Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szülésznő. Mit...

Nagyon félek a szülésznő. Mit tegyek hogy ne rettegnek?

Figyelt kérdés

Üdv! 20 éves vagyok. A 8. hónapban és ez most jött rám ez a félelem. A 7. hónap előtt semmi ilyen nem volt. Még most is várom nagyon de félek

. Ez normális?


2016. dec. 4. 18:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szülésznő félek
2016. dec. 4. 19:06
 2/14 A kérdező kommentje:
Ajjaj a szüléstől félek
2016. dec. 4. 19:06
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy normális. Én 1 hónapja szültem. Javaslom, hogy nézz videókat a szülésről, van pl. a Jön a baba Hadas Krisztiával és a Szülőszoba című műsor, amik fent vannak a neten is, hogy fel tudj készülni arra mi vár rád. Semmiképp se hallgass meg mások horror szülés storyjait, csomó nőnek tök könnyen megy az egész. Nekem is sokkal jobb élmény volt, mint gondoltam. Hajrá.
2016. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális.

Én bezzeganyán szoktam olvasgatni szülős sztorikat. Nagy részük vicces stílusban van megírva, de itt gyik-on is vannak. Keress rá, hogy vicces szüléstörténetek, vagy valami ilyesmi kérdések voltak.

Lesz valaki aki bemegy veled, férjed, anyukád például?

2016. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem
2016. dec. 5. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 éves vagy, akkor az első lesz neked, gondolom. Szerintem abszolút érthető, hogy félsz miatta. ;)


Szerencsére ma már nem attól kell tartani alapvetően, mint régebben, hogy túlélitek-e egyáltalán mindketten a szülést, de ettől függetlenül azért egy hosszú és fájdalmas procedúra még mindig, ezen nem nagyon lehet változtatni az orvostudomány fejlődésével sem. És persze utólag már örülni fogsz a picinek nagyon, meg mindenki borzasztó büszke lesz rád, de attól még az is természetes, ha a közepén esetleg úgy érzed majd, hogy a pokolba kívánod legszívesebben az egészet. Aztán amikor a kezedben tartod végre, akkor úgyis elfelejtesz mindent tényleg, és már nem bánod egyáltalán, hogy végigcsináltad. Sőt, szeretnéd még egyszer. :)


Na de visszatérve, most még a bizonytalanság is erősítheti a félelmedet. A második és a többi terhesség legalább annyiban könnyebb lesz, hogy ott már tudod nagyjából, mire számíthatsz a végén. ;)

2016. dec. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. dec. 8. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Nem kell ráparázni, amikor odakerülsz átkapcsol az agyad. Én sodródtam az eseményekkel, nem sok időm volt idegeskedni mert pörögtek az események. A végén meglett a jutalom is :)
2016. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Végülis igazad van
2016. dec. 10. 17:21
 10/14 Katalin02 ***** válasza:
Ha az megnyugtat ne tudom te hogy szülsz elsőt gerinces érzéstelenìtéssel szültem kb olyanok lettek a fájásaim mintha menstruációs görcs tehát bírható. A másikat nevetőgázzal azt végignevettem mint aki jól beivott kb. Gondolj bele mennyi ember szült és túlélte! Hajrá
2016. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!