Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy ma egyre...

Miért van az, hogy ma egyre több nő nem akar szülni és még büszke is erre?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy leköpném, vagy önzőnek bélyegezném azt, aki megfontolt érzelmi alapon nem akar gyereket, de egyre inkább azt látom, hogy ebből egy trend lett, és sok nő büszkén lobogtatja, hogy ő márpedig nem, és ideológiát gyárt ebből. Persze, tudom én, hogy Magyarországon senki sem gazdag, de ne a rossz gazdasági helyzet legyen már a hivatkozási alap, amikor a 3-ik világban népszaporulattal küzdenek, de ugyanez a kifogás pl. Németországban is, ami a világ egyik legfejlettebb állama. Azt is tudom, hogy a párkapcsolatok nagyrészt ma szétmennek, de ez meg talán nem az állam, hanem az emberek hibája...


Szóval azt gondolom, ha valaki pusztán kényelmi okokból, mert pl. "nem élte ki magát", vagy nincs még meg a saját cég meg a BMW, és ha gyereket vállal, akkor vélhetően nem is lesz, az nem lehet kifogás. Mert nem azt látom, hogy alapos anyagi vagy érzelmi megfontolásból nem szülnek, hanem pusztán azért, mert az lemondással is járna - nem lehetne olyan szép, nem lehetne olyan "szabad", nem lehetne olyan elvtelen és felelősségmentes többé.


2017. ápr. 11. 11:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Jaj ezek a vitaszito kerdesek istenem nem unjatok?? Bocsi de a masik oldalrol is ugyanez a velemenyem! Minden nap kiir valaki egy kerdest, hogy miert baj az ha nem szul, meg hogy mas sem akar-e gyereket, azt is mi a turonak kell reklamozni ha nem akar? Es errol is mi ertelme kotyogo klubozni, hogy ha nem akarnak masok? Kit erdekel mas no miert szul vagy miert nem szul? En imadom a gyerkocomet (most a masodikat varom) de eszembe nem jut Magdi anyust jatszani.
2017. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 2 van, de nem értem neked miért probléma, ha valaki nem szeretne. Az ő élete, hadd döntse már el, hogy szeretne e ekkora felelősséget vállalni. Én inkább azt mondom, hogy azért senki ne szüljön, mert az elvárás, mert az se a gyereknek, se az anyának nem jó.
2017. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
Engem ez nem érdekel, szívûk joga, a lènyeg, hogy én szeretnék.
2017. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
1# Én kérek elnézést. Azt hittem, ez az oldal arra való, hogy vitázzunk, nem pedig arra, hogy kiírjuk, ma is milyen szép időnk van, főleg, ha nincsen. Kérlek, nézd el nekem, hogy bárkiről is azt feltételeztem itt, hogy nem megterhelő számára a gondolkodás.
2017. ápr. 11. 11:16
 5/42 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig is szerettem volna. Csak olyan férfiakkal találkoztam, akik nem akartak gyereket. Most én is írjak ki minden nap egy kérdést, hogy miért van az, hogy a szemét férfiak nem akarnak családot? Nem írok. És annak ellenére, hogy ilyen rossz tapasztalataim vannak, nem gondolom, hogy minden férfi ilyen lenne.

Most van egy normális párom és babát is tervezünk.

Általában anyagi okai is vannak, hogy nem vállalnak, vagy kevesebb gyereket vállalnak a párok. Akik nélkülöztek, azok jobb életet szeretnének a gyereküknek.

Egyébként meg gyerek mellett is lehet mindent csinálni, tanulni, utazni, barátokkal találkozni.

2017. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%
Mert most mar inkabb van valasztasuk a noknek, nem varjak el toluk, hogy 16-20 evesen menjenek ferjhez, szuljenek gyereket, legyenek haztartasbeliek es kapaljanak otthon egesz eletukben.
2017. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%

1, A gyerekvallalas magánügy, a páronként kívül a világon senkinek semmi de semmi köze hozzá.

2, Ez érvényes arra is, hogy mivél indokolja, hogy nem akar gyereket; marhára mindegy, hogy azért nem, mert utálja a gyerekeket vagy azért mert az osszes pénzét dizajner cuccra akarja költeni

2017. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 jafnrétti ***** válasza:
95%

De miért baj az, hogy egy huszon-x éves nő azt mondja, hogy nem akar gyereket? Bőven bármikor meggondolhatja magát, de ha nem, az is az ő dolga.

Egyébként meg azt sem értem, hogy ilyenkor miért a nők vannak kapásból elővéve. Egy csomó pasi is van, aki szintén nem akar gyereket, és szintúgy büszke rá.

2017. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

És az miért nem gond, ha a férfi nem akar gyereket.

Én sokkal több férfitól hallottam ezt, mint nőtől.

Meg azt is, hogy ki akarja élni magát.

Egyébként meg miért gond neked ez. Az összes nőtől akarsz gyereket? :) Nem elég egy? :)

2017. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%
Ez az oldal egyáltalàn nem arra való h vitázzunk, szabályzatban benne is van, hogy ez nem forum....
2017. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!