Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A CTG vizsgálat során, már a...

A CTG vizsgálat során, már a vajúdás alatt mekkora erősségű egy-egy igazi fájás?

Figyelt kérdés

Ma voltam CTG-n, 40+1 hetes vagyok, még soha ilyen erősségű fájást nem mutatott a gép, 77-es, ill. 8 perc múlva 82-es volt. Ebből mégsem éreztem semmit.

Mekkora erősségű az a fájás, amit már lehet érezni?


2008. dec. 9. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt már lehetne:-)

Hallottunk már vajúdó anyukákról, akik nem tudták, hogy vajúdnak.-)

És hazaengedtek?

A tolófájások 100 körül mozognak:-)

2008. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdás alatt a gép 100nál folyamatos vonalat húzott,120 körül mutatott a gép. Ez a 80 körüli érték már elég szép fájás,nekem is kb ilyen értékkel indult,amikor elfolyt a magzatvizem és a kórházban rátettek a gépre!Sztem lassan születik a babud.:)


Könnyű szülést kívánok:)

2008. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hazaengedtek, de holnap reggel 7kor jelentkeznem kell felvételre.
2008. dec. 9. 17:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 perces fájásokkal mentem be a kórházba és akkor 60-62-es fájásaim voltak, majd 1 óra múlva 80 körül és amikor burkot repesztettek rögtön felugrott 130-140-re és mondhatom hogy ha elértem volna a plafont biztos lekapartam volna a vakolatot :))

3 és fél óra alatt meglett a (első) baba gátvédelemmel.

Szerintem ez egyén függő, pl. nekem semmi görcsöm nem szokott lenni menstruációkor és talán ezért fájt a szülési görcs ennyire... nem voltam hozzászokva.

2008. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibírod reggelig.
2008. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

80-as ,már jó kis fájás, de tényleg nem mindenki érzi. Én sem éreztem fájdalmat, csak az ütemes méhösszehúzódást, pedig 100 körül mozgott a gép, majd amikor már eltelt néhány óra, akkor már érezhető volt maga a fájdalom is. Azt mondta a szülésznő, hogy ilyen fájást ritka aki nem érez, de ahogy fárad a méh, érezni fogod. A "pokol" meg akkor szbadul el, ha megreped ( vagy megrepesztik ) a burok.


De szerintem sem biztos, hogy kibírod reggelig......

2008. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok, van, aki 50-nél is ordít... Nem egyforma a fájdalomküszöbünk.
2008. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
13%

Én csak ámulni tudok eezeken a sok vizsgalatokon, foleg a terhesség végefele ( 38- 41héten), én meg soha életemben nme voltam ilyen CTG vizsgalaton pedig már van egy lányom is, és most varom a következő babámat.

Szerintem kicsit túlzás, hogy egyesek a terhesseg végefele minden második nap vizsgálatokra mennek...szerintem a babák tudjak mikor kell jojjenek,és nem kell ilyen nagy hűhót csapni belőle...

Vagy lehet erre mifelénk nem figyelnek eléggé ránk?

2008. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A CTG olyan mint az NST. Azon se voltál sose? Mert azon biza igen elcsodálkoznék....
2008. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Amikor szuletett a kislanyom akkor a korhazban neztek a szivhangot...nem tom milyen gep az:P de ennyi...azt is csak egyszer szules elott...
2008. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!