Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik taxistársasá...

Budapesten melyik taxistársaságot érdemes hívni ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés

Bármikor beindulhat most már (23-ra vagyok kiírva, de nem első baba, rengeteg a jóslóm stb...), és gyorsan is pöröghetnének az események.

Amúgy is szeretném ha lenne kéznél egy taxistársaság száma, akik megbízhatóak, és nem akadnak ki, ha szülő nőt kell szállítani (ilyenről is hallottam már, hogy féltik az ülést a magzatvíztől...). Továbbá ha nap közben indulna be, amikor itthon vagyok, akkor a csomagomért is fel kéne jönnie, mert levinni nem bírom (egy em., lift nincs...)

Ehhez jön hozzá, hogy leeresztett a kocsink egyik gumija, ami ma nem is lesz meg...


Egyszóval élve melyik társasággal van jó tapasztalatotok?

Én vagy 15 éve nem ültem taxiban, fogalmam nincs, árakról sem. Nem bánom ha nem horror ár, kb. 20-25 km-re van a kórház, de nem ez a legfontosabb szempont.



#taxi #taxistársaság
2016. nov. 15. 08:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Le leszek pontozva, de miért akarsz taxival menni?

A szülő nő szállítása beletartozik a mentő feladatkörébe. Nem ok nélküli ilyenkor őket hívni.

Ha a víz elfolyik (özönvízszerűen), főleg őket kell, mert ilyenkor fekvés javasolt.

2016. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Ha annyira gyorsan beindul, akkor szerintem is mentőt kéne inkább hívni, hiszen ők tudnak segíteni.

Taxitársaság közül én a 6x6-ot tartom megbízhatónak. De azzal nincs tapasztalatom, hogy mi a hozzáállásuk a szülő nőkhöz.

De ha jól értem, holnapra már lesz kocsitok is.

Beszéljétek meg a férjeddel, hogy mi lenne a legjobb.

Az elsőnél hogy volt?

2016. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sokszor kell taxit hívnom ide a munkahelyemre, mindig a Főtaxit hívom, általában 5 percen belül itt vannak.


De... miért nem mentőt hívsz? Ha mondjuk baleset van az úton, és a taxis dugóba kerül, ahonnan se előre, se hátra, akkor nem éreznéd magad jobban biztonságban egy mentőben?

2016. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Mentőt vészhelyzetben kell hívni, a szülés beindulása szerintem nem számít annak.

A "taxiféltést" arra az esetre gondolom, ha fájásaim vannak, de a víz még bent van, és ugye bármikor eldurranhat a burok.

Ha itthon folyna el az egész víz, akkor természetesen mentő, ezt én is tudom, de ez azért viszonylag ritka.


Az autózás amúgy is necces, mert nálunk mindig én vezetek, a férjem tud, de nem szeret és a belvárost utálja (én meg szeretek és sokkal több gyakorlatom van)


Korábban barát vitt be, meg egyszer apósom, de őket most arra fogjuk megkérni, hogy a nagyobb gyerekekkel legyenek, így értelem szerűen minket nem tudnak majd fuvarozni. (Meg őszintén szólva rosszul leszek a vezetési stílusától, szóval nem szeretném).


A mi kocsinkkal akkor mennénk csak, ha éjjel kell menni, a nappali csúcsot nem akarja a férjem, de őszintén szólva én sem, mert úgy nagyon bedugulhatunk, ezért lenne jobb egy taxi.

2016. nov. 15. 09:08
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan hívj mentőt! Ők le tudnak vezetni egy szülést, a taxisofőr viszont nem!

Isten ments, hogy bármi történjék!! De egy szülés fél perc alatt lehet vészhelyzet!

Tőlünk 15 perc a kórház, országúton (dugó sincs), mentővel max 10 perc. Mégis született már idén baba útközben.

2016. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
35%

Nesze:

[link]

6. paragrafus 2-es bekezdés f) pont

2016. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy mindegy, hogy melyik társaságot hívod. Mindenhol van olyan sofőr (akik mind alvállalkozók), aki nem vállalja és aki vállalja. Ez az ő szempontjukból olyan, mint a kisállatszállítás. Egyik nem viszi el, mert szőrös lesz a kárpit, a másik simán.

A diszpécser kiadja és valaki biztosan jelentkezik.

Kérdeztem már ilyenekről taxisokat és kb. fele-fele arány volt, hogy vállalnák-e.

2016. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
44%
Hónapokkal ezelőtt feltettem egy kérdést, mert bizonytalan voltam, hogy mikor hívjak mentőt, ha beindul a szülés, mert gyorsan szülök. Undorító, mocskos válaszok születtek, mindennek el lettem hordva, lustának, kényesnek, csórónak, mindennek. Borzasztóan rosszul esett. A válaszodból ítélve te is köztük lehettél, pedig a mentő feladata a szülő nőt a kórházba juttatni biztonságosan. Nem pedig a taxié. Ha van saját kocsi, az jó, de mi van ha útközben születik meg ebben a hidegben?
2016. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os, tényleg ott a "szülő nő", csak kérdés, hogy mit tekintenek "beindult szülésnek".

Mondjuk lehet hogy tényleg ez a biztonságosabb, az előző szülésem 1 óra 40 perc alatt megvolt cakk-pakk.

Ha 20 percet várni kell, mire megérkeznek a gyerekvigyázók, akkor necces lehet...


Köszönöm szépen a válaszokat, majd ha eljön az idő, mérlegelünk gyorsan, hogy mi a megfelelő megoldás.

Lehet hogy adott lesz, és nem kell gondolkozni sem...

2016. nov. 15. 09:50
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a taxisok sem azért nem szeretik vállalni, mert hátha takarítani kell utána, hanem ők is félnek, hogy útközben születik meg a baba, és mi van, ha valami gond lesz.
2016. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!