Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annak a válasza érdekel...

Annak a válasza érdekel akinek volt már abortusza és szült is? Csak olyan akinek először ab és utána terhesség-szülés. Kinek mi volt a tapasztalat? Hasonlóság?

Figyelt kérdés
Ugye aki még nem szült de áteseik ab.-on tágítót kell kapjon,aki szült annak nem...Fáj annyira a szülési fájdalom is?Vagy jobban?Számít valamit a vajúdásnál,idejénél esetleg hogy már voltunk tágítva?Gyorsabb lehet a folyamat?
2016. nov. 20. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom nem ugyan az a kettő...mert hát az egyiknél elvesznek valamit,a másiknál egy lény jön világra...
2016. nov. 20. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Missed ab műtétem volt, technikailag ugyanaz.

A tágító felhelyezése meg ami van utána az hamvas molylepkefin.g a szüléshez képest.

Nem mondom, hogy rendszeresen járnék abortuszra az élvezet kedvéért, de simán ki lehet bírni. Felteszik a pálcát, görcsölgetsz, de rá nem sokkal már altatásban történik minden.

Amikor szüléskor jön az első görcsös fájdalom, már akkor sejted, hogy ez durvább lesz, mint hitted.

Az is borzalmas, mikor a doki felnyúl, hogy megnézze, hány ujjnyira vagy nyitva. Ha előtte ez 3 volt, mire végez, lesz a 5 is.

A tágító a kanyarban sincs ehhez képest.

Mikor biztos vagy benne, hogy nincs több erőd 10 óra vajúdás után, akkor lehet nyomni. Érezni, ahogy halad a baba, és szakdsz végig.

Utána még gyorsan összevarrnak.


Hidd el, mindegy milyen fájdalmasnak képzelsz egy szülést, sokkal rosszabb lesz!

2016. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Missed abom volt, mert elhalt a magzat és nem távozott természetes úton. Kaptam tágítót, de inkább kellemetlen volt mint fájdalmas. A szülés rá pont egy évre volt. Nem született hamarabb, tulhordtam egy héttel. Azt már jobban észre vettem. Ha a tágító egy tű szúrás, akkor a szülés egy késelés. De mind a kettő kibirhato. A lelki oldal nehezebb.
2016. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is missed abom volt, úgy látszik az abortuszosok nem szívesen nyilatkoznak.


Nekem már van két gyerekem, nem tudom honnan veszed, hogy aki szült, az nem kap tágítót. Dehogynem! Akkor nem kell, ha beindult a vetélés, és nyitva van a méhszáj, egyébként mindegy, ki hányszor szült, a méhszáj zárva van.


Ma már ez olyan szinten rutinműtét (sajnos), hogy nem szokott semmilyen maradandó változást okozni. Tehát semmivel sem lesz könnyebb vagy gyorsabb a szülésed, mintha nem lett volna abortuszod.

Arra ilyenkor figyelnek, hogy a méhszáj gyengébb lehet, és ha nyílik akkor ugye feljuthatnak kórokozók, stb. Egyébként semmivel sem másabb a terhesség sem utána.


A szülésről nem tudok nyilatkozni, mert még csak a 25. héten vagyunk, és remélem, február végéig még jól ellesz a fiatalúr odabent.


De nem készülök arra, hogy könnyebb dolgom lesz, mint az első kettővel.

Igazából az egészségügyi kaparást és a szülést nem lehet összehasonlítani, semmi közük egymáshoz.

2016. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem először abortuszom volt, és évekkel később szülésem.


Tágítót mindenképp kapsz abortusznál, ha szültél előtte, ha nem. Maga a szülés nem lesz könnyebb, gyorsabb csak azért mert valamikor tágítottak. Ezzel az erővel minden következő szülés egyre egyszerűbb, könnyebb és fájdalommentesebb lenne. De azért ez nem így van. A szobatársam a kórházban mondta, hogy a 3. gyereke megszülése jobban megkínozta, mint az előző kettőé.

Szóval, hogy a szülésed előtt abortusz miatt tágultál, vagy azért, mert szültél 5 gyereket, semmit nem jelent.


Maga a tágító felhelyezése iszonyat fáj, jobban talán, mint szülési fájdalom akármelyik szakaszában, csak máshogy fáj. A tágító addig fájt csak, amíg felhelyezik, utána nem, csak kellemetlen érzés van, de nem is lehetett nagyon mozogni, nehogy elmozduljon.

A szülési fájdalom meg ugye órákig tart, és egyre jobban sűrűsödik és egyre jobban fáj.

2016. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

"Tudom nem ugyan az a kettő...mert hát az egyiknél elvesznek valamit,a másiknál egy lény jön világra..."

Inkább úgy mondanám, hogy az egyiknél elvesznek egy embert, a másiknál világra jön egy ember!

2017. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálam nem volt abortusz, viszont volt 3 csodás szülés. (A szüléstörténetek miatt írok csak)Semmivel sem tágítottak, nem volt piszkálás, az utolsó 2-nél pár öltés és utána 10 óra múlva ambulánsan haza. A szülés maga egyáltalán nem fájt, átlélegeztem és koncentráltam, az életadás pillanatai pedig... létezik orgazmikus szülés is, tudtátok? Szívből javaslom Morgan: Szülés ahol én irányítok c. könyvét.Nekem sokat segített.
2017. nov. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!