Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki az ultrahang...

Van olyan aki az ultrahang alapján 1 héttel későbbre volt kiírva, mint a menstruáció szerint? Melyiket vette figyelembe az orvos?

Figyelt kérdés
Nekem hosszabb, rendszertelen ciklusaim voltak, szerintem később fogant a baba, holnapra vagyok kiírva de még semmi jele, hogy jönne, viszont a POSE-t már holnap meg akarják csinálni.
2011. szept. 26. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
En 4 nappal kesobb szultem a kiirt datumnal. Tudtam is, hogy kesobb fogant es az ultrahang is ezt bizonyitotta. Bar 40+4 napot irtak, de en es az orvosom tudtuk, hogy nem kesobb szultett, csak ez a szabaly, menzesz alapjan irjak az adatokat. A te esetedben amugy is korai lenne barmilyen beavatkozasnak, en nem engednem.
2011. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem pont fordítva van, UH alapján idősebb egy héttel a baba, és konkrétan minden vizsgálaton más adatot írnak be, az orvos az UH alapján számol, mert ott az első mérérs általában biztosan utal a baba krára, de a megtermékenyülés pontos dátumát nehéz megállapítani. Engem zavar ez a helyzet, mert nem tudom a szülés pontos várható idejét, pedig az első babámnál napra pontos volt a számolás, és pont időben is szültem.
2011. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a POSE-t már a 38. héttől csinálják. Ez egy vizsgálat, ettől nem valószínű, hogy beindul a szülés. Mindkét gyerekemmel voltam POSE-n, a kisfiammal kétszer is és nem volt semmi hatása. Csak azt figyelik, hogy hogyan reagál a baba az enyhe összehúzódásokra, ebből következtetnek a méhlepény és a köldökzsinór állapotára.
2011. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hó végén fogant a baba,nem középidőben,két héttel volt fiatalabb az uh szerint,és az uh-nak volt igaza,még így is ráhúztam 3 napot.Szerintem az uh szerinti méretek alapján nagyjából pontosan tudják a szülés napját.A napokban tuti meg fogsz szülni.Hajráá!Szorítok!

2011. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért írok ide, mert hátha később még valaki olvasná és érdekelné több tapasztalat. Én 14. nap túlhordással feküdtem be a kórházba és semmilyen vizsgálatot nem végeztek. De másnap (43+1) meg is szültem... Pedig fogadott orvosom és szülésznőm is volt, mégsem indítottak...
2013. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!