Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Progeszteron készítmények...

Progeszteron készítmények (Ultrogestant) jóslófájások ellen? Gyengítik ezek a méh felkészülését a szülésre? Kell ezt nekem szednem? (többi lent)

Figyelt kérdés

26-27 hetes vagyok. Az orvosom rákérdezett, hogy szokott-e fájni a hasam? Elmondtam, hogy vannak jóslófájásaim (Braxton Hicks összehúzódások), de ezek nem fájdalmasak és nem is túl gyakoriak, félperces vagy perces összehúzódások. Úgy tudom, hogy ezek szükségesek a méh szülésre történő felkészülésében. Felírt Ultrogestant, ami egy progeszteronkészítmény és a méhösszehúzódásokat gátolja. Ezt már az első trimeszterben is felírta. Magnéziumot is szedek. Nem voltak vetéléseim vagy koraszüléseim korábban, nincs ilyen kórtörténetem. Teljesen fölöslegesnek tartom a szedését.


Ha ez a készítmény gátolja a méhem felkészülését, akkor megeshet, hogy végül nem tudom megszülni a gyerekem? Mi a véleményetek?



2015. okt. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekem már a sok magnézium is közre játszott abban, hogy nem voltak hatásosak az összehúzódások szüléskor, pedig öntötték belém az oxit és már levegőt se kaptam, úgy fájt. Mégsem tágultam. Én még a magnéziumot is visszafogottam szedtem most második terhességem alatt. Nem látom, hogy neked miért is kéne Utrot szedned.


Viszont ha ennyire nem vagy egy hullámhosszon a dokiddal, akkor érdemes lenne még most a váltáson gondolkodnod! Én itt szúrtam el az elsőt, hogy nem hallgattam a megérzésre, hogy mi nem tudunk közösen együtt "dönteni". CSak a fejem fölött történt minden, ha indoklást kaptam, már szerencsés voltam. Pedig a döntés a tiéd! Ezt ne feledd! De nem sutyiban, hanem szemtől-szemben! Olyan orvost keress, akivel őszintén meg tudod beszélni, hogy ezt most nem akarod szedni és nem csak elmismásolod otthon.

2015. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Éppen ez foglalkoztat, hogy sok magnéziumot szedet velem, és még emelett gátoljam tovább a méhösszehúzódásokat egy progeszteron készítménnyel...Úgy, hogy semmi a világon nem indokolja. Ilyen idősen a jóslók már nem olyan feltünőek, sőt, az a normális ha van. Szerintem nem elég abbahagyni hetekkel előtte, mert hónapokig készül a méh.
2015. okt. 24. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A progeszteron gátolja a méhösszehúzódásokat.

Ilyenkor nem gátol semmit szerintem, magnéziumból én rengeteget szedtem, ittam a nagy dózisú magnosolvot és minden jóslófájás után még bekaptam egy magnerot tablettát de nagyom ritkán kellett. 34 hetes koromban már leálltam a granulátumról, maradt napi 2 tabletta, el is kezdtem jóslózni durván, 36 hetesen azt se szedtem, 2 nappal a kiírt dátum előtt beavatkozásmentesen pedig megszültem a fiam. (Hajnal 4től délelőtt 10ig voltam szülőszobán szóval nem éppen egy gyors szülés de lehetett volna több is és legalább magától ment minden.)


Szerintem a progeszteron is csak addig gátol amíg szeded.

2015. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha nem veszem be a magnéziumot, akkor aznap több és erősebb méhösszehúzódásom van, így viszont gyengécskék, tehát, van összefüggés, legalábbis nálam.

Én csak nem értem, hogy minek ezt fokozni konkrét indok nélkül (gondolom megelőzés céljából)? Ne feledd nem vagyunk egyformák, bizonyára van olyan köztünk, akinek szüksége lenne a legalább két hónapig tartó edzésre egy normális szüléshez.

Mondjuk megkérdeztem azokat, akik ennél az orvosnál vannak. Ez három ember. Mindenkivel szedette, ebből két sürgősségi császár lett. Az orvosváltás nagyon is megfontolandó, s nemcsak emiatt.

2015. okt. 24. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem vagyunk egyformák de nem tudjuk, hogy mi lett volna ha... lehet nekem feleannyi ideig tartott volna a vajúdás ha nincs ennyi magnézium de lehet igen és xy akkor sem tágult volna, ha egy szemet sem szed be. Ezt nem tudjuk meg soha.

Viszont a progeszteron kiürül ha nem szeded. De ha nem értesz egyet az orvossal akkor nyugodtan kérdezz másikat, a legtöbb orvos egyébként a magnézium adagot emeltetné szerintem. Legalábbis nekem a sajátom is ezt mondta, egyszer ügyeleten is voltam folyamatos jósló fájásokkal, akkor az az orvos is ezt mondta. És sok folyadék.

2015. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért 26-27 hetesen az ilyen erős jósló fájás még kicsit korai, ebből a szempontból teljesen érthető az Utrogestan. Általában ezt csak a terhesség 34. hete körülig szedetig, hogy a szülésre már teljes mértékben kiürüljön és még rá tudjon készülni a méh a szülésre. Én mindenképpen beszedném a helyedben, de ha ennyire nem bízol a dokiban, hogy nem ártani akar neked a gyógyszerrel, akkor inkább keress mást, akiben meg is bízol...
2015. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs erős jóslófájásom, gyenge méhösszehúzódásaim vannak, ami mindenkinek.
2015. okt. 24. 12:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem megfelelő ez a "jóslófájás" kifejezés. Braxton Hicks összehúzódásaim vannak. Korábban azt olvastam magyarul ez jóslófájás, de ezt elmondtam a dokinak is.
2015. okt. 24. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!