Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor elfolyt a magzatvíz,...

Amikor elfolyt a magzatvíz, te mit tettél?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furán hangzik a kérdés, csak kíváncsi vagyok, ilyenkor ki mit tett. Azonnal rohantatok a kórházba, vagy lezuhanyoztatok, átöltöztetek? Mennyi idő múlva mentetek be? Mikor voltak az első fájások az elfolyás után?
2017. ápr. 4. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ejjel egy korul folyt el, arra ebredtem :)

Gyorsan felhivtam a dokimat, megkerdezte, van-e fajasom (nem volt), milyen szinu a viz (veres volt de azt mondta ha nem nagyon az nem baj), es hogy menjek be, az ugyeletes megvizsgal, ha szukseges akkor o is indul, de ha meg tobb oranyira vagyunk a szulestol akkor hajnali hattol ugyis o lesz muszakban, majd jon.

Lezuhanyuoztam, betet be, 15 perc mulva a korhazban voltunk. 1 ujjnyi volt a mehszaj, szoval a dokim raert hatra beerni :)

8-kor kaptam oxitocint (nem tagultam ugyanis), 10.17-kor szuletett a fiam.

2017. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Felöltöztem (reggel volt, még hálóingben voltam) közben szóltam a páromnak is, hogy öltözzön, fogtuk a 2 csomagot és be a kocsiba.
2017. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban repesztették. Előbb jöttek a fájások, azzal mentem be a kórházba. Repesztés után rögtön oxyt is kaptam, hogy gyorsan induljon be a dolog, mert nagyon nagyon sötét zöld volt a víz.
2017. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hajnali 5 kor folyt el. Lezuhanyoztam közben a férjem felhívta a korházat. Kb 1 óra múlva beértünk. Onnan hívták a szülésznőmet.
2017. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták ha vérzek is, akkor hívjunk mentőt. Ha mekoniumos, akkor induljunk be azonnal. Ha tiszta, akkor van egy órám készülődni és utána induljak. Tiszta volt, így lezihanyoztam, kétszer átöltöztem, mert mindig eláztam, mert én hülye azt hittem, hogy egy éjszakai betét majd felfogja azt a Niagara vízesést. 😂
2017. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
Éjfélkor kezdett szivárogni, talán fél 6 körül indultam el a kórházba ami kocsival fél óra. Közben zuhanyoztam, szőrtelenítettem, megcsináltam a hajam, bepakoltam a bőröndöt. A fájások indulás után úgy 10 perccel kezdődtek (5 percesek), de 8:30ig teljesen jól elvoltam
2017. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szóltam az éjszakai nõvérnek. :D Már bent feküdtem túlhordàssal.

Hajnal 4-kor kezdett kezdett folyni, fájàs sehol nem volt este 11-ig, majd màsnap reggel 9-re lett meg a fiam. Szóval 29 óràra rá!

2017. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Lezuhanyoztam, felöltöztem és indultunk a kórházba.

A fájások kb egy órával előtte kezdődtek.

Az elfolyáshoz képest egy óra múlva voltunk bent, és kb hat órával később született meg a kislányunk.

2017. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Sietve zuhanyoztam, aztán mentünk a kórházba (nagyon közel lakunk hozzá). Zöld volt, mekóniumos, ezt én is láttam elsőre is, ezért siettem.
2017. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Az első két szülésemnél a kórházban, a szülőszobán úgy repesztették már a vajúdás előrehaladott szakában. Szóval kb csak ment tovább minden, kb 1-1,5 óra múlva születtek meg a gyerekek.


A harmadikkal otthon vajúdtam egész éjjel állva-sétálgatva, ott már hajnali négykor nagyon vártam hogy történjen végre valami "érdemleges". Eléggé elfáradtam, úgyhogy lefeküdtem a heverőre magzati pózban és próbáltam pihenni, amikor egyszer csak pukkant a burok és az egész víz ráömlött a heverőre. Megfordult a fejemben hogy felkelek, de aztán rájöttem hogy már úgyis mindegy, úgyhogy két fájást végigcsináltam úgy ahogy voltam, az oldalamon fekve, majd felálltam, 2-3 fájást még ellihegtem, aztán az utolsó 3 fájás alatt 3 ütemben szépen magától meg is született.

2017. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!