Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek kettő (vagy több)...

Akinek kettő (vagy több) császára volt, az tapasztalt köztük jelentős különbséget?

Figyelt kérdés

Ha az elsőt jól viseltem, nem voltak nagy fájdalmaim, stb, akkor a következő császárnál is erre számítsak? Vagy egyáltalán nincs összefüggés, és lehet, hogy most még nehezebb lesz a felépülés, mint elsőre?

Kicsit tartok tőle, sokan elég borzalmas dolgokat szoktak írni a császármetszésről, de nekem nem volt igazán rossz élményem ezzel kapcsolatban. Annyi, hogy sokáig voltak érzéketlen területek a hasamon, meg persze a műtét után nehezen tudtam mozogni, felkelni.


Kicsit tartok tőle, hogy most kamatostól megkapom. :(

Sajnos több okból is indokolt a császár, természetes szülésre nincs reális esélyem. (Első gyereknél sikerült, tudom, hogy az mivel jár.)



2017. jan. 11. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első alig viselt meg, ezt vártam a másodiknál is. Öt év telt el a kettő között egyébként. Hát kb. azt hittem, végem. Ugye előtte nem kaptam beöntést, a beleim álltak 3 napig, pokoli fájdalmaim voltak. A felépülés kb. ugyanannyi ideig tartott, de mondom, amíg meg nem indult a bélmozgás, a kínok kínját éltem át.
2017. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első császár is pozitív volt, eleinte nehezen mozogtam, otthon is kellett még idő, mire rájöttem, hogy kényelmes felkelni az ágyból. Kb. 2 hét volt, mire rendesen tudtam járni (be is gyulladt a seb egyik vége, lehet, hogy az is rátett). Fájni nem nagyon fájt, csak nehezen ment a mozgás.

Most a 2.-nál hamarabb befektettek, többedik császárosokkal voltam egy szobában. Volt, akinek a harmadik volt. Mindegyik azt mondta, hogy a 2. volt a nehezebb... Én már az őrzőben, amint tudtam felültem. Amikor kikerültem az őrzőből kórterembe, a természetesen szült anyukák nehezebben mozogtak, mint én friss császárral. Nekem fele annyira sem fájt, mint az első. Pénteken császároztak, hétfőn engedtek haza, 1 héttel a műtét után kutya bajom sem volt.

2017. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a második volt könnyebb. Mármint a hasam biztos, hogy kevésbé fájt és hamarabb fel is épültem és jó volt, hogy tudtam a menetrendet. Az érzéstelenítőt és/vagy vérveszteséget viseltem rosszabbul, mert utána nagyon szédültem és sokáig fájt a hátam, de ez gyanítom, egyéni. Na meg az utófájások szoptatáskor voltak sokkalta fájdalmasabbak az első kb. 3 napban, de ezt a sima többedik szüléseknél is így mondják.
2017. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
November elején volt a 3. Császárom. Felépülés szempontjából most ment minden a legkönyebben.Második császárnál is csak az első nap volt amúgy nehezebb. A hasam viszont annyira fájt,hogy azt el nem tudom mondani... 😣 (aminek azt is köszönhetem,hogy a méhem hamarabb visszahúzódott,mint az első gyerekes szobatársaimnak)
2017. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az elsőt jól viseltem nagyon. Meg is lepődtem,hogy jé, ilyen a császár. A másodikat pedig még sokkal jobban. Speciel én 4 héttel utána már kocogni is tudtam! :)
2017. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A második császár után gyorsabban felépültem. (4 év telt el a kettő között) Talán az is sokat jelentett, hogy tudtam, mi fog történni, hogyan kell felkelni, mire kell vigyázni. Másik orvos is műtött, nyilván ezen is múlt. (Az első császárnál a doki belevágott a hólyagomba, sokáig fent volt emiatt a katéter, így még ezzel is szenvednem kellett). Pedig mindenki azt mondja, a többedik császár nehezebb, ráadásul nekem a második műtét ikrekkel volt, több idő kellett a belső szerveimnek, amíg a "helyükre találtak".
2017. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kikkina88 ***** válasza:
2. Elso par napban jobban fajt viszont 1 hettel utanna siman mozogtam setaltam tettem vettem.vagyis sokkal gyorsabban felepultem.viszont az osszehuzodasok pokoliak voltak.
2017. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!