Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénzt mikor és miért adtatok?

Hálapénzt mikor és miért adtatok?

Figyelt kérdés

Nem fogok orvost fogadni a szülésre, nem azért, mert nem telik rá, hanem mert nincs rá szükségünk, nem igénylem.

Az lenne a kérdésem, mikor, miért és mennyi hálapénzt adtatok az orvosnak, illetve az is adott, aki nem is volt hálás?

Mert bár első baba jön, nekem egyáltalán nem hiányzik a pesztrálás, a mosolygás, a körbeugrálás sem.

Ha baj lesz, azt nem kedvességből fogják megoldani, és nem is az én kedvemért.

Szóval aki hálapénzt adott, mi oka volt erre?



2017. máj. 9. 12:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nem igazán terveztem, hogy adok. Nem akarok zsugori lenni, de az én munkámért sem fizetnek pluszban.

Mégis érdekelne mások tapasztalata.

2017. máj. 9. 12:02
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülésznőt nem fogadtam (orvost igen) de az ügyeletes szülésznő olyan kedves volt, akármikor ott volt, segített, bíztatott. A szülés napján nem nagyon voltam magamnál, de másnap megkerestem és adtam neki egy borítékot. Ha nem lettem volna hálás nem kapott volna semmit. Egyébként nem is terveztem adni. De egyáltalán nem erre számítottam.

Az orvosom mivel fogadott volt, itt ugye nem hálapénzről, hanem tarifáról beszélünk, az más. Neki varratszedésnél adtam oda a megbeszélt összeget.

2017. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem fogadtam sem dokit, sem szülésznőt.

Mindkettővel elégedett voltam.

A szülés után mikor a doki kiment, a férjem adott 20ezret, a szülésznőnek pedig akkor adott szintén 20ezret mikor a két óra elteltével elvitték a kislányunkat a csecsemőrészre, engem pedig visszakísért a szobába.

2017. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Fogadott dokival ügyeletes szülésznővel szültem már 3at.

Az elsőnél műszakváltás is volt így 2 sz.nővel is találkoztam.Csak az egyiknek adtunk,mert ő kedves volt,igyekezett segíteni,a másik meg le se ...

A másik 2 szülésem villámgyors volt,amihez hozzájárult a sz.nők segítsége,kedvessége.


Ha az orvosommal nem lettem volna elégedett nem adtam volna boritékot neki.Nem csak a szüléseknél valójelenlétét háláltam meg hanem a terhességek alatti törődést is.

2017. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem fogadtunk sem orvost sem szülésznőt. Őszintén elégedett voltam mindannyiuk munkájával,nem lehet rájuk egy rossz szavam sem,de nem fizettünk senkinek. Ahogy fogalmaztál nekünk sem fizet senki plusszt azért, mert elvégezzük a munkánkat.
2017. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem császárom volt, így a szülésznők kaptak ajándékcsomagot, mert kb. annyi dolga volt, hogy előkészített műtétre és másnap is más szülésznők voltak, akik odahozták a gyógyszert, nem volt velem sok dolguk. Aki hálás volt orvosnak, utólag 20ezret adott, ha nem volt fogadott. Ha nem vagy hálás és kutyául bántak veled, akkor ne adjál.
2017. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél fogadott orvos, ügyeletes szülésznő. Orvos kapott annyit, amennyit gondoltunk, nem mondott árat. Szülésznő nem kapott. De hozzáteszem, akkor nem álltunk valami fényesen anyagilag, mert nem volt meg a 180 nap munkaviszonyom, és a férjem is elég gáz fizetést kapott. Másodiknál már összekapartam a 180 napot, jobban álltunk anyagilag. Másik szülészorvost választottam, az előzőnek nem tetszett a fanyar humora, mikor két fájás között poénkodott. Na akkor is ügyeletes szülésző volt, de egy olyan tündér volt, hogy szerettem volna neki adni borítékot, DE NEM FOGADTA EL!!! Azt mondta, költsem a babára! Harmadiknál ugyanez a szülészorvos volt a választottam, szintén ügyeletes szülésznő, nagyon nagyon jófej volt, adtunk neki valamennyit, és a negyediknél már nem tudott elvállalni az orvosom, mert idős már. Ezért akkor úgy döntöttünk, felfogadjuk a harmadiknál ügyeletben levő szülésznőt, így csak vele szülök. Így is történt. Az orvos volt ügyeletes, a szülésznő fogadott. Gondoltam, ha az orvossal olyan hú de nagyon meg leszek elégedve, akkor neki is adok pénzt, annyit, amennyit én gondolok, de nem így gondoltam, mert bent sem volt. Akkor jött be a szülőszobára, amikor már kibújt a baba, gratulált, megvizsgált és elment. Na erre én aztán nem adok semmit, nem az Ő hibája, de ez van, túl gyorsan jött ki a baba. Nem is hiányzott oda egyébként senki!
2017. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbáltam adnia nőgyógyászomnak, mert szombati napon, március 15-én a gyerekei nélküle mentek az állatkertbe... De nem fogadta el.
2017. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Senkinek sem adtam, aki nem volt "felfogadott". Bár gondolkodtam, hogy az egyik nővérnek adjak, aki segített a kórházban töltött napokban nekem, mert a WC-re se tudtam kimenni egyedül a vérveszteség miatt... Neki tényleg hálás voltam, de aztán neki se adtam így zsebbe... Valahogy kellemetlennek tartom ezt az egészet. Hiszen valójában a munkáját végezte, az a szomorú, hogy ez nem mindenkinél alap.
2017. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam. Nem volt orvosom, és a szülésem során összesen 7-en jöttek-mentek, segítettek körülöttem az indítástól egészen a császárig. sem egynek, sem mindnek nem adhattam, így inkább senki nem kapott.
2017. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!