Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes fogadott dokit választ...

Érdemes fogadott dokit választani vagy sem?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem érdemes.
2016. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Mivel nincs garancia, hogy ott lesz a szülésnél. Ami pont a lényege lenne a dolognak szerintem.

Én inkàbb sztkba jàrok a megmaradt pénzből pedig egy jó szonogràfushoz megyek aki többször ellenőrzi a babàt,hogy minden oké- e, vagy plusz vizsgàlatokat végeztetek ha kell.

Max ott fizetnék magàndokinakahol az sztk-s orvosok közül nincs normàlis. Nálunk 3 normàlis doki is van, az egyik pl endokrinologus is. Nem is kell ennél több. Minden alkalommal uh- t csinàl,ad képet a babàról, plusz vérvételekre küld. Szóval nagyon jó doki. Szeretem.

A szülésre meg ha kell inkàbb szülésznőt fogadnék, ha màr mindenképpen akarnék vki ismerős szakembert a szülőszobàra. Jobban megéri.

2016. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Ezt mindenkinek magának kell eldonteni. Én fogadtam, mert nekem fontos volt, hogy kinek a kezében van a fiunm és az én életem. Fontos volt, hogyha baj van, akkor szakértő kezel között legyünk, hogy ne hagyjon feleslegesen szenvedni, hogy odafigyelve varrjon és így tovább. El kell fogadni, hogy nem minden orvos ugyanolyan tudású és hozzállású, ahogy van jobb és rosszabb kőműves, úgy orvosok között is van különbség. De van, aki szerint minden orvos ugyanolyan ügyes és figyelmes. De mi pl a férjem mandulaműtétjéhez, húgom sérvműtétjéhez, mamám amputációjához is kerestünk orvost, mert nem mindegy nekünk, hogy ki végzi a műtétet. Mást ez nem annyirs érdekel, mások a prioritások. Én pl úgy gondolom, hogy az orvosnak adott pénzt is úgyanugy a gyerekre költöttem.
2016. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Ad egy biztonságérzetet, az tény.

Mi nem fogadtunk orvost, inkább a bébire költöttük.

2016. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ hol élsz. Itt a kórházi rendelésen tojnak a kismamàkra. Az én nőgyógyászom mind a kétszer szabadságáról jött be hozzám... második alkalommal egy hétvégi éjszakán több órás vajúdás után végül életmentő császár volt... A fogadott orvosod akkor is bemegy ha akkor hívod ha éppen szent este bontogatja az ajándékait. Nem fair persze a családjával szemben de hát ezért fizetsz neki ,,hálapénzt" szüléskor hogy ő készenlétben legyen a szülésedhez. Aki ezt a gyönyörű hivatást választja az sajnos ezt is elfogadja hogy ez ezzel jár. Te pedig nyugodt lehetsz hogy nem vagy kiszolgáltatva az éppen esetleg rossz paszban levő ügyeletes orvosnak.
2016. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
3 gyerek után azt mondom nem érdemes... fogadtam mind a 3-nál.Mind a 3-nál mást... Csalódtam... negyedjére is fogadtam,sajnos elvetéltem,de megint csalódtam.Rengeteg pénzt odaadtunk neki,már az elején,ömlengve fogadott,amikor meg elöntött a vér,közölte,most nem ér rá velem cicózni,ha nagyon görcsölök rohanjunk a kórházba.Könyörögtem,nézzen meg UH-n,él-e a baba,40 km-re lakunk tőle,nem érdekelt volna,csak induljunk,és fogadjon.Cserben hagyott.. kénytelenek voltunk egy idegen kórház ambulanciájára bemenni,ahol olyan emberségesen bántak velem mint a 3 terhességem során soha a másik intézménybe.Egy fillér nélkül...kaptam jó szót,kedvességet,és támogatást nővérkéktől dokiktól egyaránt! Szóval azt mondom 14 év után,és 4 terhesség után, nagyon nehéz lelkiismeretes orvost találni,és olyat aki nem a pénzedre hajt!!!Persze tuti vannak kivételek,de ezek csak erősítik a szabályt..szokták mondani. :(
2016. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

.. A fogadott orvosod akkor is bemegy ha akkor hívod ha éppen szent este bontogatja az ajándékait.


Na igen ,csak itt jön a pofàra esés amikor upsz mégse megy be a szülésre.

És rengetegen jàrnak ìgy. Lehet lepontozgatni, de majd ha a fogadott orvos nincs ott a szüléseteknék akkor leshettek, hogy mire fizettetek.

És ahogy itt mindenki leìrja, hogy ez a dolga az orvosna ezért fizettek stb... Ahhoz képest a nyàron baromira le lett cseszve egy szerencsétlen anyuka, aki arról panaszkodott,hogy ügyeletesnél kellett szülnie mert a sajàt dokija elment nyaralni,holott tudta hogy akkorra van kiìrva... Akkor mindenki azt szajkózta hogy nem elvàrható a dokitól hogy neenjen nyaralni vagy szenteste eljöjjön a csalàdja mellől. Pfff jó lenne eldönteni.

2016. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Én nem fogok fogadni. Pont azért, mert mi van, ha elutazik stb és nem tud ott lenni. Persze ad egy biztonság érzetet, de koránt sincs garantálva.


Egyébként ki van nézve már a kórház, ahol majd szülni szeretnék és ott az orvosok nagy részét ismerem. Akárki az ügyeletes tudom, hogy jó kezekben leszek, főleg, hogy protekciós lennék(abban a kórházban szeretnék majd szülni, ahol dolgozom). Így tényleg az kapja majd a hálapénzt aki ott van a szülésnél.


Ha úgy adódik, hogy mentőt is kell hívni, akkor se lenne gond. Talán ősz elején volt, hogy egy 24 hetes kismama házon megszült és a babát is és az anyukát is stabil állapotban adták át.

2016. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Nekem fontos volt, hogy olyan vigye végig a terhességemet, akiben megbízom. A szülések is jól sikerültek vele, nem panaszkodom. De azt is tudom, hogy ha nem lett volna épp ügyeletes, akkor nem hívatom be, de így utólag nagyon örülök, hogy mindig ott volt.
2016. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Első babánk lesz nekünk is, és én is pont ezen a kérdésen agyalok már hónapok óta! Arra jutottunk, hogy nem fogadunk se dokit, se szülésznőt, mert mivan ha tényleg kifizeted a nagyobbnál nagyobb összeget és mégcsak ott sem lesz. Nagyban befolyásolja persze, hogy baba barát kórházban fogok szülni, és lényegesen kevesebb a negatív vélemény a kórházról mint az összes többiről. Eddig a terhesgondozáson megvoltam velük teljesen elégedve, és remélem hogy szülésnél sem lesz semmilyen komplikáció, és simán fog menni.
2016. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!