Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült vagy fog szülni valaki...

Szült vagy fog szülni valaki mostanában a Szent István kórházban? Miket kell a kórházi csomagba rakni? Milyen a kórház, rendesek az orvosok, nővérek? És a szobák? Egy kicsit izgulok, mert elvileg 1 hónapon belül fogok ott szülni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia,


2,5 hónapja szültem ott.

A csomagba mindent rakj, a pelustól a kisruháig, mert nem adnak semmit. Én csütörtökön szültem, aznapra nem kaptam pelust, péntekre 3 db-ot, hétvére nem jár pelenka ó, hétfőn, mikor engedtek haza, akkor megint 3 db. De 2-es pelust adnak amúgy. Lányom kis súllyal született, amúgy is hatalmas volt rá, elhoztam haza, a héten használtuk el.

Mellszívót nem kell vinni, van ott a szopis szobában, tiszta, fertőtlenítik minden használat után.

A csecsemős nővérek angyalok, a babákra vigyáznak, a szopizásnál segítenek. Van egy szopis szoba, párnákkal, kényelmes székekkel, ott vannak éjjel-nappal. Érdeklődnek,minden kis hülye kérdésre válaszolnak. Én nem tudtam a szobában szoptatni, kényelmetlen volt az ágyon ülve, de nem bánták, hogy két óránként ott voltam. A baba mindig ott van veled, én háromágyas szobában voltam, hát az valami csúcs volt. Külön wc, fürdő.

A sima nővérek, akik veled foglalkoznának viszont semmit sem csinálnak, nem segítőkészek.

Nekem fogadott orvosom volt, de legközelebb nem így lesz , az ügyeletes orvos többet foglalkozott velem.

4 nap alatt két telefont loptak viszont el, vigyázni kell nagyon.

Ja, még annyi, bocs, de nem tudom szépen írni,hogy jó sok cigány kismama volt, akiknek éjjel-nappal ott voltak a barátaik, ez egy kicsit zavaró, mikor hálóingbe mész szoptatni, ők meg ott állnak, és néznek, úgy kell őket kizavarni az újszülött részről.

Kérdezz nyugodtan, ha valami még érdekel, szívesen válaszolok, akár privátban is.

jó babavárást erre az utolsó hónapra

2010. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én már három gyereket szültem ott, és 2 vagy 2,5 hét múlva szülöm a negyediket, remélem, szintén ott (programozott lesz). Tulajdonképpen az első válaszoló mindent leírt már. A kórház abszolút bababarát (de kevésbé mamabarát - ahogy ő is írta...). Én voltam már egyágyasban, nyolcágyasban, háromágyasban is, szerintem is a háromágyas a legjobb, saját fürdővel, ugyanis a folyosón lévő fürdő nem túl elit... A babának vigyél mindent 3 napra! Végig veled lehet a baba, de persze, ha akarsz egy kicsit pihenni, be is adhatod az újszülöttosztályra.

Ja, és még annyi, hogy a szülőszobák nagyon szépek, otthonosak (bár lehet, hogy azt láttad is már), és nálam egyik szülésnél sem került sor semmiféle beavatkozásra, nekem ez nagyon szimpi volt!

Én is szívesen segítek, ha van kérdésed! Sok sikert a szüléshez! (Még az is lehet, hogy találkozunk. :-))

2010. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz...a 3.babámat is ott tervezem szülni!
2010. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igen hasznosak voltak. Annyi lenne még a kérdésem, hogy a szülőszobai csomagba mit kell tenni? És addig a másik csomagomat hova fogom tenni, míg szülök? Köszönöm!:)
2010. máj. 7. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok. Az eddigi három szülésemnél nem pakoltam külön, hanem a hatalmas sporttáskámat vittem már a szülőszobára is. Most először csináltam két pakkot. A szülőszobásba a következőket tettem: hálóing a szüléshez (vagy amiben szeretnél szülni, lehet póló is, vagy bármi, ami kényelmes, és nem baj, ha full véres lesz...), törölköző, papucs, tusfürdő a tusoláshoz, tiszta ruha (hálóing v. pizsi) és bugyi szülés utánra, zokni, hajgumi, ásványvíz (mentes), nasi (pl. csoki), szőlőcukor, az első ruci a babának, amit ráadnak születése után (body, rugi, kissapka), kistakaró (ha sajátot akarsz, de ha nincs, majd ők bebugyolálják a babát valamibe), kozmetikumok egy piperetáskában (fogkefe, fogkrém, stb. - amiket amúgy is viszel a kórházi napokra, szerintem ezt érdemes a szülőszobás pakkba tenni), köntös, fényképezőgép/kamera + töltő, telefon+töltő, esetleg olvasnivaló, zenei CD, masszázsolaj, ha szeretnél elyeneket használni. Ja, és ha van valami állandó gyógyszered (pl. orrspray), azt is oda tedd, hogy kéznél legyen. Ja, és ami a legfontosabb: terhes kiskönyv + leletek, és személyes iratok! Bocs, talán kicsit összevissza írtam, így jutott eszembe. Remélem, nem hagytam ki semmit.

Ha autóval mentek szülni, lent hagyhatod az autóban a nagyobb csomagot, ha nem autóval mentek, akkor pedig nyugodtan felviheted magaddal a szülőszobára.

2010. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ezeket én is külön fogom pakolni, és addig lent hagyjuk a nagy pakkot a csomagtartóban.
2010. máj. 8. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!