Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj az, ha zárt méhszájn...

Miért baj az, ha zárt méhszájnál a magzatvíz megy el és nem a fájásokkal indul? Ilyen esetben császár van?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne baj? Van, akinek elfolyik a vize, után indul be a fájástevékenység, aminek a hatására kitágul a méhszáj. Sok ilyen van! Ne aggódj!
2010. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Császéár csak akkor van, ha a baba norális úton nem tud megszületni, vagy ez akár a babára, akár a mamára veyzélses lenne.


Nem baj, ha előbb a víz megy el. Nekem is így történt.


De: ha előbb folyik el a víz, mint ahogy a babád feje beilleszkedne, akkor a víz kisodorhatja a babád ELÉ a köldökzsinórt - ezt nekevezik előreeső köldökzsinórnak -, majd ha a fájások a babádat a csontos medencének szorítják, akkor a zsinórban elakad a vérellátás.


És tudjuk, hogy ez mit jelent: "jobb" esetben oxigénhiányos, károsodott babát, rosszabb esetben halott babát. :-(


Arról nem is beszélve, hogy amint elfolyik a magzatvíz, onnantól a babád nincs védve a felszálló fertőzések ellen.


Ha előbb folyik el a vized, mint ahogy a fájások beindulnak, akkor csakis FEKVŐ helyzetben mehetsz be a kórházba. Inkább hívj mentőt, ne kockáztasd a babád életét.

2010. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom nekem elfolyt a magzatvizem,úgy 5 perc alatt az egész csak úgy zubogott ki a lábam között,de aztán elaludtam újra:)

Majd másfél óra múlva kezdődtek a fájások,és saját lábamon,ülve kocsival mentünk a kórházba.

Zárt volt a méhszájam fájások kezdték szépen nyitni,úgyhogy simán szültem bár sokat vajúdtam.


Miért kellene császár?

2010. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én teljesen zárt voltam a 35. héten, és elkezdett szivárogni a magzatvíz hajnalban. Reggel kocsival bementünk a kórházba, szülőszobába fektettek, burkot repesztettek (mert addig csak szivárgott. Valahol oldalt, vagy fentebb repedt meg a magzat burok) és oxitocin injekciót kaptam. Egész nap, merthogy nem akartak jönni a fájások sem, és tágulni sem tágultam. Úgyhogy engem este megcsászároztak.

De alapjáraton attól mert elfolyik a magzatvíz, és nem fájásokkal indul, még nem lesz császár a vége.

2010. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem baj. Az első gyerekemet simán szültem. Pedig 27 órával azután bújt ki, hogy elfolyt a magzatvíz.

Bementeünk a kórházba. Fájásom nem volt egyáltalán, a mészáj is zárt. Csak az fontos, hogy a magzatvíz tiszta legyen és a babának jók legyenek a szívhangjai.


Lefektettek pihenni...mondták, ha erős fájások lennének szóljak... egyébként sétálhattam is, adott időnként CTG-ztek, meg kézzzel megnézték a méhszájat. Mivel 24 óra alatt sem volt változás, egy beöntést követően bekötötték az oxitocint. Utána lassan tágulni kezdtem és simán szinte fájdalom nélkül megszültem a kislányunkat.


Ha zárt a méhszáj, a baba rendben és a víz is tiszta, akkor azt mondták, 12-24 órát lehet várni. Ha addig magától be nem indult, és ha az oxitocin sem indítja be ezek után a tágulást és a fájásokat , csak akkor császároznak.

2010. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!