Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdásnál bent szoktak...

A vajúdásnál bent szoktak lenni azok az apukák, akik nem akarnak ott lenni a szülésnél?

Figyelt kérdés

Úgy értem ilyenkor csak a "lényeget" hagyják ki, vagy az egészet?

Arra meg szabad kérni a férjet, hogy a vajúdásnál legyen bent, és amikor jön a kitolás, csak akkor menjen ki?

(nincs rosszul amúgy semmitől)


2017. jan. 11. 14:36
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Persze, teljesen úgy van, ahogy nektek jó! Ha akarjátok, ottmarad végig, ha nem kimehet. De kitolásnál is úgyis a fejednél van, ne gondold, hogy alulról, premier plánban nézi az eseményeket. :)
2017. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem nincs olyan kórház, ahol a szülésnél ne lehetne bent az apa.

Bármire megkérheted az apát. Arra is, hogy a vajúdás elejétől a baba megszületéséig bent legyen, de arra is, hogy vajúdásra se menjen be és várjon a váróban, illetve arra is, hogy vajúdásnál bent legyen, de a kitolásnál ne.

Ezt meg tudod beszélni a pároddal (remélem). Ha ő szeretne végig bent lenni, és téged nem zavar, akkor miért ne?

De ha téged zavar, ha bent van a kitolásnál, akkor hiába akarna bent maradni, tisztelnie kell a döntésed és ki kell mennie. Szólsz az orvosnak és a személyzetnek, hogy te nem akarod, hogy apuka bent legyen, illetve ki az, aki bemehet (mondjuk anyukád, mert ilyen is van).

2017. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem:)

A helyzet az, hogy teljesen magamra akar hagyni (sajnos félek a szüléstől).

Azt mondják, hogy nem szabad egy férfira ráerőltetni, hogy ott legyen a szülésnél. De egy ilyen kompromisszum félét lehet kérni tőle? Nem fog ettől lelkileg sérülni?

A barátnőmet megkértem, hogy legyen velem, ő sokkal többet fog érni a szülőszobán, mint a férjem, csak sajnos külföldön él, így esélyes, hogy nem tud beérni:(

2017. jan. 11. 14:46
 4/48 anonim ***** válasza:
50%

Egyetlen férfi sem sérül attól, hogy benn van szülésnél.


De ha nem akar, akkor eröltetni értelmetlen dolog, mert csak a rossz érzések erösödnek benne.


Mellesleg azt végképp nem értem, hogy egy "idegen" - barátnö, szülö - mit keres ott, ezt legfeljebb az apával osztja meg valaki , kivülállóval nem.

2017. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

egyetértek, de a barátnőm több, mint az egyedüllét:(

Tisztelem azokat a nőket, akik kipaterolnak mindenkit és egyedül végigcsinálják.

De van, aki nem akar egyedül maradni, és ha a férjre nem lehet számítani, akkor kell egy B terv:)

2017. jan. 11. 14:56
 6/48 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad erőltetni, ezért kérdezem, hogy esetleg erre meg lehet-e kérni, vagy ne szóljak semmit inkább
2017. jan. 11. 14:57
 7/48 anonim ***** válasza:
75%
Angyalom, ezt nektek kell megbeszélni, te ismered a párodat. Mondjuk én mélységesen csalódtam volna a férjemben, ha életünk egyik legnehezebb, legfélelmetesebb, de egyben legszebb pillanatában magamra akarna hagyni. Senki nem várja, hogy 10 centiről nézze a gátmetszést, meg véres p_ncit, semmit nem fog látni, ha nem akar! De ha ennyire anyámasszony katonája, akkor kimegy a kitolásnál, de az elég gáz, hogy a vajúdásnál sem akar támogatni. :(
2017. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
41%
Ez csak újabban lett divat, vagy éppen elvárás. De ha erőltetnek egy férjet, az később nem lelkisérülést okoz az apának, hanem megundorodik a feleségétől, és nem lesz szex közöttük. Nem értem, hogy miért "kell" egy apának bent lenni, amikor nem tud segíteni. Arra ott van az orvos és a szülésznő.
2017. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

#7 nekem mondod..

Szerintem a vajúdás részére nyomatékosan tudom "megkérni". Csak akkor lehet, hogy megharagszik rám, de ha magamra hagy én haragszom meg. sehogyse jó így:(

2017. jan. 11. 15:09
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akar bent lenni, szerintem ne erőltesd, a kényszer nem jó se neki ,se neked. És oké, hogy nem látja premier plánban, de lehet hogy őt az egész vajúdós, fájdalmas, "kínlódós" szakasz zavarná. Lelkileg nyilván nem sérülne, de az élmények (hangok, szagok, orvosi teendők) bennéghetnek az agyában, amitől utána nehéz lehet szabadulni mint emlék.
2017. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!