Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórház szülészetérő...

Szent Imre kórház szülészetéről a véleményetek tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak jókat mondhatok. Igényes, szép környezet, elhivatott dolgozók.
2016. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2014 tavaszán szültem ott. A szülőszobai gárda jó, a csecsemősöknél már jellemzőbb a nemtörődömség. A lányomat egész nap koplaltatták figyelmetlenségből (komplikált szülés miatt se felkelni, se szoptatni nem tudtam), este a férjem majdnem rájuk borította az asztalt, amikor ez kiderült.


Viszont azóta működési problémák vannak a kórházban, rengeteg orvos felállt és elment. Nagyon kevés altatóorvosuk van - az egész kórházra, nem csak a szülészetre - így egy esetleges műtéti beavatkozásnál már nem érezném magam biztonságban, mert lehet, hogy éppen nem jut altatóorvos.


Nekem pl. a méhlepény nem vált le, 10 percig kínoztak érzéstelenítés nélkül (belső protokoll, hogy nincs bódítás vagy egyéb a műtőn kívül, valamint foglalt volt a műtő), utána rohantak be velem és azonnal altatni kellett, hogy kikaparják a méhlepényt, illetve azt a részét, amit nem sikerült kézzel kitépkedni.

Ha ez mostanában történne és műtő van, de az altatóorvosra várni kell...háááát, nem szeretném elképzelni.

2016. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abszolút meg vagyok elégedve! És mivel december 24-én szültem, azt hiszem dupla pontot ér a vélemény, mert na akkor igazán mogorvák lehettek volna az ott dolgozók.. :D


Megjegyzem: TB alapon voltam ott, fogadott orvos, szülésznő stb nélkül.

És komplikációm sem volt, így ez ügyben nem tudom milyenek - helyzet megoldásban, kedvességben.


A szülőszoba meleg színekkel kifestve, dekorral, fürdőkáddal, mindennel felszerelve. Sose hittem volna hogy kádban vajúdhatok majd. INGYEN. Váradi Zsófia szülésznőnél szültem, aki iszonyat kedves volt, a hosszú (12 óra) szülés alatt végig mosolygott, kedves volt és segítőkész. Amikor kellett határozott. Kellett is. A dokikra nem nagyon emlékszem, sajnos több váltás is volt az idő alatt. Ja és a szülésznő túlórázott is, pedig karácsony volt. És nem morgott. Az ő döntése volt.


Szülés után kb mindent elmondtak amire szükségem volt. Varrat ápolás, mi hol van, kihez fordulhatok, mikor hozzák a reggelit ebédet vacsorát stb.

De természetesen - főleg ha első gyermekes vagy és új ez - utánuk kell menni ha kérdés van. Hogy is máshogy? Nem tudnak gondolatot olvasni. Másodjára már futni fogok utánuk, sajnos most keveset nyaggattam őket.. Így szoptatási gondjaim is lettek..

A babát magad mellett tudod tartani, akár éjszakára is, ez abszolút rád van bízva. Ha kell, akkor pedig vigyáznak rá a csecsemősök. A szobák vegyesek, én egy két személyesben voltam. Takarítottak rendesen, mertem a közös fürdőben zuhanyozni, wc-zni. Ha kérdeztem, megmutatták a köldökcsonk ápolást, később a szoptatással is segítettek de csak annyit hogy megmutatták a fiammal, mikor veszi be szépen, hogy a helyes. Az ebéd amúgy tök jó volt, még bejglit is adtak karácsonykor :)


Ami hiányzott nekem, de lehet csak telhetetlen vagyok:

Nagyobb figyelem az anyuka felé, főleg ha első gyerekes. Mindent egyszer átvenni megmutatni: pelenkázás, szoptatás, köldökcsonk, öltöztetés bármi. Nekem kellett mennem, nem ők jöttek - de lehet ez a normális. Elnézést ha hülyén gondolkodok :D


Az etetésről.. A második napon kapott a fiam vizet, mert nem indult még be a tejem. De rendesen voltak, a harmadik napon amikor még mindig nem sikerült sok tejhez jutnia, külön megkérdezték, hogy engedélyezem-e a tápszeres pótlást. Addig nem adtak neki. De ha kértem volna akkor bármikor adtak volna.

Szerencsére volt kakis pelus, egyszer szép sárga is, úgyhogy valamihez hozzá tudott jutni, így örülök hogy nem kapott egyből tápszert.


Így hogy TB-s voltam, nem éreztem hogy hátrébb kerültem volna a többiektől akik fizettek. Csupán annyira, hogy külön nem látogatott egy orvos és szülésznő sem. De nekem amúgy is az volt a lényeg, hogy hamar hazaérjünk.

2017. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!