Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Hű! Te aztán jól elhíztál! "...

"Hű! Te aztán jól elhíztál! " Ezt kapom folyton az ismerőseimtől. Nektek mondanak ilyet? A kisfiam szopik, és 11 hetes. Hülye lennék fogyózni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem mindegy ki mondja, és milyen hangsúllyal, mert egy "hiteles" ismerőstől ez aggódva is elhangozhat, rosszindulat nélkül. Babát vállalni uis nem egyenlő az automatikus hízással, bárki is mentegeti magát...

Aki viszont többet szedett fel a kelleténél - és ezt neki magának kell megítélnie, nem az ismerősöknek - annak biztos nem szoptatás alatt kell ettől megszabadulni. Viszont vannak dolgok, amikre már ekkor is oda lehet figyelni, gond nélkül, nem enni édességet, pékárut, vagy este 7-8 után semmit adott esetben, ennek nincs rossz hatása a szoptatásra sem.

2010. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hidd el megértelek! Öt hónapos a fiam és már ott tartok, hogy nem merek kimenni a házból.A terhességel kb15 kgot híztam, abból lement szülésnél 7 de 5 visszajött szopi alatt. A "jóindulatú" nővérem már 8hónaposan lefitymált mondván túlkövér vagyok és komolyan fogyhatnék. (Az persze nem zavarja hogy neki szimplán olyan a hasa mint egy 9hónaposnak és egyfolytában cukrot meg sütit zabál míg én napi kétszer étkezem ösz-visz és utálom az édességet). :(

Anyám már ha tehetné kitépné kezemből a gyereket s sutyiba tömi gyümölcs péppel, hogy minél elöbb abbamaradjon a szopi mert ugye nekem nincs lelkivilágom és napiszinten kell halgassam a juj olyan szörnyen nézel ki témát! És ezt komolyan gondolja.

A szülés után persze nekem is voltak "jóindulatú" szomszédaim akik elöl terhesség alatt is szinte menekültem. Falun lakom és a buszos pletykabagázs senkit nem kímél. Igy én is megkaptam 3hétre szülés után, hogy na mivan jön a baba?

A másik pedig amint meglát a házából mártörtet is elő, hogy "megnézze" gyermekem s gúnyosan mosolyogjon hogy lehet két barnaszemü embernek kékszemű babája( anyám,nővérem,mamám, apósom, párom két testvére s mamája is kékszeműek.)

A másik két szomszéd pedig hordja a kaját minden nap (nem lehet leállítani őket), hogy a babának lessz ugye...

én meg nem eszem belőlük. Félek bárhova menni mert rondának érzem magam, szívem szerint koplalnék életem végéig. De nem teszem mert a gyerek az első és sose tudnám megbocsájtani magamnak, hogy híuság miatt ne kapjon meg mindent ami kell neki.

Amúgy meg ahogy evés közben néz és hozzádbújik annál szebb érzés nincs a világon. :D

2010. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A könnyem kicsordult, amikor olvastam a kérdésedet. Engem már teljesem a földbe döngöltek ezekkel a kijelentésekkel. Pedig csak a hasam nagyobb, mint szülés előtt és csípőben vagyok 5 cm-el szélesebb.

De ezek????Mint, ha nem is éppen szülés után lennék....

Már eldöntöttem, hogy nem foglalkozom velük, de mindig rosszul esik.:(:(

2010. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Törpe vagyok és vékonyan estem teherbe de most.......30 kg híztam és még mindig van rajtam 10 kg ami egy régen vékony ember esetében nagyon látványos.Az én környezetem álszent mert dícsérnek milyen csini vagyok és milyen jó "asszonyos formám"lett.Nem nézek tükörbe mert nem tudom elfogadni biztos a hormonok miatt van és újj ruhákat is kellett vennem meg a bőröm csúnya,van egy sötét barna csík a hasamon ja és úgy szétrepedtem hogy combtól térdig csíkos vagyok....stb.Na ennyi de elfogadom és leszek egyszer szebb is még van időm mert 2 hós a lányom.
2010. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom milyen bántó ha ezzel csesztetnek.Ismerös a dolog.Én 5 hónapja szültem és a kezdő súlyomhoz képest még van rajtam 8 kg+.26.-ot hiztam.Megkérdezték,hogy megint jön a baba?mert csak a pocimon maradt +.És pont egy olyan kérdezte akinek egymás után jöttek a gyerekek és van rajta kb:40 kg felesleg.Ránéztem és aztmondtam:Nem vagyok TE!!!!!
2010. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

- De nagy hasad maradt!

- Sok a felesleg még mindig (15 kg-t híztam, 6 nappal szülés után 2 kg volt rajtam)...

- Jaj, hát egy gyerek nem gyerek!

- Majd megtudjátok, ha kettő lesz!

- Alig eszel!

- Túl sokat eszel!

- Szopik a gyerek? És ilyen nagy?

- Tápszeres a baba? Biztos azért ekkora.

És még sorolhatnám.

Hiába szeretem az anyósomat és tudom, hogy maximálisan jót akar, azért én láttam, ahogy stikában a hasam lesi, hogy mekkora maradt.

Nehéz, de le kell tojni ezeket.

A kajára kell odafigyelni, aztán lehet majd szép fokozatosan mozogni.


Akik meg most piszkáltak, azok meg majd néznek nagyot, amikor pár hónap múlva megkérdezik: Nahát! Diétázol? Sportolsz? Mitől lettél ilyen karcsú?

Meg nem mondanám nekik, hogy mitől, csak ennyit: "ááá, dehogy, csak genetika"...

Aztán pukkadjon meg mind.

2010. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

persze, egyfolytában... na és????? kérdem én.. aztán folytatom- na majd akkor csacsogj, ha neked is lesz gyereked:) Ne aggódj, ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel. A felszedett kilók maximum egyév alatt maguktól is lemennek. Te csak szoptasd addig a csemetéd, és ne foglalkozz semmivel! :) Én is ezt teszem !

4 hós kislány anyucija

2010. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!