Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ebből lehet később még gond?

Ebből lehet később még gond?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem egy egyetemi klinikán. Mivel sajna elég eres a karom, elszorítás nélkül is jól láthatóan kidagadnak az ereim, így gondolom "elég kőnnyű eset leszek" felkiáltással egy nővértanonc lányt kértek meg, hogy kösse be az infúziót. Első próbálkozásra állítólag átszúrta a vénát, másodikra pedíg elég hülye szögből próbálta beszúrni a tűt egy vastagabb érbe. Valamit szerintem nagyon elszúrt mert rendesen csurgott a vér a karomon. De mivel épp kezdődött a szülés, így nem nagyon foglalkoztam ezzel.


A napokban vettem észre hogy az erem merev lett, ki lehet tapintani, olyan "kemény" tapintású. Még mindig fáj a helye is. Ilyenkor érdemes továbbmenni, lehet esetleg trombózis?

A csaj bocsánatot kért, nem is vagyok rá dühös, hisz neki is egyszer ezeket megkell tanulnia.


2017. febr. 25. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz. Még 1-2 hétig fájhat. Akkor is, ha mozgatod a karod.

Én soha nem engedem,hogy tanuló szúrjon, azt se engedtem, hogy bent legyenek a szülésemnél.

Az, hogy tanuló, az nem mentség!

Mű karon tanulnak vénát szúrni.

2017. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy idősebb szülésznő szúrta. Az ember azt hinné, hogy már van elég tapasztalata.

Én nem néztem oda, mert nem bírom, de párom mondta utólag hogy, ömlött a vér a vénámból, olyan csúnyán szúrt. Persze előfordul.

Szerencsére én nem tapasztaltam, hogy fájna, vagy kemény tapintású lenne.

2017. febr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!