Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori az hogy még...

Mennyire gyakori az hogy még a terhesség végén is jól érzi magát a kismama és mégis beindul magától a szülés?

Figyelt kérdés

Pár napon belül lépek a 40. hétbe és semmi fájásom nincs, egész terhességem alatt teljesen jól vagyok csak már zavaró a pocakom néha (főleg esténként) meg ilyenek, de fájások nincsenek és tele vagyok energiával állandóan.


Mennyire lehet gyakori az hogy mégis beindulhat a szülés magától? Én el se tudnám képzelni hogy fájni fog meg hogy megindul váratlanul. Mondjuk szeretném ha ilyen könnyű lenne mint ahogy egész terhességem alatt érzem magamat csak indulna már be...Ha beindul akkor lehet az se fog nekem annyira fájni ezek alapján?


2017. jan. 5. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. 31 hetes koromtól mindennap voltak jóslófájásaim 37 hetes korom után már nem volt 2-3 óra szünet se, nappal majdnem folyamatosan voltak jóslóim és 2 nap híján kihúztam a kiírt napig.

Más meg többet szült és azt se tudja mi az a jóslófájás, mert neki sose volt. Itt is olvasni de egy ismerősöm is ezt mesélte, hogy egyetlen jóslója se volt majd elfolyt a magzatvíz és szinte rögtön lettek rendes fájásai.

2017. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem attól indul be,hogy az ember ramatyul érzi magát.

a 3ból 2 terhességem indult fájásokkal és eszembe se jutott egyiknél se,hogy pl 5 perc múlva érezni fogom az első fájást (amelyiknél a burok pattant el arról nem is beszélve). A fájások eleje nem fájt,de az 5 perceseknél azért már nem volt őszinte a mosolyom,utána már mosolyogni se tudtam.

2017. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs összefüggés. Nekem mindkét babám "váratlanul" indult meg. Semmi jóslóm nem volt, hasam se volt leereszkedve, ctg-k os reaktíval voltak. És annak, hogy maga a terjesség könnyű volt és probléma mentes, nem jelenti azt hogy a szülés is az lesz.
2017. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. Alacsony vagyok, így a pocakom súlya, mérete nyomta a tüdőmet, csontjaimat, ezek miatt kényelmetlen volt.

A kiírt nap után két nappal hirtelen elfolyt a víz, két óra múlva értünk be a kórházba, rá 5 órára kint volt. A fájások csak a kórházba érkezés után kezdődtek, eleinte nem is vészesen. A komolyabb fájások 1-2 órán át tartottak.

2017. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első szülésem így indult. Semmi bajom nem volt, még keményedésem se volt soha, nem hogy jóslóm...

Aztán egy este kipucoltam a vécét, leültem a tévé elé, és jött egy görcs. Reggelre megvolt a lányom. :)

2017. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint sincs összefüggés, a 40. hétig én is teljesen jól voltam. Aztán 40+2re beindult, tök hirtelen a semmiből. A szülésem se volt hosszú, 5 óra alatt lezajlott. Mondjuk ez szerintem nem függ attól, hogy hogy viseled a terhességet. Nyugi FeketeB. előbb utóbb megszületik Boglárka, nem marad bent örökre. ;)
2017. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire gyakori, de én így voltam. Tökéletesen egészséges terhesség, minden kellemetlenség nélkül. A hasam sem volt nagy a végére.

37. hétig dolgoztam pultosként, utána csedre mentem. Egyedül jártam kocsival CTG-re (30 km-re volt a kórház).

Soha egy jóslóm nem volt.

AZtán 39+4 naposan reggel voltam CTG-n, dokim is megnézett. Hazafelé bementem egy bababoltba, majd az Auchanba vásárolni. A pénztárnál éreztem, hogy valami folyik. Mintha pisilnék. De semmi mást. Hát hazamentem, letusoltam, még mindig. Szóltam a férjemnek, hogy jöjjön haza, mert szerintem elindult a szülés.

Kb délben kezdett folyni a víz, és olyan fél4-kor volt az első fájás. De az még kibírható.

Aztán 7 körül durvult be, majd volt egy kis komplikáció, de hála a dokimnak mindent jól csinált, így 21:57-kor már a kezemben volt a fiam.

Másnapra már jól voltam. Ülni, sétálni mindent tudtam.

Szerencsés terhességem, és szerencsés szülésem volt.


De a szülésnél a végére nagyon durván fájt. A derekam. (menzeszkor is mindig az fáj). A kitolásnál már nem voltam magamnál. Pontosabban el nem ájultam, de a külvilágot már nem érzékeltem. Ott volt egy pár perces képszakadás. Szóval azért a brutál fájdalmat nem úsztam meg, de nem bánom.

2017. jan. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt, ráadásul 10 nappal túlhordtam, de amíg minden rendben volt, nem akartam, hogy indítsák a szülést.

Aztán egyszer csak elfolyt a magzatvizem, akkor már biztos volt, hogy szülök. :) De még két óráig egy huncut fájásom nem volt. Mikor kezdtem elbízni magam, hogy én milyen könnyen megúsztam, akkor megkaptam kamatostól, rá egy órára már beszélni sem tudtam, olyan fájásaim voltak, és egy másodperc szünet nem volt köztük, nem hogy több perc. Meg is lett a fiam nagyon gyorsan, úgyhogy összességében úgy értékeltem, hogy könnyű szülés volt, csak nem fájdalommentes. :)


A 41. hétig fitt voltam, lépcsőztem, sétáltam, cipekedtem, egy kósza jósló fájás annyi nem volt, a vége felé már azt hittem, én már sose fogok megszülni.


A második gyereknél ugyanez: fitten, jóslók és kínlódás nélkül jutottam túl a kiírt időponton, de akkor már türelmesebb voltam.


Most várom a harmadikat, kicsit még tartok tőle, hogy nehogy meginduljon a szülés, mert picit korai lenne, de szerintem a legkisebb is elvan odabent, mint a befőtt, eszébe nem lesz kibújni a kiírt időben. :) 36 hetes vagyok most, tegnap még fát pakoltam, (amíg nem látta senki, mert ha a párom itthon van, úgyse hagyta volna, de olyan jól esett kicsit csinálni valami hasznosat.)

Ha fáradt vagyok, vagy nagyon szuszogok, úgyis leülök pihenni, vagy ledőlök egy kicsit, de ezt leszámítva a terhesség minden percét élvezem.

2017. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem se volt semmi extra a nagy pocakon kívül, jóslóm se volt soha, aztán egyszercsak azt vettem észre h folyik a magzatvíz. Ez a 39.héten történt.
2017. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!