Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egy hajléktalan megy be a...

Ha egy hajléktalan megy be a kórházba hogy rájött a szūlés akkor mi van abba az esetbe?

Figyelt kérdés
Csecsemők vannak,ő fertőzött lehet hiába zuhanyzik le.Most akkor ezt hogy kezelik a kórházban?Nem itélem el őket sajnálom őket gondolom más a bánásmód nem?
2017. ápr. 18. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
gondolom ilyen esetekre (is) van pl a VIP szoba. nálunk legalábbis alapból arra van ha karanténba kell tenni a kismamát, más kérdés hogy ki lehet bérelni ha épp üres.
2017. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan úgy kezelik protokoll szerint. Bármelyik anya lehet fertőzött.
2017. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Én néhány nappal a szülés előtt voltam protokoll kenetvételen, pont a szülészeten vizsgált meg a doki. Amikor visszamentem az eredményért, az egész szülészet meredten nézte a gépen az eredményt, aztán hívták a járványügyet. Kiderült, hogy MRSA-m (multirezisztens, ill. húsevő baktérium konyhanyelven) van, az egész szülészetet soron kívül fertőtleníteni kellett és bejelentési kötelezettségük volt a járványügy felé.


Mivel rám közvetlen veszélyt nem jelentett, jódos ülőfürdővel kezeltették otthon. Nem vagyok hajléktalan, nem is tisztálkodás kérdése egy ilyen fertőzés. Tehát bárki esetében előfordulhat, hogy komoly fertőzést hordoz, erre fel vannak készülve.

2017. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A hajléktalant is ellátnák, ha terjeszt valamit, remélhetőleg a kórházban kiderül, és elkülönítik. De ezt nyilván mással is megteszik, ha kell.
2017. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Én egy egyszerű orrfolyós, hurutos köhögős vírussal küszködtem amikor mentem szülni, de azzal is külön szobába tettek, nem tettek be a többi kísmama és újszülött közé.
2017. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tiltja itt a szabály hogy új témába kezdjek de mindegy,ha beteg a kismama pl fejfájás,torokfájás bármi egyéb tehát ami múló betegség akkor is kūlön helyiséget biztosítanak?
2017. ápr. 18. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Fejfájás miatt nem igen hiszem, de ha fertőző akkor ha van rá mód akkor igen. Ha teltház van akkor gondolom csak súlyos esetben.
2017. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Októberben szültem, pár nap alatt megtelt a teljes osztály. Volt egy fertőző beteg anya, ő külön helyiséget kapott. Na persze nem a fizetős VIP szobák egyikét, nem is egy többszobásat egyedül, hanem egy kisebb vizsgálóhelyiségbe tolták be az ágyát, és kész.
2017. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Januárba szültem, velem volt egy hajléktalan egy szobába, igaz csak 1 napig, mert utána a picit elvették tőle, őt meg "kirakták" a kórházból. Úgyhogy nálunk nem különítették el.
2017. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat
2017. ápr. 19. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!