Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokat kérnék szépen....

Tapasztalatokat kérnék szépen. Éreztetek már így? Bővebben lent

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, ma a 21. hétbe léptem, imádom az egész terhességet, (pedig sok fájdalmam volt az első 16 hétben) nagyon szeretem a babát már most, hogy még meg sem született, viszont iszonyatosan félek a szüléstől. El sem tudom képzelni, hogy természetesen szüljek, nagyon félek hogy mi lesz, ha oxigénhiányos lesz a baba (a környezetemben egyre több komplikáció van a szülések alatt), vagy például vákuum miatt megsérül, stb. A gátmetszés a másik, ami nagyon megrémít, akkor is hogyha fájás közben vágnak. Persze, tudom hogy szinte mindenki fél a szüléstől, de nem tudnék megbirkózni azzal, hogy a kisbabám teljesen egészséges lenne, de egy hiba miatt akár betegen is születhet. Sokat gondolok arra, hogy a császármetszés mennyivel gyorsabb lenne. Mit csináljak, hogy ne érezzek így?


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy SOTE2-ben hogy megy az egy ágyas szoba? apuka bent aludhatna velem és a picivel? Minden érdekelne ami SOTE 2 tapasztalat! :) És kérek mindenkit, hogy aki csak szidni tud a félelmeim miatt, az inkább ne írjon. Nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 16. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Érdekesen gondolkodsz, a pici gátmetszéstől félsz, de a császármetszéstől nem?:-D Kb 10-15ször nagyobb seb ráadásul sokkal mélyebb is. Gondolj arra, hogy a császárnak is ugyan annyi komplikációja lehet mint a sima szülésnek.
2016. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván azért érez így, első, mert a császár érzéstelenítés alatt történik, a gátmetszes meg nem.
2016. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a gátmetszést meg se érzi az ember, én viszont éreztem a császárt mert nem hatott rendesen az érzéstelenítő, így addig pokolian fájt míg el nem altattak. Utána ráadásul érzéketlen lett a hasam azon része ahol vágtak, és a seb is fertőződött. Barátnőm szült természetesen, meg se érezte a gátmetszést, mivel fájás közben vágnak így másra koncentrálsz.
2016. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmondani miért félek jobban az egyiktől mint a másiktól, ezen gyakran én is gondolkozom de nem tudom miért lehet. A párom azt mondja a természetest próbáljam és ha baj lesz, úgyis ott lesznek az orvosok, de mi van ha már késő a császármetszéshez és csak a vákuum marad?

Az számít egyébként valamit, hogy meg se fordul egyáltalán, bal oldalt a feje jobb oldalt a lába és keresztbe fekszik mindig? Csak mert párom amikor született az utolsó héten vissza fordult keresztbe és 10 napig nem volt hajlandó befordulni hogy megszülhesse az anyukája.

2016. dec. 16. 19:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt a gátmetszés, sőt, igazából felüdülés volt (láttam a doki kezében, hogy mire készül). Tudtam, hogy nemsoká itt a nagy találkozás, és végre vége a fájdalomnak. Egyedül a varrás volt kellemetlen, de nem volt vészes. Egyáltalán nem biztos, sőt, hogy bármi baja lesz a babádnak, viszont neki jobb a term születés.
2016. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

és a másik fele, hogy az egy ágyas szobák hogy vannak ott? oda bejöhet apuka hozzánk, vagy akár aludhat is ott? azthiszem a Bajcsyban van hogy ott bent alhat ő is, viszont én a SOTE 2be tartozom és oda is szeretnék menni. ez a szoba dolog hogy megy?

2016. dec. 16. 20:27
 7/13 anonim ***** válasza:
10000ft/nap és nem alhat benn apuka, csak napközben bemehet bárki, az az előnye. Fürdőszoba közös a melletted levővel. Semmi értelme, ha első gyerek lesz. Én azért kértem, hogy apa behozhassa a tesót, aki még csak 17 hónapos volt akkor (idén júliusban)
2016. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sote 2-n szültem mindkét gyermekemet. Nem aludhat bent apuka, de első babánál én személy szerint az egyágyas szobát nem ajánlom, inkább kétágyasat. De ez csak egyéni vélemény. Első szülésem császár lett, hamar felépültem. A második természetes úton, még hamarabb felépültem. Gátmetszést érzéstelenítésben csinálták, én is féltem, de megkönnyebbülés volt. Varrásnál semmit nem éreztem, pedig egy órán keresztül varrtak. Nekem a természetes szülés jobb volt, örülök, hogy átéltem. Persze fáj, de ki lehet bírni. 3 hónapos a babám.
2016. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. dec. 16. 21:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudjátok hogy a Bajcsyban hogy megy? most azt mondták nekem hogy ott ha nem fizetsz a szobáért akkor is bemehetnek hozzád. tényleg így van?
2016. dec. 16. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!