Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem első szülésnél 36...

Gátvédelem első szülésnél 36 évesen. Mennyire reális, hogy összejön? Tanácsok esetleg?

Figyelt kérdés
Első szülésem lesz hamarosan és 36 éves vagyok, emiatt kicsit tartok tőle, hogy a korom is lehet befolyásolható tényező. Kisfiam nem lesz viszont nagy baba, nincs 3 kilos még és 50 cm körül van, én viszont elég alacsony vagyok és vékony testalkatú. Remélem az fog segíteni, hogy teljesen alternatív szülés lesz vízben vajúdással zenével gyertyákkal, mindent természetesen szeretnék, nem lesz kézzel tágítás meg ilyenek (szülésznőt nem is fogadtam). Ha baj van, akkor császár lesz egyértelműen.

2016. okt. 5. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

amiket írtál azoknak mind mind semmi köze ahhoz, hogy sikerülhet-e a gátvédelem.

én 2x indultam neki, elsővel iszonyatosan elkezdtem szakadni, ezért gyorsan elkezdtek nyiszálni, hogy megállítsák. 1 órán keresztül varrtak popsitól méhszájig... 8 hét volt a gyógyulás

másodikkal jobban figyeltek, már előtte olajoztak, de nem jött össze, 2x kellett kicsit vágni, de ez semmi nem volt az elsőhöz képest.

elsőnél 26, másodiknál 33 voltam

2016. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Én 37 évesen szültem gátvédelemmel, igaz, 2. gyerek volt... (Az elsőnél nagyon sok galibát okozott a gátmetszés :() Vegyél gátmasszírozáshoz olajat és használd már a szülés előtt is. Nekem volt szülésznőm, egy csomó hasznos módszert és készítményt ismert, de végül az olajon kívül másra nem volt szükség. Persze kulcsfontosságú, hogy természetesen beinduljon a szülés és megfelelő legyen a tágulás. A körülmények úgy tűnik, megfelelőek lesznek.
2016. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

A gátvédelem sikeressége sok dologtól függ.


Ha túlsúlyod van, valószínűbb a szakadás (ezért inkább vágnak ilyenkor), mert a zsír nem rugalmas, nem nyúlik hanem szakad.


Függ a szöveteid milyenségétől, egyszerűen alkati dolog, van, akinek rugalmasabb, van, akinek szakadékonyabb a bőre.


Függ a baba fejének körméretétől (szinte mindegy, hány kilós és milyen hosszú, a lényeg a fejméret).


Függ a szülés gyorsaságától - ha rakéta szülésed lesz, nem lesz idő a tágulásra.


Egyébként a vágás és a repedés közül a vágás ezerszer jobb, mert sokkal gyorsabban és szebben gyógyul, valamint az irányát is az orvos adja meg (repedés lehet sajnos a végbélnyílás vagy a húgyvezeték felé is, mindkettő nagy gond, ha bereped). A gátmetszés nem ördögtől való dolog, időnként igenis ez a megfelelő megoldás.

2016. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Én is természetesre terveztem.

És jól is haladt minden (volt medence, zsámoly, labda stb.)

Az elsővel nem sikerült. 30 voltam akkor.

26 óra vajúdás után a baba szívhangja lelassult, viszont amikor már bent van a szülőcsatornában, akkor nincs császár.

Azonnali sürgősségi beavatkozások kellettek. Sürgősségi gátmetszés, oxitocin (addig közelemben sem volt se tű, se semmi), és hasprés felülről.


Az pedig kár, hogy nincs fogadott szülésznőd, mert ki fogja csinálni a gátvédelmet?

A második szülésemnél fantasztikusan segített a a szülésznőm az olajjal, az igazi álomszülés volt, természetesen.


A harmadik meg villámszülés lett, ott nem is volt idő semmi ilyenre, mert hipp-hopp kitolás volt.


Arra pedig jó ha készülsz, hogy nem tudhatod, mi esik majd jól, pl. nekem a kádból ki kellett szállnom, mert bár a víz jól esett, a kádban hátradőlni kényelmetlen volt.

Aztán a másodiknál a labdán vajúdás jött be, a harmadiknál ugyanaz meg nagyon nem.


Szóval érdemes lesz próbálgatni a pózokat, és figyelni arra, hogy mi az, ami épp jól esik.


Arra meg nem adnék sokat, hogy mekkorára becslik a babád súlyát, fél kiló tévedés simán előfordul. Egyébként meg inkább a fejkörfogat számít. Nekem a 4 kg feletti babám könnyebben megszületett, mert csak 35-ös volt a feje.


És mint írtam, a "ha baj van, császár lesz" csak akkor működik, ha még nincs a szülőcsatornában, ha benne van gond, akkor más megoldásra van szükség.


Mindezek mellett azt gondolom, hogy a pozitív hozzáállásod sokat segít, ismerek 40 felettit is, akii megszülte az elsőt természetes úton, szóval esélyed simán van. Nem vagyunk egyformák.

2016. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Az egy dolog, hogy Te ilyen wellnes szülèsre kèszülsz, de tud erröl orvosod,akàrki? Ök mit mondtak, javasoltak?

Èn idèn èv elejèn szültem magànkórhàzban fogadott dokival, ügyeletes szülèsznövel (ott mind szuper), ahol ugye szuper infrastruktúra volt (labda, bordàsfal, medence) a szülöszobàn, de a dokim elöre szólt, hogy nem ajànlja a vízben szülèst, gàtvèdelmet ès tàrsait elsö babànàl, mert szinte mindig csúnya vège van. :S vaginaplasztika is a szakterülete, szóval ö már csak tudja. Hozzá járnak azok a pórul járt anyukák, akik szanaszét szakadtak és csúnyán forrtak össze.

Azt mondta elsö babánál szinte biztos kell a gátmetszés, de csak utolsó pillanatban vág, mondván hátha....végül vágott 1-2 cm-t, gyönyörüen öltötte össze ès szèpen begyógyult.

Szóval a gátmetszès nem ördögtöl való, nem olyan biztos, hogy jól jársz a gátvédelemmel.


28N

2016. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Gyorsnak mondható szulesem volt 3 hete, esélyem sem lett volna gatvedelemre. Szépen hangzik az alternatív vajúdás is, én is elkepzeltem ahogy lazítok, pihenek a kádban de 2.5 órával a kórházba érkezésem után érkezett a kisfiam, amibe benne van a CTG illetve az adatok felvételenek ideje stb. Szóval kb 1 órát labdaztam, aztán már csak azt vettem észre hogy nyomok :)

Első baba, 27 éves vagyok

2016. okt. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is úgymond villám szülésem volt. Az első császár, most hüvelyi - 1 hete. Szülésznő szerintem fontos, főleg gátvédelemnél. Nekem az elsőnél szőrnyű volt, a most az orvosom ajánlotta és nagyon jó volt. Ugyanaz vokt mindkétszer az orvos. Próbáltak gátvédelmet, de muszáj volt vágni egy kicsit, megjegyzem az nekem megváltás volt, sajnos tovább repedtem végig, plusz belül is. Kicsi a babám egyébként. De a 3. napon már semmi bajom nem volt. Ja, a varrást is végug beszélgettük, 50 perc volt.
2016. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm (35 éves, max. 160 cm, vékony) állami kórházban (azt hiszem a Szent Imrében, de nem tudom, hogy végül vízben vajúdva is vagy csak tervben volt) ügyeletesnél bátran megszülte a majdnem 4 kiló és 60 centis első babáját és nem kellett semmilyen varrás. A férje csinálta terhesség alatt rendszeresen a gátmasszázst, meg járt kismamajógára meg "megbeszélte" a babával... Hát nem mondom, hogy nem irigyeltem - nekem bénának a terhességeimből csak gerincsérv és császár utáni mélyvénás trombózis "jutott" (na jó, azért egészséges gyerekek is :)).
2016. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!