Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy mennyire fáj...

Bbnysz kérdése:

Mitől függ, hogy mennyire fáj a vajúdásnál a tágulás?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok és nagyon félek a szüléstől. Sajnos volt egy küretem 1.5éve, akkor tettek fel tágitót de az nem fájt, lehet hogy a szülésnél is könnyebben tágulok? Lehet összefüggés e kettő között? Egyébként jógázni szoktam és gondolkodom a málnalevél teán is lassan...

2017. ápr. 17. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A fájdalomküszöbtől, a méhösszehúzódás erősségétől. Nekem pl hosszú vajúdásom volt, de nem voltak elviselhetetlen fájdalmaim. Valamit valamiért.
2017. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Leginkább a fájdalomtűrő küszöbtől függ szerintem is. Rövid volt a vajúdási szakasz eléggé fájt de el lehetett viselni. Én is nagyon féltem de mikor ott voltam már csak arra tudtam gondolni hogy hamarosan a karomban tarthatom. 😊
2017. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy gondolom, hogy a fájdalomküszöb lehet a kulcs ennél a kérdésnél..

Én ittam a málna levél teát, de mégis lassú tágulásom volt, 12 óra kellett a szülőszobán mire megszületett a legényke :)

De sokaknak meg segített a tea, szóval mindenképp próbáld ki!

Amúgy én elég keveset tudok inni, lehet hogy a szervezetem sem volt olyan hidratált, rugalmas..

2017. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fájdalomküszöbtől függ.

Igazából én már nem is emlékszem rá mennyire fájt,de én hamar is tágultam(ha 2 óra hossza rövid-persze "feleslegesen"mert császármetszés lett a vége)

Ja és nem kell félni mert fáj de el fog múlni :)

2017. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is 35 hetes vagyok. Harmadjara fogok szülni szerintem minden nélkül megint (eda, gáz, oxitocin ) gyors nagyon fájdalmas összehúzódásaim voltak. Fájdalmas gyors szülés. De a kitolásnál már annyira fájt hogy eltompult valahogy.

Én nem sokat vajúdtam az első szülésnél 5 órát a kitolas 20 perc a masodik szülésnél 3 órát 10 perces kitolással, de ezek nagyon fájtak. Nem tudom hogy igy akkor a fájdalom küszöböm eleg magas e de pl epilalni sosem voltam elég erős a labamat és mikor gyógypedikűrösnél voltam is sirtam úgy fájt..... akkor most döntse el az ember hogy magas vagy alacsony nem?

2017. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom. Szerintem nekem alacsony a fájdalom küszöböm, pl. intim szőrtelenítésnél a falat kapartam volna szívem szerint.

Ehhez képest a 7,5 óra vajúdásból olyan 1,5 órát mondanék nehéznek, a kitolás pedig nekem egyáltalán nem fájt, kimondottan jó érzés volt.

4 évig hastáncoltam, talán így utólag azt mondom, hogy segített, hogy lazább voltam, málnalevél teát is ittam én is előtte.

Hajrá, minden rendben lesz! :)

2017. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első baba 2 óra alatt meg volt. Nekem gyorsan ment a tágulás. Jógáztam és ittam 36. héttől a málnalevél teát ehgyomorra mindennap. Második szülés előtt is, de annak nem lett jó vége más miatt. Ő már nincs velünk, viszont mondta a doki, hogy fel volt puhulva a méhszájam. Szerintem a tea miatt. Úgyhogy én ajánlom. Ne félj, koncentrálj a legzesre, ameddig csak bírod legyél függőleges helyzetben, hagyd hogy a gravitáció segítsen, az gyorsítja még igazán! Szép élmény teli, boldog szülést kívánok!
2017. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!