Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lett volna más lehetőségem?

Lett volna más lehetőségem?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt szültem,és az a baj hogy érzem hogy ott lent már nem olyan mint régen. A kislányom koraszülött lett 2kg-mal született,mégis csináltak gátmetszést. Míg másoktól hallom hogy gátvédelemmel megszülték a 3kg feletti babát. Tudom hogy a baba élete volt fontos abban a pillanatban,hogy könnyebb legyen az útja. De senki nem kérdezte hogy mit akarok. Elvagyok keseredve úgy érzem magam szex közben mint egy leeresztett kerék. Értitek mire gondolok ugye?
2017. febr. 15. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki az intim tornát. Szerintem egyéni különbségek vannak, nem biztos, hogy gátvédelem mellett most jobb lenne a helyzet, illetve mindegy is most már.
2017. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Koraszülésnél úgy tudom azért csinálnak gátmetszést, mert a baba még fejletlenebb, gyengébb, hogy ne sérüljön. Nyilván "kifért" volna nélküle is, de őt védik ezzel. Barátnőm 2 kiló alatti koraszülött babájánál is csináltak. Ne keseregj, intimtornázz, fog javulni még!
2017. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Az orvos es szuleszno lattak valoszinuleg, hogy szukseges. Ismerek anyukat aki korababat szult szinten, picike sullyal, nem volt gatmetszese es olyan szinten szetszakadt hogy 2 oran at varrtak utana, mert kivul-belul szakadt, hetekig korhazban volt utana mert nem gyogyult rendesen a seb.

Szegeny nem is akar tobb gyereket, azt mondja pokol volt az egesz, ami szules utan volt.

Mindazonaltal ha rendesen csinaljak a metszest, azert par honapon belul mar meg se kene erezned hogy volt. Azonban (nekem is volt) en szules utan majdnem egy evig nem kivantam a dolgot, nem ereztem kesznek magam, szoval lehet hogy nalad is inkabb "agyban dolt el" hogy nem erzed ugy magad ahogy kene, nekem legalabbis igy volt. Lelkileg nem ereztem hogy akarom, hogy jo lehet, stb. ezert ugy ereztem a testem is olyan mas.

2017. febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ismerős érzés.

Nekem az első gyerek után hasonló volt. Intim tornával javult egy kicsit, d nem lett az igazi.


Érdekes módon a második gyerek után minden helyreállt. (sőt, 4 hónapos a harmadik gyerek, most sincs semmi gondom, bár őt gátvédelemmel szültem).


Hogy a doki varrt "szűkebbre", vagy a testem működött másképp, azt nem tudom. Az elsőt ügyeletesnél szültem, a következő 2-nél már volt fogadott orvosom, lehet, hogy jobban figyelt rám? Sosem fogom megtudni...


Hogy lett volna más lehetőséged, ezt csak a doki/szülésznő tudná megmondani, de az én ismerősömnél is vágtak koraszülésnél.

2017. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Először is ne keseredj el, én amikor a gátvédelemről kérdeztem a szülésznőm, azt mondta, hogy az ő praxisában első gyermeket szinte soha tudott senki gátvédelemmel megszülni, annyira ritka, hogy szerinte "kár az olajért".

Többen javasolták az intimtornát, azt érdemes kipróbálni, illetve javaslom, hogy vegyél megfelelő méretű és súlyú gésagolyót (lehetőleg olyat, ami készletben kapható és fokozható a hatás).

Illetve én még megkérdezném a dokim is, hogy van-e lehetőség a korrekcióra. Azt tudom, hogy több ismerősöm is mesélte szülés után, hogy "jobb, mint újkorában", meg hogy a dokijuk jelezte is, hogy "csalni" fog egy kicsit a gátvarrásnál és utólag majd hálásak lesznek érte... Tehát tudnak azért a dokik trükközni a gátvarrásnál, elképzelhetőnek tartom, hogy akár utólag is lehet korrigálni. Egy kérdést mindenesetre megér szerintem.

2017. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Ott lenn ?

Nincs neve a nemi szerved reszeinek ?

Komolyan ott lenn ?

Gatmetszes barbar dolog a nok 97% rutinbol csinaljak.

Koraszulottnek pont kell a nyomas az segiti elindulni a szerveit.

Elmult ejjel 4880 g babat segitettem a vilagra gatmetszes nelkul 2 kis oltes kellett utana.titok jo pozicio es gatvedelem

2017. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Koraszülésnél mindig csinálnak gátmetszést, méghozzá a leghosszabbat, ferdén. Épp azért, mert ugyan kicsi a baba és könnyen kiférne, de gyengébb és sérülékenyebb, "jobban kell rá vigyázni", hamarabb is elfárad mint az időre jött társai, így nincs lacafaca, gyorsan kell megszületnie.

Szerintem ott akkor nem nagyon volt választási lehetőséged, az más kérdés, hogy nyilván a doki szólhatott volna, hogy "anyuka, ez a helyzet, mivel korababa, muszáj vágni", stb. Tudom, a dokik nem törődnek ilyesmivel, és ez elég szomorú...

2017. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Elozo amit irsz 100 eves dogma reg megdontotte minden tudas es tapasztalat.

Koraszules nem automatikusan gatmetszes

De magyarorszagon sajnos rutin a gatmetszes elso es sokadik gyereknel is

2017. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért rutinnak nem mondanám, ahol én szültem nagyon támogatják a gátvédelmet, nekem első szülésnél a nagyon tpasztalt gátvédelmes szülésznőm és a modern nézeteket valló fiatal dokim jó sokat rágódott, hogy legyen vagy ne, mindent megpóbáltak, aztán úgy látták jobb vágni, jól sült el, semm repedés nem volt, másodiknál már sikerült a gátvédelem.
2017. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!