Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki sportos, izmos...

Ha valaki sportos, izmos testalkatú könnyebben szül mint egy elhízott 80-90 kgsan teherbe eső nő?

Figyelt kérdés
Nem a vajudásra gondolok. Hanem a kitolási szakaszra. Úgy gondolnám hogy erős hasizmokkal könnyebb lehet. Pl. Rubint Réka. Kíváncsi lennék hogy egy ilyen izmos hasú nőnek egyáltalán hogy lesz nagy terhes hasa? Valahogy nem tudom elképzelni.
2017. ápr. 14. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmi koze egymashoz.
2017. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A méhizonzatnak szerintem köze nincs a sporthoz(mint pl a szemizomnak sem)


Max szexuális élettel lehet edzésben.



Amugy én ugy tudom hogy akinek a hasizma erősebb, ott terhességnél kevésbé van helye a gyermeknek mert az izomzat nem olyan rugalmasan nyúlékony.tapasztalat is van erről neten amikor ezen aggodott egy fittnessguru

2017. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

92 kilóval estem teherbe, 94 kilóval szültem. Gyorsan ment, viszonylag könnyű, komplikációmentes szülés volt.

Rubint Réka császárral szült. (Azt nem tudom, milyen okból, nem hiszem, hogy a sporthoz köze lenne.)


Ez teljesen alkati dolog, de nem edzettség függvénye.

Izmos hassal kisebb lesz a babapocak, főleg az elején. De a szülésnél szerintem kevés előnyt jelent.

Akinek keskeny a medencéje, és nagy a baba, az mindenképp komoly küzdelem árán tudja világra hozni. De van olyan, aki az életben nem sportolt, kettőt nyom és kint is van.

2017. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában a komolyabban sportolók nehezebben szülnek természetes úton. A túl erős izomzat sem jó, mert kötöttek az izmok. Az izmos hasnak semmi köze ehhez, nem hasizomból szül az ember.

A medence szélessége és rugalmassága inkább mérvadó, illetve a medencefenék és lágyékizmok játszanak szerepet szülésnél. Ha ezek túl kötöttek, nem elég rugalmasak, akkor nehezebb a szülés is. Talán ezért is fordulhat elő, hogy élsportolók inkább a pályafutásuk befejezése után alapítanak családot. Nyilván nem tunyulnak el, de kevésbé erősen edzenek mint egy versenyre való felkészülés során, így lazulhat a kötöttség. Nem vagyok biológus vagy antropológus, sem orvos, csak a józan paraszti és alapján gondolom így.

Később is lehet, hogy nehezebb vagy elhúzódó a szülés, de nem törvényszerű.

Saját életemből vett példa: én soha nem sportoltam, mondjuk elhízott sem voltam, átlagos testalkattal rendelkeztem. Fiamat másfél óra alatt szültem meg, 3900 grammal. Egy kolléganőm, aki régebben versenyszerűen evezett egy hónappal később szülte meg ugyancsak 3900 grammos fiát, 16 óra alatt. Termetre is nagyobb, erősebb testalkatú csaj. Mindkettőnknek széles a medencéje, mégis nagy volt a különbség.

Szerintem genetika is közrejátszhat, nálunk a családban minden nő gyorsan szült. (Remélem a lányaim is folytatják a "hagyományt" majd.)


Rubint Rékának szinte nem is látszott a hasa, kis súllyal születtek a gyerekei és így is csak császárral tudta megszülni őket. Az ő példája szerintem nem követendő.

2017. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*ész
2017. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én sosem sportoltam, 80-90 kg fölötti testsúllyal mentem szülbi, széles a medencém, rövid vajúdás után a " kettőt nyom és kint van" szülésem volt mind a két baba, pedig nagyok voltak, 4100 gramm és 3880 gramm. Őszintén nem gondolom, h ennél könnyebb lehetett volna bárki izmos hasúnak.
2017. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemmel ilyen súllyal estem teherbe (85 kg körül). 4 kg körüli babák voltak, mindkettőt extra gyorsan és könnyen szültem. Szerintem is genetika, anyukám is könnyen szült.
2017. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Abban az értelemben igen, hogy egy fitt szervezet jobban viseli a megerőltetést, amit akár a szülés, a terhesség jelent, és sokkal könnyebben is regenerálódik.
2017. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Első terhességemkor 25 kilót híztam, előtte viszont fitneszeztem. Nehezen ment a szülés. Második babával 13 kilót híztam, de nem mozogtam szülés előtt. Tíz órával rövidebb ideig tartott, és feleannyira se fájt.

Én az edzett hasizmot nem hiányoltam szülésnél. Ami volt, az elég volt hozzá.

Az első terhességnél viszont nehezen engedett a hasizmom a babának, sokat is fájt az izom, ahogyan tágult a pocak.

2017. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!