Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 ujjnyira (6 cm) nyitott...

3 ujjnyira (6 cm) nyitott méhszájérték esetén tényleg be kell menni a szülészetre?

Figyelt kérdés

Voltam nődokinál, azt mondta, hogy 2 ujjnyira vagyok nyitva, de ha a következő vizsgálaton elérem a 3 ujjnyit, akkor muszáj bemennem a kórházba, mert 3 ujjnyi méhszáj már megindult szülésnek számít és bármikor jöhetnek a tolófájások. Tényleg így van ez? Előző babával ötperces fájásokkal mentem be bő 3 ujjnyival és még 3 órát vajúdtam, mire kitágultam. Elsővel pedig 3 perces fájásokkal 2 ujjnyiról 8 óra elteltével tágultam ki. Tényleg ennyire félő, hogy a többedik baba kipottyan 3 ujjnyi méhszájnál?


38 hetes kismama



2017. máj. 3. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, muszáj bemennek ha jót akarsz a babának. csak mert az első nem jött hamar nem azt jelenti hogy a második se fog.
2017. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég világos volt a dokid, meg is indokolta, hogy miért kell bemenni, a baba érdekében ne akard felülbírálni, pláne ne anonim laikus háziasszonyokkal.
2017. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
De miért ne mennél be a kórházba? Nem értem. Még akarsz csinálni otthon egy nagytakarítást? Vagy még dolgozol és nem érsz rá? :D
2017. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen esetben ha nincsenek fájásaid akkor csinálnak.

Miért nem bízok az orvosban?

2017. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
én vérzés miatt mentem be és 3 ujjnyi volt a méhszáj, második gyerek és már a 30. héttől nyitva volt. Az nst pont azt mutatta amit éreztem,szóval semmit. Azt mondták,hogy szülőszobára így nem,de az osztályra felvesznek. Miután a kórház mögötti utcába lakunk ,megköszöntem a lehetőséget és szépen haza mentem. Este 9 körül volt ez, aludni persze nem bírtam mert izgatottan vártam,hogy történjen valami...hajnal 5 előtt picikével jött az első fájás majd 10 perc múlva még egy aztán már 5 percenként. 5.47kor megszületett a fiam. A háromból a középső volt a leggyorsabb :)
2017. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem ha előzőnél bementél három ujjnyival és aztán (nem még hanem) már csak három órát vajúdtál, az nekem az inkább alátámasztaná azt, ha az orvos három ujjnyit lát, akkor tényleg menni kell, mert az a három óra nem valami sok.
2017. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert az elsővel is 8 óra után kezdődött a 1,5 órás kitolás, a másodikkal is hiába voltak ötperces fájásaim és hiába repesztették meg a burkot, kötöttek be rögtön oxitocint, 3 óra alatt mondták, hogy eltűnt a méhszáj és utána még 1 óra kitolás. Azért kérdeztem, hogy ha az előzőekkel sem tágultam villámgyorsan, akkor most mégis ez várható? Meg igazából az érdekelne, hogy másnál is így volt, sztk-ban 3 ujjnyi méhszájat tapintott a doki és már küldte is a kórházba burokrepesztésre és oxitocinos indításra?
2017. máj. 3. 13:42
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs két egyforma szülés!
2017. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Engem 3ujjnyira nyitott méhszájjal küldött a szülészetre,semmi fájás,semmi jele annak hogy szülni fogok!3orával később megszületett a lányom..szoval igen,tessék csak akkor menni a szülészetre :) könnyü szülést kivánok!!!
2017. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy lásd: elsővel 15 óra alat tágultam ki, a másodikkal totál zárt méhszájról indulva 5 óra alatt kezemben volt a gyerek. Te meg már most nyitva vagy 2 ujjnyira :O. Én sem értem miért nem bízol abban amit a doki mond. Lehet hogy hosszú lesz, de az is lehet hogy gyors. Miért jó hazárdírozni?
2017. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!