Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor az apáknak is jár...

Szüléskor az apáknak is jár szabi ha jól tudom, hogy van ez pontosan? Csak akkor lehet kivenni, aznaptól?

Figyelt kérdés

2017. febr. 7. 23:27
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A baba 2 hónapos koráig 5 munkanap.
2017. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Hogy pontosan hogyan is van nem tudom. 2 éve amikor a kislányom született akkor még 3 műszakba jártam, hogy ne menjen el a szabim potyára, úgy beszéltem meg a gyárban a főnökeimmel és az igazgató is adott rá engedélyt hogy amint hív telefonon a feleségem vagy bárki hogy jön a baba, abba a pillanatba elmehetek ha épp műszakom van, és úgy könyvelik el mint ha bent is lettem volna. Egyébként ha nem lettem volna műszakba, akkor elég lett volna betelefonálnom hogy apa lettem stb.. és ennyi.

Igazából amikor a feleségem még 4 napig bent volt a picivel akkor mentem dolgozni ugyanúgy, otthon minden meg volt már, persze kérdezték hogy nem-e akarok otthon lenni, de direkt mentem melózni, egyrészt azért is mert pont éjszakás voltam, délelőtt nagyon nem mehettem látogatóba, így aludni is tudtam, majd mentem délután. Amikor hazahoztam őket akkor vettem ki 3 napot hogy itthon legyek mellettük hogy segítsek belerázódni neki ebbe a dologba, meg akkor én főztem, meg bevásároltam és sok minden más. Én alapból olyan helyen dolgoztam ahol nehezen lehetett szabira menni, de ebbe az esetben kapásból elengedtek, nem izéltek rajta egy percet sem.

2017. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

5 munkanap, ikrek esetén 7.

A szülést követő 2 hónapon belül kell kivenni, és te döntheted el mikor, a munkáltatónak nincs mérlegelési lehetősége. Érdemesebb akkor kivenni, amikor hazajönnek a kórházból.

2017. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek írták, 2 hónapon belül kell kivenni, és egyben kell kivenni.
2017. febr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy én már pénteken tudtam, hogy hétfőn indítás lesz, így apa már pénteken szólt a főnökének, hogy hétfőn már nem megy, kiveszi az apa szabit a nagyobbak miatt, hogy ne legyenek otthon egyedül. Hétfőn megszültem és pénteken mentünk haza.
2017. febr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!