Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Most vagyok 9 hetes. Két hete...

Most vagyok 9 hetes. Két hete voltam ultrahangon, már volt szívverése, normális méretei. Legközelebb három hét múlva kell visszamennem, de nem biztos, hogy tudok addig várni. Mennyi az esélye, hogy bármi baj történik?

Figyelt kérdés
Tudom, 12. hétig bármi történhet, csak szeretném magam megnyugtatni. Vitaminok, rengeteg pihenés. Várom a tapasztalatokat!

2016. jún. 27. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erre gondolni! Baj bármikor lehet, a 12. hét után is, de ne foglalkozz ezzel, élvezd a terhességet, ezzel teszed a legjobbat a babádnak.


Tapasztalat? Mire gondolsz? Akinél baj történt? Nálam történt, 23+5 hetesen beindult a szülés, nem tudták megállítani. Már táppénzen voltam, többször véreztem az elején. Aznap főztem egy tejberizst és elsétáltam a boltba. Nyilván nem ettől indult be a szülés. Arra akarok kilyukadni, hogy 99%-ban nem rajtunk múlik, hogy lesz-e baj. Vigyázz magadra ésszerű keretek között és bizakodj! Ennyi tehetsz.

2016. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kutatasok szerint a terhessegek 1/10-e vegzodik vetelessel. Ez a valasz arra, mennyi eselyed van ra.


A rengeteg pihenesre nincs szukseg szerintem, nyilvan ne ass fel egy kertet, de azert setalni, sportolni is lehet meg ilyen pici terhessegnel, sot.

2016. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, felesleges előre aggódni, ráadásul hosszú még az a fél év, amit a szülésig várni kell utána is. Én is ilyen voltam amúgy, nem nyugodtam, így a kórházon kívül elmentem néha-néha egy magánrendelőbe is plussz ultrahangra, de szerencsére mindig minden rendben volt. A barátnőmtől pedig kaptam kölcsön egy szívhangfigyelő kis szerkezetet, nagyon jópofa volt, azzal naponta ellenőriztem a babámat, nekem adott egyfajta biztonságot.

ilyesmi volt: [link]

2016. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem beteg vagy, hanem terhes, miert kellene rengeteg pihenes ?

Nem ezen mulik.

Sajnos a baba a 40. heten is meghalhat, vagy szuletes utan.

Nem kell arra gondolni, hogy baj lesz, es esszel elni ez a 9 honap alatt, nem most kell a sulyemelest elkezdeni, vagy a otszaz felulest csinalni egy nap.

2016. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi az esélye! Pihenj szedd a vitaminokat és lazíts!! Ne gondolj rosszra, ne görcsölj rá, élvezd a babavárást!!!
2016. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Jó, nyilván nem reggeltől-estig nyomom az ágyat, csak nem most csinálom a bútortologatós nagytakarítást :) és a sportból is visszavettem.

Sajnos mindig ilyen voltam, aggódom mindenen :) Plusz az sem segít, hogy szinte semmilyen tünetem nincs. Az orvos azt mondta, hogy ez teljesen rendben van, inkább örüljek, csak azért jó lenne, mert tudnám, hogy terhes vagyok :)

1. Sajnálom ezt a szörnyűséget, elképzelni sem tudom, mit élhettél át...

2016. jún. 27. 15:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet a szívhangfigyelőről, ilyen fiatal terhességnél is lehet hallani vele valamit?
2016. jún. 27. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is épp 9 hetes terhes vagyok :)


Szintúgy furcsa volt nekem is, hogy a 6. heti vizsgálat után egy hónapra kaptam a következő időpontot. Inkább fizettem volna még egy köztes vizsgálatot is, merthogy a tüneteim is mérsékeltek, legyek nyugodt, hogy nincs gond.


De aztán megnyugodtam, csak rosszabbat teszek a babának, ha folyton ezen görcsölök be :)

2016. jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához! :)

Borzasztó ez a várakozás, az orvos meg könnyedén mondta ki a július 19-i időpontot, még mondtam is neki, hogy nem-e lehetne egy köztes időpont, de azt mondta, felesleges. :D

Én is próbálok nyugodt maradni, de nekem ez nagyon nem erősségem.... :)

2016. jún. 27. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyancsak én vagyok :) Láttál volna engem a 6. hét előtt :D


Nagyon rendszertelen volt a menstruációm, így amikor már a szokásos hosszú ciklus után is eltelt már néhány nap, akkor teszteltem. Erős pozitív lett, de nem tudtam, hogy a terhesség maga milyen "idős". Lehetett volna 3 hetes is és 7 hetes is, szóval gyorsan mentem a nőgyógyászhoz, aki megállapította, hogy 4 hetes terhes vagyok. Éppcsak hogy látszott valami az ultrahangon. Két héttel későbbre kaptam időpontot, addig megevett az ideg, hogy vajon minden rendben van vele, lesz-e szívverés, stb. :P Felesleges para volt így utólag, de sajnos ilyen a természetem.

2016. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!