Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Hű! Te aztán jól elhíztál! "...

"Hű! Te aztán jól elhíztál! " Ezt kapom folyton az ismerőseimtől. Nektek mondanak ilyet? A kisfiam szopik, és 11 hetes. Hülye lennék fogyózni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is meghíztam, és?:) Pár kg felesleg van rajtam, de ismerve magamat idővel úgyis leadom mozgással. Az a lényeg hogy Te fogadd el magad!! És igen, szopi alatt van egy megnövekedett energiaigény, ezért nem javasolják pl. a diétát se meg a túlzott mozgást!
2010. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát ugye nem mindegy, hogy piszkálódni akarnak, vagy jóindulattal mondják, mert esetleg aggódnak miattad. Az sem mindegy, hogy mennyit szedtél fel. Ha csak annyi, hogy egy kicsit jobban ki vagy párnázva, ráadásul ezt az egészet csipkelődve, kritizálva mondják, akkor én kerek perec közölném, hogy törődjenek a maguk dolgával.


Mondjuk 11 héttel szülés után még nem is várható el egy nőtől, hogy olyan alakja legyen, mint 16 évesen. Sőt, ez senkitől nem várható el, aki elmúlt már 16 éves :D

Csak elsőre félreolvastam, és azt hittem, 11 hónapos a kisbabád, de látom, hogy csak 11 hetes. Hát őszintén szólva, én is csak szülés után kb. 1 évvel kezdtem el fogyni, azt sem drasztikusan, fél év alatt ment le 10 kiló kb. De nem is kell ezt elkapkodni, mert a gyors fogyásnak elég csúnya eredménye lehet.

2010. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Vágj vissza:Nekem a derekam, neked a hajad tűnt el:-))
2010. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez ismerős!Engem mis mindíg ezzel fárasztottak,lerendeztem annyival hogy még nem volt időm leadni mert jobb dolgom is van mint fogyókúrával foglalkozni.Amíg szoptattam meg pláne nem jutott az eszembe. :)
2010. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nincs rajtam sok felesleg, de érzem a gúnyt a szavaikban.

Ez bosszant. És számomra fontosabb a kisfiam egészsége,hogy szopizzon,mint hogy én fogyjak.

Majd ledolgozom, ha már itt az ideje. Csak rosszul esik,hogy ilyenek. Persze ők is ilyenek voltak.Merthogy, ezt csak a nők mondják. A pasik nem.

2010. máj. 10. 09:46
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam tegnap volt 3 hónapos.57 kiló voltam mikor terhes lettem, 78 kiló voltam a szülés napján, 69-cel jöttem ki a kórházból, most 75 kiló vagyok. Nézegetem a 36-os ruháimat, és nem találok 46-os nadrágot magamnak.A férjemen kívül minden családtagom macerál, hogy egyek egészségesebben....Eléggé zavar ez a 20 kiló felesleg, de igyekszem elfogadni, aztán majd ha már nem szopik a babám, akkor lefogyok.Egyszer már sikerült, 80 kilóról 57-re, de akkor tornáztam, futottam és nuku szénhidrát.

Így vagyok én.

2010. máj. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Rosszindulat. Pont azért mondják olyanok, akik szintén így voltak, hogy nehogymá te különbnek érezd magad...

manapság ez lett a divat hogy összesen 6 kilót hízol terhesen, majd szoptatással hipp hopp leugrik a többi és fitten, karcsún tologasd a pár hetes babát...

szerintem ez nagyon álságos dolog, és elhiszem h valakinek ez így megy (mert mondjuk alkatilag is olyan h szoptatáskor fogy) de aki meg nem ilyen azt borzasztóan zavarhatja ez a hozzáállás.

Szerintem se a szoptatás ideje az, amikor vissza kell nyerni tizenéves alakunkat.

Mondom ezt úgy h nekem 7 hós a második babám, momentán csak szopizik, és 3 hós kora óta tornázok, próbálok figyelni arra mit eszek és közel se járok ott kinézetre ahol szeretnék, de ennél többet nem vagyok hajlandó hajszolni magam:) Inkább élvezem amig pici:)

2010. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy ilyen őszinte ismerőseid vannak, és a szemedbe mondják, nem a hátad mögött röhögnek rajtad kajánul... Nem hinném, hogy bárki is azt várná tőled, hogy kezdj el fogyózni, míg szoptatsz.

Sajnos vannak emberek, akiknek az a természetes, hogy egy fiatalasszonynak gömbölyödni kell, lehet, hogy dícséretnek szánják. Ezt csak onnan gondolom, hogy a 80 éves nagymamám is így gázol bele folyton mindenki lelkivilágába, mert nem fogja fel, hogy esetleg megbánthat valakit. Persze ő világéletében gyomorbajos volt, és zörögnek a csontjai, hát ő mindenkit irigyel, akin súlyfelesleg van :)

2010. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem. Rajtam szülés után 3kg fölösleg maradt. DE én nem az a fajta vagyok, aki fogyott a szoptatás alatt, híztam 5-6kg. 15 hónapig szoptattam. Utána lement az a plusz, amit felszedtem. 2-3 kg maradt, de mind a hasamon (ilyen fajta vagyok, de még így is normál súlyban). De volt olyan "kedves" Szomszédasszony, aki megkérdezte, hogy jön a kistesó???, amikor a babám 3 hónapos volt! :-( Gondolhatod, milyen kínos volt!!! DE a babám volt az első, és fogyózni egész életemben tudok, de szoptatni csak pár hónapig! Most viszont tényleg jön a tesó! Úgyhogy drasztikus diéta alól felmentve! :-))))

Fel a fejjel, az ilyen emberekkel ne törődj, az ilyen időszak pótolhatatlan, karcsú és csinos lehetsz még!

2010. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
a nem szó kimaradt: szóval nem fogyott szoptatás alatt! :-)
2010. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!