Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Véleményetek szerint mi az...

Véleményetek szerint mi az átlagos kor a szülésre?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményekre, nem rég kezdtem el olvasgatni itt a kérdéseket és láttam hogy elég megoszlanak a vélemények.

Én mindig is fiatalon akartam szüli, fiatal anyuka akartam lenni. Persze régebben is tudtam hogy kell hozzá háttér.

25 éves leszek lassan, 5 éves kapcsolatom van a párom 27 éves, lassan egy éve volt az esküvőnk.

Nekem két szakmám van ebben is dolgozok mar 3 éve, a páromnak is szakmája van ő 4 éve dolgozik. Van lakásunk, autónk, szóval megfelelő háttér így mar bele is vágtunk a projektbe, jelenleg 19 hetes terhes vagyok.

Nektek ezek hogy alakultak és mit gondoltok arról mi is az "ideális" kor a szülésre?!



2017. jan. 3. 14:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést: eléggé, és szülni! Kijavított a telefon.
2017. jan. 3. 14:22
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem fiatalon. Fiatalabb korban sokkal rugalmasabb az ember. Persze azért legyenek meg az alapvető feltételek. Szóval ne a semmire szüljön valaki.

Én olyan 25 év körül gondolom ideálisnak.

Mi 30 után terveztük. Csak akkor kiderültek mindenféle problémák. Már volt több műtétem is. Most már közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz és még nem sikerült. Szóval ezért is gondolom, hogy fiatalabb korban jobb. Sok ismerősömnek lettek nőgyógyászati problémái 30 felett. Olyanoknak is, akik már szültek, olyanoknak is, akik még nem. Szóval ha minden adott, akkor szerintem nem érdemes nagyon eltolni.

2017. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

25 és 30 között szerintem. 25 alatt kell karriert építeni, párkapcsolatot találni, utazni, bulizni (kinek mire van igénye). 30 felett sok nőnél már vannak nőgyógyászati betegségek, hormonális eltérések.

Én most vagyok 35 éves, első gyerekemet várom, ugyanolyan rugalmas vagyok, mint 25 évesen, úgyhogy nálam ez nem szempont, de lehet másnál igen.

2017. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez az eletedtol fugg. En foiskola utan, dolgoztam, aztan 25 evesen kimentem kulfoldre, ennek 10 eve. Itt is megalapoztam az eletem. Most , 35 evesen szultem. DE szultem volna elobb is, ha lett volna kinek.


A baratnom rosszabbul jart, 10 eves kapcsolata felbomlott, gyerek nem volt, es most 37 evesen se pasi sem gyerek.

2017. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy átlagos kor. Vagyis az lenne, ha minden szülő nő életkorát vennénk alapul és átlagolnánk, ez teljesen mást jelent. Amit te kérdezel, az az ideális kor, ahogy később írtad.

Mindenkinek más az ideális. Nekem az első 26 évesen jött, diploma után, volt házunk, autónk, stb. Akkor az volt jó, a második meg 34 évesen jött. 25 évesen azt gondoltam, hármat szülök 30-ig. Másképp alakult, de így is jó. Már közel a 40-hez nem szülnék többet, de ha eddig nem jött volna össze, biztos nem azzal foglalkoznék, hogy mindjárt 40, hanem gyereket akarnék. Szóval megértek szinte mindenkit. Egyedül azt nem támogatom, ha ész nélkül, végzettség nélkül nagyon fiatalon bevállalják. Ezen most tinikorúakat értek.

2017. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Első gyereket 20-25 éves korban ideális szülni. 30 felett nem az biológiailag.
2017. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fizikálisan nyilván az, ha az anya minél fiatalabb, 20-25. Szellemileg 35-40. Szóval szerintem összességében a kettő között 25-35. De minden eset egyedi. Van aki akármikor szülhet jó anya, és vannak akiknek igazából sosem kellene gyereket szülnie.
2017. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 22-32 eves korig barmikor. De ez nagyon egyèni! :)

Nekem 22èvesen volt jo.

Unokanoveremnek 29evesen!

2017. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, amikor egy parkapcsolatban min2 fel vagyik a babara.

En 26-tol mar benne lettem volna, de ferjemnek 2 ev mulva jott meg az ihlete. Egy ev mire ossze is jott 29 voltam az elso szuletesenel. 31 a masodiknal. Talan jobb lett volna fiatalabbkent, mert egy 3. Talan meg bevallnek, de jelenleg meg nem akarok 3.- at, kesobb meg lehet tul keso.. (35 vagyok)

2017. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Fiatalon jobb. 23 voltam, mikor a fiam.született. áprilisban leszek, most várom a kistesot.
2017. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!