Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy telt az első pár...

Kinek hogy telt az első pár nap a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy például mellettetek volt-e a baba végig? Ha igen akkor mikor mentetek el zuhanyozni olyankor kire hagytátok a kicsit? Látogatáskor bárki láthatja a babót akinek engedem? Mármint a szüleim, nagymamám, tesóim? Hányan voltatok egy szobában? Hogyan jöttetek ki a szobatársakkal? Tudom ezek kórházfüggő dolgok, de nyugodtan írjátok le kinek milyen volt ez, annyira kíváncsi vagyok rá! Ha esetleg van olyan aki a Jászberényi Szent Erzsébetben szült arra kimondott kíváncsi vagyok de mindenkire igazából! Bocsi ha hülyeséget kérdezek. Első babás leszek annyira várom!❤

22.6 khm


2017. márc. 11. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sote II-n szültem.

Mivel a kisfiamat lélegeztetni kellett születése után , így egy éjszakát intenzív osztályon volt megfigyelésen, másnap délelőtt kaptam meg, amúgy 17.30 kor született. Akinek nem volt gond a babával, kb 4 óra múlva kapták meg.

Itt 4 ágyas szobák voltak, és két kórterem között volt egy közös zuhanyzó wc-vel. Ilyen roham-zuhanyzásokat csináltunk,míg aludt a gyermek, és ha felkelt, akkor kopogtak a szobatársak, hogy siessünk. Látogatót nem engedtek be a kórtermekbe,pólyában lehetett kivinni a folyosóra, de nrm lehetett odaadni senkinek ( elvileg). A szobatársakkal jól kijöttem.Elnézést, ha valakit megsértenék, de úgy láttam,hogy próbáltak hasonló "kaliberű" anyukákat egy kórterembe rakni. Szóval külön a fiatalok,külön a romák,a külföldiek stb.

De jó is volt az az időszak!

Jó egészséget a picidnek! Fiú lesz vagy lány?

2017. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A Margitban egyebkent be lehet tolni a csecsemosokhoz a babat barmikor (legalabbis akkor lehetett), szoval nyugodtan lehet napkozben is zuhanyozni, vagy lemenni bufebe, stb. En nem eltem a lehetoseggel, de van ilyen.

De pl egyszer hallottam a folyoson ejjel beszelgetni az egyik novert egy anyukaval, hogy szivesen elviszi a babat par orara, hogy az anyja aludhasson, az pont egy siros ujszulott volt. Szoval vigyaznak a babakra, ha kell.

2017. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Annyira jó ezeket olvasni, nagyon várom már hogy ott tarthassak én is! Írjatok nyugodtan még!:)

#11 Nagyon szépen köszönjük és kicsi fiacskám lesz!❤

2017. márc. 12. 07:52
 14/15 anonim ***** válasza:

Siófoki kórházban szültem két éve. Baba arcát, végig velünk lehettek a babák, azt hiszem csak első éjjel lehetett leadni. Ha zuhanyoztunk vagy kimentünk a látogqtókhoz, be lehetett vinni az őrzőbe, de ott általában nem volt bent csecsemős nővér. A látogatók a folyosóra sem jöhettek be, egy üvegajtón keresztül nézhettem meg a babát. Vicces amikor több család ott tolong egy ajtónál... Apuka kivétel, ő bejöhet egy külön szobáig, ahova kivittem a babát is megmutatni neki. A családnak nem tetszett,, de nekem jó volt ez így, mert így nem kellett "elvüselni" a szobatársam látogatóit, azaz bármikor szoptathattam és csak egy lenge hálóingben voltam.

A szobatársammal jól kijöttünk szerencsére.

2017. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jánosban szültem 3 éve. Alapítványi szobában voltam, megérte, mert nagyon nyugis volt és a saját fürdő sem utolsó. A lányom végig velem lehetett. Volna. azt hittem, annyira vagány vagyok, hogy simán megoldom, de mikor este egyedül maradtam vele és sírni kezdett, tanácstalan voltam, így visszatoltam a csecsemőre. Első éjjel nem aludtam, olyan szinten hatása alatt voltam az élménynek. Viszont a babával nem tudtam mit kezdeni. Napközben könnyű, segítettek mellre tenni a nővérek, férjem, anyám is jött, de egyedül ijesztő volt, de a második éjjel-szintén a csecsemőn volt-valami történt. Belövellt a tej, és elöntötte az agyam az anyai érzés, ösztön, hívjuk bárminek-szóval akkor lettem anya. Éjféltől szuszogva vergődtem, nagyon ideges voltam, hogy nincs mellettem. Később megfürödtem-keservesen vánszorogtak a percek.... és reggel 6-kor az őrület szélén állva mentem a csecsemőre. Jó volt látni, hogy több anyuka is így van :-D . Szép emlék, segítettek, pont olyan volt, amit elvártam.
2017. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!