Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fürdetőt, sampont...

Milyen fürdetőt, sampont használtok a picinek? Meddig kell csak amit az orvos ír fel? Timi.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Tuti jön a lepontozás.

De én egyszer fürdettem fele a picit,amugy sima BABA tüsfürdőt használom.

Nem tudom mért kéne az orvosithasználni vagyis tudom azért hogy ne hogy alergiás legyen valamire. De hiszen a korházban sem azzal fürdetik öket. :)

2010. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kizárólag gyógyszertárit használok (amit a doki ir fel), mert abban nincs illatanyag, szinezék stb és nem allergizál. Meg nem utolsósorban megfizethető is. Nekem minden ismerős anyuka azt ajánlotta, csak ezeket használjam, mert volt, akinek a márkás termékekre allergiás lett a gyerkőc. Te nem vagy megelégedve a gyogyótári fürdetővel? Ja, és nekem a dr.néni azt mondta, csak sima vizzel mossam a haját, nem kell sampon, mert kiszáritja a bőrét. A kisfiam most 5 hónapos és egy éves koráig tuti csak ezeket fogom használni. Üdv! Zs.
2010. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak lehet gyógyszertári a jó!

Mi kb 1 éves koráig használtam, aztán meguntam, hogy olyan bonyolult feloldani...

Gabi csípte a szemét, ezért johnson fürdetőt használunk. Samponből 1 éves koráig kitartott egy babe koszmó elleni/megelőző sampon.

2010. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló! Én nem pontoztalak le!:) DE én Johnson & Johnson használtam a fiamnál már a kezdetektől. A kórházban is ezzel fürdették semmi baja nem volt tőle. Szerintem baba függő a dolog. Ha nem érzékeny rá a kicsi, akkor szerintem nyugodtan fürdetheted azzal, amivel te szeretnéd. De ha bőrpírt fedezel fedezel rajta, akkor jobb, ha a gyógyszertárinál maradsz.
2010. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem még neincs meg a picim,de nekünk nem is írt fl a gyerekorvos gyógyszertári fürdetőt./már kiírta a recepteket/.csak popsikrémből írt ki gyógyszertárit.de nem is baj mert vettem johnsonst fürdetőbe is meg samponba is meg babaolajba is.én azokat fogom használni.


37 hetes km

2010. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se irta fel elöször,azt mondta,sima vizben fürdessem. Ezt nem tartottam jó ötletnek,igy elöször vettem gyógyszertárit,majd felirattam vele. Mi addig tudtuk használni,amig nem volt téboly a kenegetés fürdés elött:egyfolytában forgott,ellenkezett,hisztizett,nem tudtam bekenni,ekkor 7 hónapos lehetett. Aztán vettem Niveát,sokkal egyszerübb volt vele fürdetni. Majd áttértünk a Babylove-ra,az is jó,szép a böre töle. Szerintem az elsö hónapokban mindenképp a gyógyszertárit használd,akkor még nagyon érzékeny a börük. Én 6 hós korig a gyógyszertárira szavazok,utána ha kényelmesebb,vehetsz boltit,ha nem érzékeny a baba böre. A Babylove termékek nagyon jók,mert tiszta termékek,szóval nincs benne káros anyag,legalábbis nem annyi,mint a többiben.
2010. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos a lányom.

Én 2 hónapig használtam a gyógyszertári cuccokat, aztán gyorsan átváltottam az FLP-s termékekre.

A gyógyszertári fürdetőt nem nagyon szerettem, nem igazán éreztem a tisztító hatását és igazából hiába mondták, hogy hidratálj a bababőrt, a hideg allergiára nem igazán volt elég, úgyhogy vettem hozzá szintén FLP-s mélyhidratáló krémet.

A folyékony szappan könnymentes, bőrsemleges, hajmosásra is kiváló (ergo nem használunk neki külön sampont). És nem szárít.

Popsikrém van vegyesen gyógyszertári és flp-s, plusz kipirosodásra First-öt vagy a Lips-et használom, mert a gyógyszertári olyankor már nem elég, amikor kicsípi a popsit a kaka.


Ha megengedtek egy kéretlen tanácsot (senkit nem akarok leszólni, vagy kritizálni, de fontosnak tartom, hogy leírjam):

Mi a munkánk miatt sok orvossal (gyerekorvossal is) találkozunk, beszélünk. Minél olcsóbb valami, annál biztosabb, hogy tele van kőolaj származékkal, női hormonnal, meg egyéb káros cuccokkal. Ami meg szép színes, és mondjuk levendula (vagy bármilyen) illatú, azt meg azt tanácsolja mindenki, hogy nagy ívben kerüljük el, mert levendulát sosem látott...

Oda akarok kilyukadni, hogy ilyenekben és a táplálékokban ne sajnáljátok az időt a nyomozásra, piackutatásra, mert sokszor az olcsóbb többe kerül később (gyógyszerek). Sajnos már én is megjártam...

2010. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én füdetéshez a gyógyszetárit használom a 8 hónapos babámnak.Nálunk a családban van egy csecsemőorvos.Ő azt mondta mindig, ha választok, csakis Gabit vegyek.Samponból és olajból az a fajta van.
2010. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia!

Nekem 3 gyermekem van, már a legkisebb is 14 éves. Nála kezdtem el a gyógyszertári mosakodó krémet. Én magamon azóta csak ezt használom. Szétkened a tenyereden, vagy a szivacson és úgy dörzsöld be magad vele. A gyerek doki, vagy a házi orvosod is felírja, úgy olcsóbb.

Minden jót.

2010. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak a gyógyszertárit! Nekem a védőnő azt mondta hogy csak egyet NE használjak soha, és az a Johnson.
2010. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!