak is volt olyan, hogy megmondta az orvos, hogy másnap menjek be és megrepeszti a burkot?

Figyelt kérdés
Ma voltam NST-n meg vizsgálaton és azt mondta az orvos, hogy már 2 ujjnyira nyitva van a méhszáj meg teljesen érett a magzatburok és ha gondolom akkor holnap menjek be, mert jövőhéten már valószínű úgyis megszületne és akkor végig szabadságon lesz, nem tud bejönni. Csak néztem azt hittem viccel, még most se fogtam fel. Mire számítsak? Nem fog így tovább tartani?

2016. nov. 4. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott doki???


Biztos nem hagynam, hogy inditson ha nem szukseges.

2016. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyan ilyen nem volt,mert nem volt fogadott dokim,de nem engedtem volna,akkor sem ha szabadságon van.Inkább szültem volna ügyeletesnél.De semmit sem jelent,hogy mennyire van nyitva az ember.Egyébként hány hetes vagy?A bátyámék első kislányánál ez volt a helyzet mint nálad kérdező.Náluk császar lett a vége fájás gyengeség miatt.
2016. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
38 hetes 3 napos
2016. nov. 4. 14:56
 4/19 A kérdező kommentje:
fogadott a doki
2016. nov. 4. 14:57
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez durva! Dehogy engedném 38 hetesen!

Ilyenkor vet szét az ideg. Napokban volt itt pár kérdés, hogy mennyit illik hogyan és miért, meg a tarifa meg a hálapénz. Na az ilyen dokikat kenném a falra a tarifájukkal együtt meg a rendszert tápláló és éljenző kismamákat is, bocs ez nem neked szólt, de tényleg elborult most az agyam.


Majd jön a babád, ha jönni akar. Ha pont szabiját tölti a kedves doktorod, akkor majd ügyeletesnél szülsz és beljebb leszel 120 ezerrel.

Könnyű szülést kívánok neked és a legjobbakat!

2016. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább szülnék az ügyeletesnél időben, mint a fogadott dokinal indítva.

Amúgy lehet, még meg is várja a baba a szabija végét.

Gusztustalan az ilyen. Amikor szültem legutóbb, tele volt a szülészet a főorvos úr kismamaival, mert ment utána szabira.

2016. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt a gyereket,aki még nem akar megszületni,felesleges bsztatni. Annak nem szokott jó vége lenni. De ezt az orvosod is tudhatná!

2 ujjnyi nyitottsággal fájások nélkül biztosan nem repeszt senki burkot. Burkot rendszeres fájásoknál és úgy 6-8 cmtől repesztenek,mikor már látszik a vége a szülésnek.

Az indítás az más, de én biztos nem buzerálnám!

2016. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

A kiírt napon mindenképpen be kellett volna feküdnöm és max 1-2 napot adott volna az orvos a babának hogy elinduljon (inzulinos GDM-es voltam), így 3 nappal előtte felajánlotta hogy ha akarom a kiírt napon indít (már 3 hete azt várta hogy mikor hívom hogy megyünk szülni).

Én még örültem is neki mert rá 2 napra van a baba névnapja és így nem szívta meg mégjobban

2016. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm első gyerekkel hitt a dokinak, hagyta magát a 38. héten megcsászározni (indokolatlanul). A ami napig bánja.

11 hónappal később született a 2., ő is császárral.

Most 3 és 2 évesek a kicsik, mindenórás a 3.-kal, és azért küzd, hogy szülhessen hüvelyi úton, és hagyják békén, had induljon meg magától...


Semmi esetre ne engedd a doki kényelméből. Ha nem kell neki a pénz, te tudod adni más dokinak is szerintem. Kapnak ők annyit, hogy szabi alatt is befáradjanak. Ha meg nem lesz a közelben, így járt. Csak azért indítana, hogy ő zsebelje be a borítékot. Undorító!

2016. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Az én dokim a fordítottja. Ő a háborítatlan szülés híve.

Inkább ne vele szüljek, csak tagadjak meg minden felesleges beavatkozást.

Így is lett, pedig én már a 41. hetet is betöltöttem akkor. Emiatt be kellett feküdnöm.

A főorvos megvizsgált, és pont ezt közölte, hogy két ujjnyira vagyok és "egy jó kis burokrepesztéssel" meglenne hamar a baba (harmadik volt).

Nem járultam hozzá, ez pénteki napon volt, vasárnap spontán indult és szép gyors szülés volt. Az orvosom meg nem volt jelen, mert 3 napos ünnep volt, a hétfő is benne, tehát pénteken még ott lett volna...


A 38-on soha nem mennék bele.

Egyébként ha egy hétre megy, még vissza is érhet, bár nem tudom, ezek után akarnám-e egyáltalán... ;(

2016. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!