Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül valaki június végén,...

Szül valaki június végén, július elején a tatabányai kórházban?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok, hány hetes vagy, van fogadott orvosod? Egy kis "beszámolót" kérek:)
2010. máj. 4. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Július végén szülők,második babám lesz!

Nekem kész kín most ez a terhesség mert már hetek óta fáj mindenem,és még hol van a vége...?!

Piheni sem tudok mert még csak 15 hónapos a kisfiam!

Fogadott dokim még nincs de lesz!De még nemtudom ki!

Te hogy vagy?

2010. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia! Én július 6-ra vagyok kiírva. Én teljesen jól bírom ezt az állapotot, bár 2 hete már nehezebben alszom, és most már a csípőm is elkezdett fájni. Orvost az elején szerettem volna fogadni, de a kiszemelt "áldozat" már nem vállal szüléseket, azt javasolta, hogy járjak be terhesgondozásra és majd biztos szimpatikus lesz valaki. A szimpátiával nincs sok gondom, de a hozzáállással és a vizsgálatok elvégzésével igen. Eddig a Hetényivel, Pazárra, Pődörrel kerültem így kapcsolatba, de egyiket sem fogadnám meg. Már 32 hetes vagyok, úgyhogy nem is erőlködöm ezen a dolgon, majd csak lesz valahogy az ügyeletessel. Mondjuk magától a szüléstől rettenetesen félek. Ráadásul állandóan olyan hamar lerázzák az embert, hogy az otthon összeírt kérdéseimet esélyem sincs feltenni. (hozzáteszem nem azért mert béna vagyok; határozott, céltudatos vagyok, jó beszélőkével áldottak meg) Még szülőszoba látogatásra sem sikerült eddig bejutnom, pedig lehet, hogy segítene egy kicsit a félelmeim leküzdésében, ha legalább a helyet ismerném. Sokszor az az érzésem, hogy tényleg hülyének nézik a kismamákat, meg mintha vágóhídon lennénk. Neked mik a tapasztalataid?
2010. máj. 4. 10:44
 3/18 anonim ***** válasza:
szia.én igaz kicsit előbb fogok szülni mint te.én május 12.-ére vagyok kiírva,jövő héten fektetnek be.fogadott dokim nekem sincsen.terhesgondozásra az Eszlárihoz járok.A szülőszobalátogatásról vélt gondolataidat megcáfolnám.Én ugyanis miután voltam látogatáson csak jobban féltem.azóta nagyon félek.ilyesztő volt látni.bár ne is láttam volna előre.
2010. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Csak egy jótanács:Pődör,Pazár SEMMIKÉPP!!!!

Sőt,ha teheted menj Szőnybe szülni!

A tatabányai szülészet egy horror és tele van c.i.g.á.nny.a.l !(sajnos)

2010. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kedves Május 12-re kiírt! Miért fektetnek be téged? Én 14-re vagyok kiírva
2010. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én szerintem pont azért félek nagyon, mert nem tudom mire számítsak. Ha viszont legalább az eszközöket látom, meg tudom, hogy merre van a vajúdó (mik vannak bent), és a szülőszoba, akkor kicsit nyugodtabb leszek.

Nincs problémám az etnikai kisebbséggel, mindenkinek ugyanannyi joga van szülni. Ehhez annyi gondolatom van még, hogy két ismerősöm szült most február-április között és azt mondták, hogy a roma kismamákat a legutolsó szobába fektették be. De mondom, nincs velük semmi gond, elvileg van látogatási rend, remélem ezt be is tartatják.

Egyébként miért kell befeküdnöd (ha nem indiszkrét a kérdés)?

2010. máj. 4. 13:00
 7/18 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Nekem sincsen semmi jó tapasztalatom,sőt rettegek ismét szülni tatabányán,de mivel itt lakom vele szemben ezért nem igazán akarok utazgatni, talán ha lesz fogadott dokim akkor kicsit másként lesz minden,mint tavaly :(

Én is az Eszlárihoz járok nagyon megvagyok vele elégedve,de nekem sok amit elkér egy szülésért,pedig szinte biztos,hogy nekem ismét császár lesz! Mondjuk nem is bánnám elég jól viseltem,na de a vajúdás,úgy hogy meg sem mozdulhattam és a párom se jöhetett be kész kín volt!

Lehet neked sem lesz életed legszebb élménye a szülés mivel az ott dolgozók majd tesznek róla,de hamar el telik az a pár nap és aztán jöhet a babázás :)

De azért kívánom,hogy szerencséd legyen és normális emberek legyenek akkor ügyeletben!

2010. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kórházban dolgozó orvosok 80.000,-100.000,- Forintot elkérnek egy szülésért, attól függetlenül, hogy hozzá jártál-e magánrendelésre v. sem. De most tényleg ekkora "parasztok" dolgoznak ott? Sajna semmi tapasztalatom nincs ezen a téren, mert még kórházban sem voltam születésem óta, csak látógatóban a balesetin. Ott tök jó fejek voltak a hugimmal. Bár ha a terhesgondozóból indulok ki...
2010. máj. 4. 15:22
 9/18 anonim ***** válasza:
a 12.-ére kiírt kismami vagyok.én Oroszlányi vagyok és itt nálunk az a szokás,ha a kismama nem szül meg a kiírt napra akkor másnapra már kapja is a beutalót.és max 2-3 napot engednek túlhordani.elég gáz de hát ez van sajnos.és ami a poén:h el is vagyok számolva és igazából csak 18.-án kéne szülnöm,mert késői pé-m volt mikor teherbe estem.de ezzel sajna nem foglalkozik a dokim.
2010. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Lányok ezekkel a kiírt időpontokkal kapcsolatban: nekem eddig 4* változtatták meg a dátumot, 10-én megyek a 32. heti uh-ra, kíváncsi vagyok, hogy az alapján milyen dátumot mondanak.

Mondjuk én azt semmiképp sem szeretném, hogy "hetekkel korábban" befektessenek.

12-i kismamának kitartást és könnyű-szép szülést.

2010. máj. 5. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!