Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy természetes szülésnél nincs repedés és nem kell gátmetszést se alkalmazni?

Figyelt kérdés

Anyukám mondta hogy ő könnyen tágult, se nem repedt se nem kellett gátmetszést se alkalmazni mert jól tágult.

Ez milyen gyakori, esetleg akkor nálam is esélyes hogy így lesz? A terhesség alatti mozgása miatt lehetett neki egyszerű? Én terhességem alatt egyáltalán nem mozgok, sokat pihenek.

Most fogok a 35. hétbe lépni és első babámat várom.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. nov. 30. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokban függ az adottségoktól: ha tágulékonyabb az anya, alssan halad a szülés, és kisebb a baba, akkor a legtöbször nem kell sem vágni, se nem fog repedni a nö, egyéb esetekben viszont jó eséllyel igen.


De mindenesetre célszerü az orvossal/szülésznövel elöre tisztázni, hogy gátvédelemmel akarsz szülni, mert sok orgos rutinszerüen vág, akkor is ha nem feltétlen szükséges.


Ami meg a mozgást illeti, hacsak nem tiltott el kimondottan az orvos mindeféle mgzástól, akkor jobb lenne neked is mozogni, mert sokkal könnyeb a szülés meg utána a felépülés is, ha nem vagy elpuhulva.

2016. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a sógornőm végig henyélte az egész terhességet, mégis megszült teljesen simán, gátvédelemmel, nem repedt. amikor én szültem az én szobámban egy természetesen szült csaj volt, ő sem repedt, gátvédelemmel szült szintén.

Én végig ugráltam a terhességem, mégis császár lett a vége..nem hinném hogy ezen múlik

2016. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak egyetlen csíkja sincs, könnyen szült, alig volt repedése. Nekem nem csak csíkjaim vannak de a bőröm is megnyúlt, mint aki sokat fogyott és kívül belül repedtem, varrni kellett. Az én mellem lóg, az övé irigylésre méltó, pedig nagyobb méret mint az enyém. Úgyhogy semmire nincs garancia.
2016. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmi köze nincs a jól tágulásnak ahhoz, h reped-e a gát vagy sem. Attól függ, h tudod-e kontrollálni magad és ha azt mondja a szülésznő h nem nyomhatsz akármennyire is kell nem nyomsz. Én a metszésre szavazok, mert egy vágást egyszerűbb összevarrni, mint egy esetleges szakadást. Első gyereknél is vágtak semmi bajom nem volt szülés után két órával törökülésben ültem, kicsit se fájt. Most a szülésznőm pedzegeti a gátvédelmet mondtam nagyon gyorsan felejtese el. A dokim régen és most is ezt mondta: "ha nem akarod, hogy kolompoljon benned a f.... akkor gátmetszés"

Én hiszek neki.

Könnyű szülést

37hkm

2016. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Ritka mint a fehér holló aki nem reped és nem kell vágni se első természetes szülésnél.

Elsősorban az anya genetikai adottságaitól függ, ami lehet öröklött is, de függ a baba méretétől, tágulási folyamattól stb.

2016. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Genetika, de sok múlik a testhelyzeten. Hanyatt fekve könnyebb repedni mint guggolva vagy négykézláb.
2016. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es az hogy kitágulva marad-e a hüvely vagy sem nem a gátmetszéstől függ. Nekem az első kettőnél volt egy kis gátmetszésem, most a harmadiknál nem volt rá szükség. Jól tudtam kontrollálni a nyomásokat és ellazulni. De azt én is tisztáztam előre a szülésznővel (a 3.nál már más volt) hogy én nem ragaszkodom a gátvédelemhez. Inkább vágjon a doki, mint repedjek. Szerencsére a doki is azt mondta hogy alapvetően nem vág de ha úgy látja hogy kell fog. Szerencsére én mindháromnál könnyen tágultam és gyors szüléseim voltak 3 óra, 1 óra, 1 óra, viszont az első kettő nekem fiú volt és viszonylag nagy babócák voltak, a harmadik most kislány lett kisebb súllyal és centivel. A hüvelyem ugyanolyan jó mint előtte volt.
2016. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!