Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak otthon szülésre?

Figyelt kérdés
Ilyen természetes (bába?) szerű módszerre gondolok, vagy ilyesmi.... köszi.

2017. febr. 13. 20:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Lehetőségek? Hát pl lehet hívni a mentőt, ha nagy a baj és imádkozni, hogy időben érkezzen.
2017. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oké ha baj van.... de ha nincs? vannak még ma bábák?
2017. febr. 14. 00:07
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Vannak csak ma már más a nevük ha jól tudom dula. Am az otthon szülésnek meglehet az ára. Egy itteni kismamának elhalt a magzata m nem ment kórházba. Első babánal meg nem is tudta mikor kezd szülni. Mire rájött h gond van, mar nagyon késő volt. Addigra közel 2 napja nem érezte mozogni a babát. A bába pedig azt mondta neki h szülés előtt a babák általában leállnak Uh nyugodjon meg....

Hat o várt sajnos....

2017. febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudhatod előre. Problémamentes terhességem volt, problémamentes vajúdással. Aztán a kitolási szakaszban ott állt mellettem az orvos és a szülésznő. Néhány sikertelen kísérlet után felfektettek a vizsgálóasztalra, mert valami gubancot sejtettek. Kiderült, hogy elakadt a szülőcsatornában, rosszul fordult be. Belső telefon, 1(!!) perc múlva tele lett a szoba orvosokkal, segítő személyzettel, neonatológussal (csecsemőgyógyász). Vákuummal húzták lentről (miután az orvos felnyúlt és megkereste, hogy egyáltalán merre van az arca), fentről egy másik orvos tolta.


Ha nem avatkoznak be ilyen gyorsan, a szülőcsatornában a testéhez préselődő köldökzsinór miatt oxigénhiányos lehetett volna.

De itt nem is ért véget a dolog. Miután megszületett, pár percig várták a méhlepényt. Nem jött. Egyáltalán nem akart leválni. Akkor már mindenkin feszültséget láttam, az orvos idegesen kérdezgette, hogy mikor szabadul fel a műtő. Elnézést kért, majd kézzel,d arabokban tépkedte a méhlepényt és amint szóltak, hogy szabad a műtő, rögtön tolt be.


Utólag mesélte el, hogy se ide nem volt megmagyarázni, se megijeszteni nem akart, de ilyenkor egy 15 perces időkapu van kiszedni a méhlepényt. Ha nem sikerül, akkor vagy elvérzek, vagy ha ezt megúszom, akkor a méhemet kell kivenni.

Így is 8 dl vért vesztettem a szüléssel, főleg a méhlepény miatt. Ráadásul után a hüvelyt végig kellett varrni, a méhet fertőtlenítővel átöblíteni és alaposan átnézni, hogy nem maradt-e benne méhlepénydarabka, mert az hullamérgezést okozna.


Ha a fentiek otthon történnek, akkor jó eséllyel lenne egy fogyatékos vagy halott gyerekem, és egy eltávolított méhem. Vagy én se élnék már.

2017. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Nos, otthonszülés, csak akkor lehetséges, ha:

- problémamentes a terhességed (akármi pici eltérés van a normálistól, már nem szülhetsz otthon)

- anamnézisben SEMMI betegség, gond

- előző babád természetes úton, komplikációk nélkül jött a világra

- tíz percen belül ott tud lenni egy orvos - ami relatív, mert az bőven elég, hogy meghaljatok, ha gáz van

- maximum 35? betöltött év


Meg van még pár kitétel, a szoros törvényi szabályozás miatt gyakorlatilag NEM szülhetsz otthon.

2017. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Van lehetőség, ha adottak a eltételek. Pl azt hiszem 5 peren belül elérhető kórház, újszülött intenzív részleggel, a lakás megfelelő fertőtlentése, és egy orvos, aki ezt bevállalja. Ja meg azt hiszem alá kell írni hogy ha baj történik akkor nem vonhatod felelősségre se az orvost se a kórházat mentőket stb...


Mindazonáltal én nem merném bevállani, mivel mi a biztosíték hogy problémamentes lesz a szülés? Az én terhességem álom volt, soha, semmi baj, a baba napra pontosan indult meg kifelé. Csakhogy hamarosan leeset a szívhang, egyik pillanatról a másikra. Toltak is a műtőbe. Kiderült, hogy valahogy a nyaka és az ara köré csavarodott a köldökzsinór, ha pár percet várnak nem éli túl. Az észleléstől a kiemelésig kb 10 perc telt el, talán még ennyi se. Gondolj bele, ha otthon történik mindez, mire észlelik, segítséget hívnak, kiér, bevisznek, ott is megvizsgálnak, előkészítenek, felvágnak...barátilag számolva is legalább 20-25 perc. Az én babám nem élte volna túl.


De ha nagyon ezt akarod, nem törődve a gyereked érdekével:

[link]

2017. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Édesanyám kórházi szülésznő. Az általa mesélt történetek alapján és javarészt az ő szavait idézve: a kelengye összeállítása mellett egy kb. 80 centis koporsó kinézésére is szakíts időt, ha otthon akarsz szülni, meg ha már úgyis benne vagy, akkor nézz ki egyet magadnak is, mert esélyes, hogy szükség lesz rá.

Sok sikert.

2017. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem írtam ide, mert nem tudom a pontos választ, mivel én nem tervezek/terveztem ilyet. De még számomra is egyértelmű, hogy értelmes válasz a kérdésre eddig nem érkezett.

Azt javaslom, hogy a mamami.hu fórumra regisztrálj be. Ott többen szülnek/szültek otthon. Szerintem alap dolgot fogsz kérdezni. :) Úgyhogy hamar a valóságnak megfelelő választ is fogsz kapni.

2017. febr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A bába/dúla kérdéshez találtam Neked:

[link]


Egyébként úgy tudom, hogy szülésznő mindenképp kell otthonszülésnél is. (Neki van egészségügyi végzettsége) A dúla fakultatív. De tényleg látogass el az előbb ajánlott fórumra, nem akarok hülyeséget írni...

2017. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó és te még buzdítod is hogy veszélyeztesse a gyereke életét? Ha ő bele hal így járt, ő választotta, de a gyerek nem tehet semmiről...
2017. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!