Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek az ilyen kellemetle...

Mit tegyek az ilyen kellemetlenségek ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első babás vagyok. Most tartunk 36+3nál. Magától a szüléstől nem félek. Na jó...csak egy kicsit. (Fogászaton jobban rettegek.) Nos, inkább az olyan kellemetlenségektől tartok amik a szülőszobán történhetnek. Sokan mondják, hogy elkerülni nem lehet így inkább lelkileg szeretném magam ezekre felkészíteni. A fő problémám azzal lenne, hogy olvastam, hogy az anyukák szülés közben bekakálnak. Tudom sokan írták csoportokban és egyéb helyeken, hogy nem tudok ellene tenni és ne érezzem magam rosszul, mert a dokik már hozzászoktak az ilyenekhez. Ohhh hát oké, de én nem szoktam ahhoz hozzá, hogy összecsináljam magam bárki előtt is. Szerintetek hogy tudnám magam hozzászokatni ehhez a gondolathoz?



2017. jan. 8. 21:39
1 2
 1/12 Nonina válasza:
63%
Ha időben érkezel a korházba, akkor előkészítés során beöntést kapsz, így elkerülendő a szülőszobai nagywc-zés. Ha már nincs idő előkészítésre előfordulhat, bár én 3X szültem " gyorsan" és egyszer sem volt ilyen gondom. Másrészt akkor ez lesz a legkisebb gondod. Kitartás.
2017. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
En is azt hittem, hogy nem fog majd ott erdekelni, es tenyleg rengeteg dolog nem erdekelt. A burokrepesztes meg se kottyant, csak fekudtem, le se sz.rtam, annyira nem erdekelt. Pedig nagyon ajulos vagyok, minden beavatkozasnal elajulok. Na de a kinyomasnal mikor mar nagyon a vegefele jartunk a nyomasnak, es mar majdnemnkint volt a feje, akkor ugy ereztem h be fogok kakilni, mondtam is a szulesznek:D o meg mondta, hogy hajra, ez nem kaki lesz, hanem a baba. Es meg vissza is kerdeztem, hogy biztos?😀Es tenyleg nem kaki lett, hanem a baba. Bar hallottam mar olyat is, hogyha bekakilsz akkor sem szolnak a szuleszek, csak gyorsan feltorlik rutinosan, ugyanis ez nekik semmiseg. Hidd el, tudjak, hogy mekkora munka kinyomni egy babat, nem te leszel az elso es utolso, akivel megtortenik (ha megtortenik).
2017. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én kaptam beöntést és nem történt semmi baleset..( tudtommal):)


B.nőm nem kapott és bizony odacsinált.. De szted érdekelte? Dehogy.. Több mint 1 órás kitolasnal aztán pont az járt az eszébe, h jujj oda ne kakáljak:)

Le se kakilta;) Te is így leszel. Amúgy én is paráztam. De a beöntés több szempontból is praktikus..

2017. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted érdekelni fog, mikor a túlélésre mész?! De ha még oda is kakálnál, fogalmad nem lenne róla, mert nem lehet érezni. A szülésznő meg nem szól, csak feltörli.
2017. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem éreztem, utólag tudtam meg. Ne parázz ezen.
2017. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
En glicerin kúpot kaptam, szülésznő mondta, hogy 20 percig tartsam bent, nem sikerült, 10 perc után ki kellett menni a WC-re. Kitolásnál orvos mondta, hogy jöhet pisi- kaki, ne érezzem magam kellemetlenül, de nem jött ki semmi. Es engem sem érdekelt igazából, ha összepisilom magam a fájások közepette.
2017. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
5 utolag? ki az a kreten orvos aki ezt igy utolag kozli veled? nalunk nincs beontes, azt valljak hogy aminek ki kell jonni ugyis kijon...szoval nem kaptam...elotte jol ki wcztem magam. nemvolt gondom igaz h a kitolaa elejen meg kellett csaszarozni szoval csak par nyomos erolkodos tolofajasom volt
2017. jan. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Még nem is olvastam végig a kérdésed alatti részt, már tudtam mire gondolsz! :)

Én az első szülésemnél kaptam beöntést, mégis összecsináltam magam szülés közben. Másodiknál nem kaptam beöntést és még a vajúdó szobában alám raktak egy egyszer használatos pelenkázó alátétet és az első pár "próbanyomás" ott történt, ami alatt ugye szépen össze is csináltam magam, de pont ezért rakták az alátétet oda.

Hidd el, ez nekik már sem nem vicces, sem nem érdekes. Szokványos, mindennapos, tök természetes dolog.

Neked pedig hidd el, ez lesz akkor a legkisebb bajod.

2017. jan. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, őszinte leszek. Engem 12 órán át oxitocinoztak, állva kellett vajúdnom, h jöjjön lefelé a baba, itthon kezdett el folyni a magzatvíz. Benn már mikor kaptamaz oxitocint, nemtom hány óra után már egyszerre hánytam, jött a magzatvíz és a kaka is (már bocsánat). Mindez egyszerre, ahogy jöttek az erős fájások. Bevallom, ott és akkor annyira nem tudott érdekelni, hogy arra nincsenek szavak, egy dolog érdekelt, h a baba jól legyen és megszüljem.

Egyébként kaptam glicerines kúpot,de valszeg maradt bennem valamennyi és akkor távozott.

Szerintem nem fog senki megszólni érte, még ha így is alakul. Tudtam én is, h "hát,de faxa", de tenni nem tudtam ellene.

Egy lesz a lényeg, h épen, egészségesen átvészeljétek mindketten, a többi nem számít.

Könnyű szülést!

2017. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem sem tűnt fel, én is csak utólag tudtam meg. Nem a dokim, hanem a férjem mesélte, mert ő ott volt, végignézett mindent, ahogy megszületik a fiunk.

Azt mondta, olyan rutinnal törölték le 1 mozdulattal, hogy látszódott nem most látnak először ilyet.


Ezen ne aggodalmaskodj, vedd úgy, hogy ez is a szülés része.


"én nem szoktam ahhoz hozzá, hogy összecsináljam magam bárki előtt is"

Szerintem ahhoz sem, hogy esetleg kézzel tágítanak, vagy egy baba kibújik a hüvelyeden, majd kaparnak, és varrnak...

Sok minden lesz ott, amihez "nem szoktál hozzá".

2017. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!