Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magankorhazi szülés?

Magankorhazi szülés?

Figyelt kérdés

Tud valaki Magankorhazat Baja /Mohács/ Szekszárd környèkèn?:)

A netre akarhogy ìrom , csak a legismertebbeket adja be, es ketlem h minden magankorhazban 980.000Ft egy szülès vègösszege !

Mindenkeppen csaszarral szeretnek szulni, nem provokalni szeretnèm a GYK válaszadòit, aki ezt ellenzi inkább ne ìrjon , valószínűleg ùgysem fogok reagálni. Sajàt döntèsünk, a mi dolgunk, hogy miert ( roviden -előzmènyek miatt)

Csak magankorhazban vállalnak ilyesmit? Dr. DICSŐ ILDIKÓHOZ járok 2 ève, Mohàcsra. Szülèssel kapcsolatban van ròla valakinek vèlemènye?

Koszonom szepen, 27N


2017. febr. 23. 23:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos kórházat nem tudok mondani, külföldön lakom, és én is császárt kértem, viszont szerintem a császár még több is lesz mint amennyit írtál.

Sajnálom, hogy Magyarországon nincs joga a nőnek eldönteni, hogy hogy szüljön. Legfeljebb marad az hogy megpróbálod megbeszélni egy orvossal…

2017. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Budapesten nem csak magánkórházban vállalnak császárt. Mivel úgyis előre megbeszéled az orvossal mikor fogja megcsinálni a műtétet így fel tudsz utazni.3napot benn maradsz a kórházban utána mehetsz haza ennyi.
2017. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ujszulottel es friss mutet utan okos lenne utaznom 290km t?

(3oras ut minimum)

Es ugy tudom h igy nem vallaljak, ahogyan Te irtad 2# :( pedig jo lenne. De az kockazatos. Mivan ha a kiirt idopont elott beindul a szules? Aztan ugy utazzak 3-5 orat mert kifizettem? Ahh.. biztosra szeretnek menni..:) koszonom az eddigi valaszokat.

Talaton kozben olcsobbat de az is Pesten van

2017. febr. 24. 00:04
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg a nőgyógyásszal meg tudod beszélni, hogy császárt szeretnél. Orvosi indokot majd fog találni hozzá, ha akar. Magyarországon is egyre több a császár, nyilván nem véletlenül.

Tényleg nem jó ötlet több száz km-re lévő kórházat választani, bármi történhet, és 3 óra nagyon sok, hogy odaérj.

Off. Én is külföldön vagyok, itt is az anya döntése, hogyan szeretne szülni. A többség császáros volt a kórházban, 2 hete szültem.

2017. febr. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szia. Koszi h irtal. Egyre tobb olyat olvasok h a megbeszelt csaszarbol semmi sem lett mert hetvegen pl beindult a szules es a dokinak nem volt kedve bemenni..:/ szerintetek van ilyen?


Koszi h irtal! :-)

2017. febr. 24. 08:30
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak magánkórházban vállalnak császármetszést kérésre. Csak fizetned kell érte annyit, amennyiért megcsinálják.


3 hónapja szültem (természetesen) a Maternity-ben, Budapesten. Bőven 1 millió felett volt a végösszeg. Csak a szülés 500.000Ft. A császármetszés ennél is több. És akkor ne is beszéljünk a többi vizsgálatról. Plusz, ha bármi komplikáció lép fel. Bár én azt mondom, teljes mértékben megéri, ha valaki teljes biztonságban szeretne szülni, és kihordani a babát. Nem futószalagon mennek a dolgok.

Ami a legjobb volt az egészben, hogy családi szobát kaptunk, így az apa is ott lehetett velünk, éjszaka is. Tv, saját fürdőszoba, internet. Sajnos a legtöbb kórházban, az apa nem foghatja meg a babát a következő napokon, csak mikor már otthon vannak.


(Csak így zárójelbe: Nem neked szánom a választ, kedves kérdező!

Teljesen megértem azokat az édesanyákat, akik a császár mellett döntenek, mert az egészségügyi állapota miatt így biztonságos, mind az anyának-mind a babának. Vagy esetleg félnek, mert volt rossz tapaszalatuk az előző természetes szülésnél. Rendben van! Az életmentő császár is más.


De az aki még sosem szült, nem volt semmi negatív élménye, és csak azért dönt a műtét mellett mert megakarja magát kímélni a fájdalmaktól, "szenvedéstől", az ne merje azt mondani, hogy ő szült.

Nem utolsó sorban hatalmas tévhit, hogy az a könnyebbik út. Hetekig, hónapokig húzódik a varrat, vigyázni kell, nehogy meghúzzuk, stb. Természetes szülésnél kiveszik a varratokat a 3.nap és kb ennyi.)

2017. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nos talaltam egy helyet Pesten Maternity a neve 390.000 a szules ( csaszar es sima szules egy arban van) a 390.000 mindent tartalmaz az erzesteleniton kivul, beszeltem veluk. Ùgy 440.000Ft ( erzestelenites az +50.000) :)
2017. febr. 24. 08:46
 8/20 A kérdező kommentje:
En mindigis szorongtam. Gondoltam majd valtozik, de nem. Egyszeruen nem menne, elkepzelni se tudnam. Egyszer almomban szultem, parom èbresztett fel mert sirtam es kiabaltam! Egyebkent ha csak az Ismeroseimet nezzuk ( tudom keves az atlaghoz) 5anyukából 4 (!!!) Szakadt, 1 a mai napig nem elvezi a sexet es a parja sem.. (1,5eve szult) valszeg valni fognak. Unokanoveremnek marciusban lesz huvelyimutetje 1,2eve szult es olyan tag h a ferje harangozhatna benne ezt ő mondta. Egyikuk jol van mert csak 2300grammos volt a babaja. Masikuk szakadt es a varrast elcsesztèk, szules utan par hettel verezni kezdett , elfertozodott, megkelett můteni , nem lehet babaja 2,5 èvig! A csaszaros sogornom mindket alkalommal MOSOLYOGVA jott ki a korhazbol! Mar 10oraval a csaszar utan kijott a szobajabol SIMAN! :) Sztem mindenki mas es maskepp birja a szulest. De semmivel sem kockazatosabb a csaszar ha surgossegi es ha programozott.:)
2017. febr. 24. 08:52
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

En a Robert Karolyban fogok "szulni". (Bp.) Azert irom idezojelbe, mert itt fentebb egy hozzaszolo lehet, hogy onmagabol kikelve esne nekem, ha megtudna, hogy en is csaszart valasztottam. Tudniillik nem mindenki szeret szetrepedni vaginaugyileg, sot szenvedni sem orakig.... 😃Lenne meg ezer mas okom is a csaszarra de nem ez volt a kerdes.


Kedves kerdezo, a Robertben 350ezer a "szules" valasztott orvos nelkul+70ezer a csaszar dija. 3 napot tudsz benn lenni, teljes ellatassal, es plussz ággyal ha az apa is ott akar veled aludni.


Boldog babavarast!

2017. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vannam kockázatok minden kórházban. Tb alapon szült vidéken egy ismerősöm, a nő szülés után kapott valami fertőzést. Hetekig tartott mire helyre jött.


Természetesen szültem a Maternityben. Gátvédelemmel, szerettem volna. Kaptam oxit is, sokat. A szülésznő, és az orvosom is végig mellettem voltak.

Sikerült is volna a gátvédelem, ha szépen fokozatosan tágulok, nem pedig egyik pillanatról a másikra. Kb 2 perc alatt kibújt a babám, így muszáj volt vágni. Meg sem éreztem.

Maga a szülés nem volt kibírhatatlan! Pedig alacsony a fájdalonküszöböm. Jó élménnyé vált, még ha akkor nem is volt a legkellemesebb.

3.napon mikor jöttünk haza, kiszedték a varratokat, és azzal meg is szűnt a fájdalom. 6.héten a kontrollon minden rendben volt. A szexxel vártunk utána mégy egy hónapot, biztos ami biztos alapon. Nem mondom, hogy az első alkalom kellemes volt, de a többit még talán jobban is élvezem mint előtte.

Mindenki maga dönti el. De ugyanolyan számban előfordul a fertőzés mindkét szülésnél.

2017. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!