Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnád a szülésed napján...

Leírnád a szülésed napján történt eseményeket?

Figyelt kérdés

Pl felkeltél, mit csináltál, hová mentél vagy otthon voltál, mit éreztél először, mikor folyt el a magzatvíz, mikor indultatok a kórházba stb.. mindenre kíváncsi vagyok :)

38 hkm


2017. ápr. 28. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Felkeltem mint aki egész éjjel semmit nem aludt, elegem volt mindenből, fájt mindenem. Egyedül voltam otthon és nem kellett mennem sehova. A baba egész éjjel mocorgott amúgy. Jóslófájásaim voltak, vagyis azt hittem azok vannak, majd elment a nyákdugóm. Na amiatt teljes izgalomba jöttem. Elmentem zuhanyozni aztán boldogan tapasztaltam, hogy erősödtek a fájások de 10-15 percesek voltak. Leálltam főzni, vártam haza a férjem (2-ig volt), aztán delután 5-kor még ugyanaz volt a helyzet így lecsaltam sétálni, közben sűrűsödtek de 10kor indult be igazán, egész erős fájásokkal amik 5-7 percesek voltak, vártam hogy rendeződjenek pihenni már nem tudtam. Hajnal 2-kor tudtunk indulni. 9.50-kor született meg a fiam.
2017. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Első 38+5

Éjfélkor lefeküdtem aludni, szinte egyből elkezdett szivárogni a m.víz.. Írtam a páromnal aki kb 60kmre volt től hogy ez van.. Elmentem zuhanyozni, bepakoltam a bőröndbe, elkészülődtem és olyan 5 körül indultam el a kórházba (kb 45p autóval), egyből szülőszoba, a párom 7:15 körül ért oda, 10:15kor megszületett a lányom..


Második kerek 40

Felkeltem, elmentem zuhanyozni, elkészültem, ébresztettem a családot, beültünk az autóba és 6:15re beértünk a kórházba, papírmunka, beöntés, infúzió, burokrepesztés, 10:27kor lett meg a fiam (GDM miatt indították a szülést)

2017. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Jó 40 éve volt már. Menstruációs fájdalmaim voltak. Elrohantam egy szülésznő barátnőmhöz, aki megállapította, hogy neki 1/2 újjnyira vagyok nyitva, ezek szerint az orvosomnak 1 újjnyira lehetek nyitva. Én ezek után bementem a kórházba, ahol is a szülőnő közölte velem, hogy: anyuka, nyugodtan menjen fel az osztályra, mert nem lesz itt még baba. Másnap jött a fogadott orvosom, és közölte velem, hogy a kiírt időpontomon pont az esküvője lesz. Mondtam neki, akkor én haza megyek. Erre ő beadott nekem Oxitocint. Le föl futkostam a lépcsőn, hogy induljon be a szülés. 11 órakor lementem a szülőszobába, akkorra már igazi fájdalmaim voltak. No, azt nem kívánom senkinek. Szünet nélkül fájt. 15.05-kor született meg a fiam, úgy, hogy burkot repesztettek. Egy jajj-szó nélkül kibírtam, de soha többé nem vállalkoztam szülésre.
2017. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Kerek 40. heten született a kislanyom. Elözö Este Meg együtt voltam a ferjemmel ("ugy" azt mondtak ez is segit beinditani a szülest, ha tenyleg akar jönni a Baba). Majd egesz ejjel nem aludtam... Ejjel sokaig ültem a konyhaban es csak ereztem a fajasokat, neztem az orat. Elmentem fürödni,mert azt hittem csak joslo fajasok (Mär elötte valo napokban is voltak joslok, a meleg viz hatasara mindig elmultak) de akkor ejjel nem mult el... Hajnali 5kor felebresztettem a ferjem, hogy mejünk be a korhazba, Mert szerintem itt Baba lesz. A taskam Mär össze Volt pakolva, felöltöztünk, KB 6-kor ertünk be a korhazba. Akkor mar 4 ujjnyira nyitva voltam, de igazi fajasok Meg sehol nem voltak. Kb 11-ig setaltunk (Minden oraban vizsgalat) es akkor 11-kor beindultak az igazi fajasok, azt hittem meghalok. Delutan 3-kor lett Meg a baba😄😄
2017. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőnél meglátogattuk a nagymamám a kórházban (másnap jött haza és mindenkinek büszkélkedett hogy dédi lett), egész nap keményedtem. Éjfél után egy erős fájás felébresztett, a 2.-ra ömlött a magzatvíz. Hajnali 5-re meglett a baba, az orvos pestkörnyékről jött, kitolásra ért oda mert csak akkor szóltak neki mikor már 3 ujjnyira tágultam.

Másodiknál 34 hetesen éjjel pici magzatvíz szivárgás, de azonnal tudtam. :( ráadásul faros volt, tudtam hogy megcsászároznak. A párom átszaladt anyámért hogy vigyázzon a lányomra. Olyan szerencsém volt, hogy a fogadott orvosom volt az ügyeletes. Ja aznap este a gimis barátnőmmel az éves talinkat ültük, fáradt voltam utána a sminket lemosni, így kifestve mentem szülni. :)

Most nem tudom hogy lesz. :)

Amúgy az első után hangoztattam, hogy otthon is szülnék, aztán tessék... Nem lehet kiszámítsni.

2017. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Délelőtt elmentem nst-re, minden rendben volt.Hazafelé sétáltam egy nagyot és ettem egy fagyit.

Otthon megpucoltam a konyhaablakot és rendbe tettem a hűtőt.

Délután pihenés közben éreztem higy valami olyan fura, de még nem tudtam meghatározni mit érzek.

Aztán elment a nyákdugó, és elkezdődtek a fájások 15percenként.-ezzel jött az első kétségbeesés :D

2óra múlva elfolyt a magzatvíz, gyors zuhany, indulás a kórházba- a férjemnél itt jött a pánik :D

5 óra múlva a kezünkben volt a bébi. :)

2017. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok, természetesen mindkétszer azonnal indultunk. Ja és mindkettő télen volt, és csak aznap esett a hó, előtte utána hetekig nem.
2017. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Bocsánat, 5. és 7. voltam.
2017. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

39+6 napos voltam. a napom teljesen átlagosan telt. 10 körül lefeküdtem aludni. elfolyt a magzatvíz, ami zöld volt. rohantunk a kórházba, fájásaim egyáltalán nem voltak, nem akart beindulni a szülés, megvizsgálták a babát, kiderült, hogy valami nincs rendben, fellépett az oxigénhiány veszélye. 20 perccel a kórházba érkezés után már toltak is a műtőbe sürgősségi császárra.

A baba is és én is jól vagyunk, már 8 hónapos :)

2017. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Előző nap négy órát vártam az orvosra (operált), hazasétáltam, éreztem, hogy valami alakul (egy óra séta volt pocakkal). Azért jól aludtam, reggel felkeltem, elmentem a városi ünnepségre, elmondtam a versem (március 15.), majd egyből mentem a kórházba (az ünnepségtől egy úttest választotta el). Két óra múlva megvolt a lányom :)
2017. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!